Skocz do zawartości

Uszkodzone pliki w Windows 8.1


Hajasz

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem do naprawy laptop z Windows 8.1 z tekstem, że nie uruchamia się system. Wszystkie próby odświeżenia, naprawy nie dawały żadnego rezultatu.

Wreszcie po kilku próbach system się uruchomił a ja zacząłem sprawdzać po kolei w czym problem. 

System dosyć długo się uruchamia. Sprawdziłem dysk w Crystalu i na żółto świecą się parametry C5 i C6 (w obu przypadkach bieżący i najgorszy ma parametr 100)

Zrobiłem CHKDSK z parametrami F i R zakończony sukcesem. Dalej poszedł SFC, który po zakończeniu procedury zgłasza komunikat o błędach ale nie może ich naprawić.

Wstawiam log sfc.txt

Kolej na DISM z parametrem RestoreHealt, który po przekroczeniu 40% zgłasza błąd 0x80240021

Wstawiam log dism.txt

W laptopie są dwie partycje a C ma 80GB i jest tylko niecałe 3GB wolnego miejsca (sam system ma 65GB)

Czy istnieje jakiś sposób naprawy tego systemu ? Jeżeli coś jest potrzebne jeszcze do analizy do proszę pisać a wstawię.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ewidentnie jest problem z Windows Update, aktualizacje się nie instalują a folder WinSxS zajmuje prawie 30GB

Próbowałem go oczyścić poleceniem przez DISM ale oczywiście wywala błąd. Doczytałem się też, że uszkodzone pliki czy tam ścieżki tylko ręcznie mogę naprawić.

Tak więc jak wróci właściciel to dopytam co i jak i chyba faktycznie najlepiej do ustawień fabrycznych wrócić.

Odnośnik do komentarza
dism.exe /Online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup

Tym poleceniem czyści się folder WinSxS ze zbędnych plików. Na tym laptopie w oryginale był Windows 8 ale potem zrobił się upgrade do 8.1

Tak jak pisałem wróci właściciel to zadecyduje co robimy dalej. Sprzęt się uruchamia więc wszystko co ważne do skopiowania można zachować a potem reset systemu do ustawień fabrycznych a potem upgrade do Windows 10

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...