Skocz do zawartości

Firefox - Karty w rzędach / Multi-row tabs


picasso

Rekomendowane odpowiedzi

firefox_128.png

 

Może się komuś przyda:

 

Karty w rzędach to funkcja bez której nie daję rady operować. ? Żadne inne solucje do organizacji potężnej ilości otwartych kart nie satysfakcjonują mnie. Taka opcja była w starych wersjach (typ XUL) rozszerzenia TabMix Plus, ale po przejściu na inną technologię rozszerzeń (WebExtensions) nowy TabMix - Links został mocno zredukowany. Brak natywnych funkcji umożliwiających rozszerzeniom wprowadzenie takiego triku. Do wglądu Bug 1467057.

 

Po upadku TabMix Plus przerzuciłam się na modyfikacje CSS via plik %AppData%\Mozilla\Firefox\Profiles\[profil Firefox]\chrome\userChrome.css, lądując ostatecznie na lekko zmodyfikowanej zawartości pliku od Aris. Emulacja kart w rzędach tym sposobem miała jednak skutki uboczne, np. brak kontroli pozycji czy nieprzewidywalne zachowania przy przesuwaniu kart. Ostatecznie i trik z CSS przestał mi działać po ostatnich aktualizacjach Firefox.

 

Znalazłam nowe rozwiązanie będące częścią stylu Quantum Nox skoncentrowanego na tweakach pod kątem w pełni ciemnego interfejsu. Nie trzeba jednak instalować całego majdanu. By pozyskać tylko karty w rzędach i dodatkowe opcje związane z kartami, wystarczy dodatek Quantum Nox - Firefox Patcher. Ta metoda nie powoduje dewiacji z przeciąganiem kart i pokazuje się wskaźnik w którym miejscu zostanie ulokowana karta.

 

quantumnox.png

 

 

Antywirusy nie lubią tego pliku ze względu na wykorzystanie pyinstaller, np. Windows Defender wykrywa go jako "Trojan:Win32/Wacatac.C!ml". Jest to fałszywy alarm i należy dodać wykluczenie w ustawieniach antywirusa.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie wiem czy to ma związek z Twoim przypadkiem, ale u mnie najnowsza wersja oraz poprzednie wersje Firefoxa ciągle tworzą problemy. Jak te problemy wyglądały -  mam otwarte kilka kart w przeglądarce i gdy przechodzić pomiędzy okienkami w przeglądarce to bardzo często pojawia się błąd o awarii okienka - przeglądarka (o ile pamiętam) prosi o zamknięcie oraz ponowne otwarcie karty.   

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Nie wiem co się stanie w takiej kombinacji i co konkretnie masz zmienione. Funkcja w patcherze nie działa na zasadzie CSS ale JavaScript. Toteż przypuszczam, że sama funkcja kart w rzędach wprowadzona przez patcher nie powinna kolidować z dodatkowymi modyfikacjami CSS tyczącymi wyglądu kart (pod warunkiem że nie ma definicji CSS tworzącej rzędy).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...