Skocz do zawartości

Przyśpieszenie kopiowania plików w Win 7


Rekomendowane odpowiedzi

Mam laptopa Acer Aspire 7740G a na nim Win 7 64-bit. Kopiowalem pliki z zewnetrznego dysku Kingston 250GB. Szybkosc kopiowania z dysku zewnetrznego na HDD - zenujaco wolna. Co zrobic zeby to zmienic? Co decyduje o szybkosci kopiowania plikow z dysku zewnetrznego? Czy mechanizm ewentualnej poprawy bedzie taki sam dla Win XP Prof - 32-bit, lub USB? Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Można jeszcze potestować konsolowe RoboCopy, posiada możliwość kopiowania wielowątkowego (domyślnie 2 plików jednocześnie), kiedyś było tylko dostępne w zestawie Resource Kit. Artykuły:

 

Przeprowadzanie wielowątkowego kopiowania plików za pomocą narzędzia Robocopy w systemie Windows 7

 

 

Windows 7: kopiowanie wielowątkowe i Shrink Volume

Odnośnik do komentarza

A dysk zewnętrzny pewnie masz o obrotach 5400.

Też mam zewnętrzny i transfer wynosi stale 30 MB/s

 

Raz to USB 2.0 może więcej nie wyrabiać, a dwa, jakbyś wymienił go na wersję z 7200 obrotów i 8 MB cache, to byś poczuł różnicę, albo raczej odetchnął z ulgą.

Zobacz sobie w jakimś programie do identyfikacji sprzętu, jaki masz ten dysk, jaką ma prędkość obrotów talerza.

Odnośnik do komentarza

Pokaż obrazek Ustawienia zaawansowane kontrolera pod który podpinasz ten dysk (Menadżer Urządzeń).

 

I dodatkowo szczegóły tego dysku + sposób zasilania.

 

Nie moge bo juz ten dysk musialem oddac. Przepraszam. Mialem go tylko na 1 godz i nie zdazylem wszystkiego skopiowac, stad moj post. Zasilanie mial z USB. Na laptopie mam USB3 - powinno byc szybko, a w praktyce kopiowanie 100GB zajelo mi ponad godzine.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...