Skocz do zawartości

Problem z Installer


Koperr

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Od kilku dni mam problem z errorem 2755, początkowo myślałem, że odnosi się to tylko do jednego programu, jednak później nie działało również w innym. Poszukałem po forach i znalazłem, że jest to skutek braku problemu Installer. Próbowałem go robić kilka razy, jednak za każdym razem się usuwał. Raz jednak wyskoczyło mi, iż dany folder jednak istnieje, mimo wszystko wciąż instalowanie nie działa. Zobaczyłem ten temat 

Cytat

oraz odpowiedź Pani @picasso "By widzieć folder "Installer" należy w Mój komputer > Narzędzia > Opcje folderów > Widok > zdjąć zaznaczenie z Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego.", mimo wszystko za nic nie zdołałem znaleźć narzędzia ani nic z tych rzeczy. Pewnie ze względu, iż mam Windows 10, nie XP. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Folder ten po zdjęciu zaznaczenia " ukryj chronione pliki systemu operacyjnego" powinieneś mieć w tej pozycji również w Windows10.

 

 

1.PNG

 

Ten błąd, który ci się pojawia nie musi być związany jedynie z brakiem tego folderu, a może mieć różne inne przyczyny jak chociażby jakiś agresywny zainstalowany przez ciebie antywirus (sprawdź instalację przy wyłączonym antywirusie, jeśli zainstalowałeś dodatkowy i nie używasz systemowego Windows Defendera)  i wiele innych przyczyn - do zawirusowania systemu włącznie.

Ale oczywiście najpierw dokładnie sprawdź pozycję tego folderu.

Musisz chyba mieć uprawnienia administratora systemu, żeby ten folder był widoczny.

Poza tym sprawdź, czy masz w ogóle włączoną usługę windows installer.

Tutaj punkt 4 jak ją sprawdzić i ewentualnie włączyć

 

https://windowsjet.com/6-quick-solutions-fix-windows-installer-error-code-2755-2870/

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
W dniu 10.01.2021 o 17:13, Vinter napisał:

Folder ten po zdjęciu zaznaczenia " ukryj chronione pliki systemu operacyjnego" powinieneś mieć w tej pozycji również w Windows10.

 

 

1.PNG

 

Ten błąd, który ci się pojawia nie musi być związany jedynie z brakiem tego folderu, a może mieć różne inne przyczyny jak chociażby jakiś agresywny zainstalowany przez ciebie antywirus (sprawdź instalację przy wyłączonym antywirusie, jeśli zainstalowałeś dodatkowy i nie używasz systemowego Windows Defendera)  i wiele innych przyczyn - do zawirusowania systemu włącznie.

Ale oczywiście najpierw dokładnie sprawdź pozycję tego folderu.

Musisz chyba mieć uprawnienia administratora systemu, żeby ten folder był widoczny.

Poza tym sprawdź, czy masz w ogóle włączoną usługę windows installer.

Tutaj punkt 4 jak ją sprawdzić i ewentualnie włączyć

 

https://windowsjet.com/6-quick-solutions-fix-windows-installer-error-code-2755-2870/

 

Nie znalazłem usługi Windows Installer 

 

O! Jednak mam! Jest wpisany stan działający

image.png
Odnośnik do komentarza

Wprowadziłem cię w błąd, ponieważ opis jest po angielsku i z tego powodu ta usługa nazywa się tam Windows Installer.

W polskojęzycznej wersji ma nazwę Instalator Windows i takiej usługi musisz szukać.

Jeśli ją masz i dodatkowo folder Installer w Windows to te rzeczy są prawidłowe a przyczyna leży gdzie indziej.

1.png

 

Co do znalezienia folderu to zrób tak:

 

Wpisz w belce wyszukiwania      panel sterowania

 

Po jego otwarciu kliknij na wygląd i personalizacja (widok według  kategoria)

Kliknij   pokaż ukryte pliki i foldery  (wyraź zgodę na monit)

i odznacz       ukryj chronione pliki systemu operacyjnego     daj zastosuj i OK       bez tego nie włączy ci się podgląd

folder powinien być widoczny w Windows

Czyli klikasz na swój twardy dysk i tam będzie folder Windows , w którym powinien być Installer

Jeśli włączysz usługę Instalator to od razu możesz spróbować zainstalować jakiś program.

Jeśli się nie uda to przy ponownym uruchomieniu komputera spróbuj jeszcze raz.

Jeśli nie będzie rezultatu, to musi ci ktoś pomóc naprawić usługę instalatora dostępnymi narzędziami w internecie jak na przykład  Windows Repair.

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 4.02.2021 o 22:09, Vinter napisał:

Wprowadziłem cię w błąd, ponieważ opis jest po angielsku i z tego powodu ta usługa nazywa się tam Windows Installer.

W polskojęzycznej wersji ma nazwę Instalator Windows i takiej usługi musisz szukać.

Jeśli ją masz i dodatkowo folder Installer w Windows to te rzeczy są prawidłowe a przyczyna leży gdzie indziej.

1.png

 

Co do znalezienia folderu to zrób tak:

 

Wpisz w belce wyszukiwania      panel sterowania

 

Po jego otwarciu kliknij na wygląd i personalizacja (widok według  kategoria)

Kliknij   pokaż ukryte pliki i foldery  (wyraź zgodę na monit)

i odznacz       ukryj chronione pliki systemu operacyjnego     daj zastosuj i OK       bez tego nie włączy ci się podgląd

folder powinien być widoczny w Windows

Czyli klikasz na swój twardy dysk i tam będzie folder Windows , w którym powinien być Installer

Jeśli włączysz usługę Instalator to od razu możesz spróbować zainstalować jakiś program.

Jeśli się nie uda to przy ponownym uruchomieniu komputera spróbuj jeszcze raz.

Jeśli nie będzie rezultatu, to musi ci ktoś pomóc naprawić usługę instalatora dostępnymi narzędziami w internecie jak na przykład  Windows Repair.

 

Znalazłem rozwiązanie-za każdym razem, żeby coś instalować trzeba do pliku instalacyjnego dodawać uprawnienia "SYSTEM". Jednak, nie ma innego rozwiązania? I jak działa ten Windows Repair?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...