Skocz do zawartości

Windows Server 2008 2008 R2 - zmiana rozmiaru partycji dynamicznej.


nilchi2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam dynamiczną partycję systemową C, na której jest zainstalowany system Windows Server 2008 2008 R2 (screen w załączniku).
Potrzebuję powiększyć tą partycję o miejsce nie przydzielone 48,83 GB. (partycja D zostanie bez zmian)
W oknie zarządzania dyskami nie ma opcji powiększenia partycji, w programie EaseUS Partition Master również (mogę zmienić rozmiar tylko partycji D).
W jaki sposób powiększyć tą partycję aby nic się nie pokaszaniło a partycje lustrzane zostały zachowane?

dyski.jpg
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie można edytować partycji z której uruchomiony jest system. Trzeba uruchomić odrębny system z innego nośnika. Można użyć windowsa typu liveCD lub bootowalny pendrive z programem np EaseUS Partition Master WinPE bootable disk. Możliwe, że także manager dysków, w którym tworzony był mirror ma funkcję zmiany rozmiaru.

 

"aby nic się nie pokaszaniło" nikt nie zagwarantuje. Jest kilka procent ryzyka niepowodzenia. Lepiej zrobić obraz partycji przed jej edycją.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 11 grudnia 2019 o 10:05, nilchi2 napisał:

Witam,

Mam dynamiczną partycję systemową C, na której jest zainstalowany system Windows Server 2008 2008 R2

Witaj! To tak jak ja.


 

W dniu 11 grudnia 2019 o 17:29, giyefiki napisał:

Możliwe, że także manager dysków, w którym tworzony był mirror ma funkcję zmiany rozmiaru.

Ten mirror tworzony był przez systemową przystawkę do dysków.


 

W dniu 11 grudnia 2019 o 17:29, giyefiki napisał:

Lepiej zrobić obraz partycji przed jej edycją.

Kopię zapasową obydwu woluminów, tj. C i D.

 

Nilchi, mam nadzieję, że masz dyski SSD. Wiesz, że współdzielenie dysków magnetycznych przez dwa mirrory, każdy po pół dysku, to fatalny wybór?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...