Skocz do zawartości

Hajasz

Użytkownicy
 • Postów

  329
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. dism.exe /Online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup Tym poleceniem czyści się folder WinSxS ze zbędnych plików. Na tym laptopie w oryginale był Windows 8 ale potem zrobił się upgrade do 8.1 Tak jak pisałem wróci właściciel to zadecyduje co robimy dalej. Sprzęt się uruchamia więc wszystko co ważne do skopiowania można zachować a potem reset systemu do ustawień fabrycznych a potem upgrade do Windows 10
 2. Ewidentnie jest problem z Windows Update, aktualizacje się nie instalują a folder WinSxS zajmuje prawie 30GB Próbowałem go oczyścić poleceniem przez DISM ale oczywiście wywala błąd. Doczytałem się też, że uszkodzone pliki czy tam ścieżki tylko ręcznie mogę naprawić. Tak więc jak wróci właściciel to dopytam co i jak i chyba faktycznie najlepiej do ustawień fabrycznych wrócić.
 3. Dostałem do naprawy laptop z Windows 8.1 z tekstem, że nie uruchamia się system. Wszystkie próby odświeżenia, naprawy nie dawały żadnego rezultatu. Wreszcie po kilku próbach system się uruchomił a ja zacząłem sprawdzać po kolei w czym problem. System dosyć długo się uruchamia. Sprawdziłem dysk w Crystalu i na żółto świecą się parametry C5 i C6 (w obu przypadkach bieżący i najgorszy ma parametr 100) Zrobiłem CHKDSK z parametrami F i R zakończony sukcesem. Dalej poszedł SFC, który po zakończeniu procedury zgłasza komunikat o błędach ale nie może ich naprawić. Wstawiam log sfc.txt Kolej na DISM z parametrem RestoreHealt, który po przekroczeniu 40% zgłasza błąd 0x80240021 Wstawiam log dism.txt W laptopie są dwie partycje a C ma 80GB i jest tylko niecałe 3GB wolnego miejsca (sam system ma 65GB) Czy istnieje jakiś sposób naprawy tego systemu ? Jeżeli coś jest potrzebne jeszcze do analizy do proszę pisać a wstawię.
 4. Dzięki za sprawdzenie. Nie jest to na szczęście uciążliwe.
 5. U mnie też zaobserwowałem, że podczas uruchamiania komputera na sam koniec mignie okienko CMD. Nawet nie jestem w stanie sprawdzić w czym problem bo jest to dosłownie mignięcie. FRST.txt Addition.txt Shortcut.txt
 6. Wstawiam obrazek z HWInfo. 1. Płyta jest w wersji rev 1.1 i posiada wgrany ostatni dostępny BIOS F8 (nie wiem czemu tu pokazuje F5 ale przy starcie biosu jest F8) 2. Karta to Sapphire HD3850 AGP 3. Karta dźwiękowa Creative Soundblaster Audigy 2 ZS 4. Sieciówka Marvell Yukon 88E8001/8003/8010 PCI Pewnie zrobię jak piszesz, że podłączę inny dysk i zobaczę co będzie.
 7. Cześć. Zastanawiam się nad przejściem na Windows 10. Komputer mój to stary egzemplarz ale Win 7 Ultimate śmiga na nim elegancko. W nic nie gram, sprzętu używam tylko do przeglądania internetu i słuchania muzyki. Obawiam się jednak czy wszystkie sterowniki nowy system będzie posiadać.
 8. Zrobione według zaleceń. Oto efekt. Fixlog.txt
 9. Z serwisu powrócił komputer z systemem Windows 7 Ultimate, który się nie uruchamiał (brak obrazu). W serwisie wymieniono zasilacz na Chieftec'a 500 Wat (poprzedni był 400 Wat) W domu po uruchomieniu okazało się, że po planszy "Zapraszamy" robi się czarny ekran, na którym widać kursor myszki, którą można poruszać. Po ok 5 min pojawia się pulpit z ikonami. Z dyskiem wszystko OK. Zrobiłem sfc /scannow i okazało się, że coś znalazł i ponaprawiał. Teraz system uruchamia się poprawnie ale chciałbym kontrolnie sprawdzić logi czy aby na pewno reszta jest dobra. Addition.txt FRST.txt Shortcut.txt
 10. Niestety mam wyłączoną tę opcję. Przypuszczam, że został usunięty albo zmodyfikowany jakiś klucz rejestru.
 11. Cześć. Problem jak w temacie, który najprawdopodobniej sam spowodowałem zaznaczając o jedną opcję za dużo w Advanced SystemCare12 i nie potrafię tego odkręcić. Problem wygląda tak, że jedyny program jak jest pokazany widać na zdjęciu. Reszta używanych w ogóle się nie pojawia. Po spojrzeniu we właściwościach widzę, że opcja, która za to zapewne odpowiada jest nieaktywna i nie mogę jej włączyć. Bardzo proszę obeznanych o pomoc w rozwiązaniu problemu.
 12. Hajasz

  Połączenie IPV6

  Nie wiem o co tam chodzi skoro u mnie działało a teraz przestało a nic nie zmieniałem.
 13. Hajasz

  Połączenie IPV6

  Cześć. Mam taki problem gdyż wymieniłem router, który skonfigurowałem jak poprzedni i teraz w połączeniu sieciowym pokazuje mi przy połączeniu IPV6 - brak internetu. Przy połączeniu IPV4 - Internet. Wiem, że na poprzednim routerze w obu przypadkach pisało, że jest internet. Próbowałem bezpośrednio przez kabel omijając router nic nie pomogło. Czy ktoś wie jaka jest tego przyczyna. Wrzucam potrzebny log. Jeżeli coś jeszcze potrzebne to proszę dać znać. net-log.txt
 14. Hajasz

  Problem z pendrive

  Niestety ale nic to nie daje. Widać pen jakiś lewy. Pozostaje mi exFAT aby móc wgrywać pliki większe niż 4 GB. Dzięki za wszelką pomoc.
 15. Hajasz

  Problem z pendrive

  Nadpisywanie trwało ok półtorej godziny. Pojawiła się tabliczka o zakończeniu operacji. Pytanie jeszcze odnoście tworzenia partycji bo tam z tym NTFS są dwie opcje. Pierwsza to ta, gdzie cały pen jest partycją ale widziałem też, że jest druga opcja taka, że pojawia się partycja jakby to nazwać taka osobna, że można ją nazwać. Wygląda to tak, że przy wpiętym pendrive ta partycja pojawia się pod nazwą nośnika. Mam nadzieję, że dobrze to określiłem i wiesz o co chodzi.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...