Skocz do zawartości

Ataki zatruwania ARP


GeeWhiz

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

 

Wczoraj otrzymałem kilka komunikatów (Eset Smart Security) informujących o ataku zatruwania ARP. Zrobiłem skanowanie systemu (Win 10, 64 bit) - póki co czysty (Eset i MBAM) - nic nie wykryły. Nie zauważyłem też żadnych zmian w funkcjonowaniu systemu, chciałem jednak się nieco zabezpieczyć w przyszłości przed takimi atakami i trochę niestety nabroiłem...

 

Sugerując się instrukcjami, by przypisać urządzeniom w sieci stały adres IP, wszedłem na adres IP drukarki będącej w mojej sieci domowej (Brother DCP L2520DW) i zmieniłem jej przypisywanie adresu IP z DHCP na RARP , zamiast na STATIC :(. W efekcie nie jestem w stanie połączyć się z drukarką bezprzewodowo - za każdym razem wyrzuca mi błąd w połączeniu (zbyt długi czas oczekiwania). Pierwsza rzecz - jeśli to możliwe, to chciałbym się dowiedzieć jak to odkręcić (i połączyć się bezprzewodowo z drukarką), a następnie jak prawidłowo przypisać stały adres IP drukarce oraz innym urządzeniom, a  także obsługiwanie ich przez router HUAWEI.

 

Druga kwestia - jak prawidłowo ustawić filtrowanie adresów MAC za pomocą (zaufanej listy)? Łącząc się z routerem HUAWEI znalazłem rubrykę "Filtr Mac w sieci WLAN" nie mam jednak pojęcia na jakiej zasadzie to działa. 

 

No i najważniejsze czy poza podanymi są jeszcze jakieś skuteczne sposoby chronienia się przed powyższymi atakami? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...