Skocz do zawartości

Problemy z aktualizacją Windows 10


qazere1110

Rekomendowane odpowiedzi


Jak w temacie. Proces aktualizacji zostaje zawsze zatrzymany.
Pojawia się komunikat:
"Realtek Bluetooth
Na Twoim komputerze znajduje się sterownik lub usługa, która nie jest przygotowana do działania tej wersji systemu Windows 10."
Jest link do strony: https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4529832/updating-to-windows-10-version-1903-on-devices-with-some-driver-versio
To ma rozwiązać problem. Robię to co trzeba docieram do punktu:
"W polu wyszukiwania na pasku zadań wpisz menedżer urządzeń, a następnie w wynikach wybierz pozycję Menedżer urządzeń.
Znajdź element Bluetooth i rozwiń go.
Znajdź urządzenie Realtek, a następnie kliknij je prawym przyciskiem myszy lub długo je naciśnij.
W menu kontekstowym wybierz pozycję Aktualizuj sterownik.
Wybierz przycisk Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika"

Problem w tym , że u mnie w Menedżerze urządzeń w elemencie  Bluetooth nie ma urządzenia Realtek.
Nie mogę więc nic zrobić.

Zaktualizowałem wszystkie sterowniki, próbowałem update Windows w czystym rozruchu, wyłączałem antywirusa w trakcie aktualizacji, usuwałem nie zainstalowane aktualizacje Windowsa.

Windows 10 Home x 64
wersja 10.0.17134 kompilacja 17134

Co należy zrobić aby zaktualizować Windowsa?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Napisałem przecież żeby tego nie robić z pena.Od jakiegoś czasu nie da się np. zrobić aktualizacji z pena z poziomu startu systemu (jak podczas instalacji na czysto)a tylko z setup a żeby to zrobić nie należy np. montować obrazu tylko jak zrobiłeś już pena z systemem np.za pomocą rufusa to trzeba jego zawartość skopiować na dysk (w jakiś folder) i uruchomić z setup a następnie wybrać aktualizację z zachowaniem danych i powinno być ok.Choć znając życie nie koniecznie musi ale spróbuj.

Odnośnik do komentarza

Najpierw przetestuj Windows Update pod względem ewentualnych błędów 

Aktualizacja i zabezpieczenia > Rozwiązywanie problemów > Dodatkowe narzędzia... > Windows update (rozwiąż problemy)

Jak to nic nie da to w wierszu polecenia (administrator) kolejno wpisz i uruchom następujące polecenia:

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Sfc /scannow

Potem restart systemu.

P.S. co to za sprzęt? Laptop czy stacjonarka. 

 

 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, zbycho napisał:

Najpierw przetestuj Windows Update pod względem ewentualnych błędów 

Aktualizacja i zabezpieczenia > Rozwiązywanie problemów > Dodatkowe narzędzia... > Windows update (rozwiąż problemy)

Nic nie dało

Cytat

Jak to nic nie da to w wierszu polecenia (administrator) kolejno wpisz i uruchom następujące polecenia:

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Sfc /scannow

Potem restart systemu.

Skany OK.

Nic nie pomogło

Cytat

 

P.S. co to za sprzęt? Laptop czy stacjonarka. 

 

Stacjonarny.

Odnośnik do komentarza

A miałeś kiedyś podłączony  adapter usb-bluetooth ? Ten komunikat w pierwszym twoim poście o bluetooth jest dziwny.

Uruchom Menadżer Urządzeń i po otwarciu zakładki Widok zaznacz Pokaż ukryte urządzenia i wtedy przeszukaj menadżer.

Urządzenia odłączone są normalnie niewidoczne dopiero ta opcja je pokazuje ponieważ sterowniki w systemie są.

 

Odnośnik do komentarza

'Klikam ukryte urządzenia, w Menadżerze Urządzeń i tam nadal w elemencie  Bluetooth nie ma urządzenia Realtek."

Wiesz co? Zainstaluj sobie system od nowa, ponieważ ty nie rozumiesz co się do ciebie pisze a ja nie rozumiem co ty piszesz "tam nadal w elemencie  Bluetooth nie ma urządzenia Realtek".

Ja nie mam u siebie na stacjonarnym niczego co w Menadżerze ma cokolwiek wspólnego z nazwa bluetooth.

Swoja droga skąd masz ten system (1803) jeśli juz dawno był aktualizowany do co najmniej 1909. 

 

Odnośnik do komentarza

Tak wygląda u mnie Menadżer Urządzeń (zal). Na samej górze  Bluetooth. Tu powinno być wg Microsoftu urządzenie Realtek.

Jak widać nie ma.

Podałem link https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4529832/updating-to-windows-10-version-1903-on-devices-with-some-driver-versio i tam jest opis.

Napisałem też, że nie mogę wgrać Windowsa.

Pojawia się taki komunikat: 

Nie mogliśmy zainstalować systemu Windows.

Komputer został przywrócony do stanu sprzed rozpoczęcia instalacji systemu Windows 10.

0x8007025D - 0x2000C

Instalacja nie powiodła się w fazie SAFE_OS – podczas operacji wystąpił błąd APPLY_IMAGE

Od aktualizacji 1803 nie mogę wgrać żadnej aktualizacji.

Do tej pory próbowałem zrobić coś sam bez skutku.

Blu.jpg
Odnośnik do komentarza

Może problemem jest sterownik karty Qualcomm a system wywala standardowy komunikat. Sprawdz sterownik i poszukaj nowszego. Pewnie będzie problem

Wiem ze aktualizacja z wersji 18xx do d 1903 miała miedzy innymi problem ze sterownikami bluetooth realteka i qualcomm . Aktualizacje do najnowszej też nie zachodzą z powodu niezgodności sterowników (nie podają jakich)

"Nie mogliśmy zainstalować systemu Windows.

Komputer został przywrócony do stanu sprzed rozpoczęcia instalacji systemu Windows 10"

Czy to aktualizacja poprzez Windows update gdzie wyświetla sie komunikat ze instalacja jest do pobrania i instalowania czy też to próba wymuszenia? Jesli jest niezgodność sterowników to aktualizacja nie zajdzie.

 

 

Odnośnik do komentarza

Na chłopski rozum można wywnioskować że masz jakieś urządzenie Bluetooth albo podpięte do komputera albo płyta je posiada (nie podałeś specyfikacji).Jeśli tak i to ono powoduje problemy to trzeba odłączyć,wyłączyć i odinstalować z systemu lub sprawdzić w biosie i tam może wyłączyć.Druga sprawa że ludzie mają adaptery BT podłączone do kompa i potrafią o nich zapomnieć bo takie małe są.

Odnośnik do komentarza

sterownik karty Qualcomm sprawdziłem - ok

H50-55 Desktop (Lenovo)- 
płyta główna Lenovo wersja 2.8 produkt 90BF003NPB

Bluetooth wyłączony 

adapterów BT nie mam 

Byłem na stronie Lenovo - znalazłem sterowniki Realtek Bluetooth chciałem zainstalować i pokazał się komunikat, że nie mam takiego urządzenia

Tu jest ciekawy link z opisem tego samego problemu https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-update/that-realtek-bluetooth-driver/34199b43-1ea4-47bb-8c3b-ca3d3b42ea0d?page=1

Problem raczej dotyczy sterowników coś co wyświetla się jako Realtek Bluetooth jest w istocie czymś innym.

Nie wiem jak odszukać błędny sterownik?

 

 

Odnośnik do komentarza

Znalazłem rozwiązanie problemu: 
https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=https://windowsforum.com/threads/win10-1903-or-1909-upgrade-realtek-bluetooth-problem.247424/&prev=search&pto=aue

Należało usunąć stary sterownik Realtek Bluetooth o nazwie: RtkBtfilter.sys (folder C \ Windows \ System32 \ drivers).

Dziękuję za pomoc i poświęcony czas.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...