Skocz do zawartości

Czarny ekran i hasło do BIOSu w laptopie


gustaw99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie ukrywam że lekką nutką nieśmiałości dziś się tu loguję, ostatnim razem chyba Picasso miała mnie już dosyć, jednak zaryzykuję.

Otóż, dzieciaki mojego serdecznego przyjaciela coś zmajstrowały przy laptopie. Jest to HP 550, nikt nie wie jak sie nad nim pastwiły ale finał tej zabawy był taki że po którymś razie nie uruchomił się już. Słychać było że niby pracuuje , jednak matryca nie wyświetlała niczego. Restartowali wiec go bez końca ...z kilkadziesiąt razy przynajmniej licząc że wreszcie sie uruchomi. Wreszcie pojawił sie czarny ekran, jednak już w towarzystwie niebieskiej ramki gdzie była wpisana komenda hasła do BIOSu. Oczywiście nikt go nie znał. Tylko i wyłącznie enter działa jak go wcisnę to się jakieś klucze pojawiają. Podrzuciłem laptopa do serwisu komputerowego, tam ponoć się męczą ale bez powodzenia. Ponoć prowadzą jeszcze próby metodami domowymi jednak już zapowiedzieli bym się szykowal do odbioru laptopa w takim stanie w jakim go im zawiozłem.

Przypomniałem sobie że jedynie tu mogę uzyskać pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dziękuję za podpowiedzi. Rozmawiałem z wlaścicielem serwisu, laptopa mam odebrać jednak nie jest naprawiony. Poddał się. Gość uznal że domowe sposoby czyli szukanie pomocy w internecie nie dało rezultatu. Ponoć jedynym wyjściem jest kontakt z HP i skomlenie o hasło.

Czy również tak uważacie? Ja oczywiście poczytalem sobie wszystko z podrzuconych linkow ale uważam że za cienki jestem by osobiście się brac za uruchamianie laptopa skoro serwis nie dał rady biorąc nawet poprawkę na braki w znajomości tematu przez właściciela serwisu.

Odnośnik do komentarza

Gość z serwisu gdy odbierałem laptopa bronił się że: korzysta z internetu i porad jakie tu może znaleźć, z różnych narzędzi, rozbierał komputer, majstrowal przy bateriach, wspomniał również o tym że było coś majstrowane przy płycie głównej, była "zgrzewana" i wedlug niego to może mieć również związek z niedyspozycją laptopa. Na koniec stwierdził że według niego jedynym ratunkiem jest hasło serwisowe z HP.

Tylko gdzie ja takie mogę znaleźć?

Odnośnik do komentarza

że według niego jedynym ratunkiem jest hasło serwisowe z HP.

Coś cienki jest ten serwisant :lol: - było to zresztą mówione wcześniej

 

Tylko gdzie ja takie mogę znaleźć?

Np w linku które ci dałem,mają też programy do resetowania linkowane przez @Belfegora.Proponuję abyś sam zdiagnozował problem lub poprosił kogoś innego o pomoc.

 

Najlepiej wyjmij baterię na kilka minut sam tak jak było pisane wyżej (post 4) - to chyba najlepsze wyjście w twojej sytuacji.Czy w pełni rozwiąże twój problem to nie wiedomo ale przynajmniej ten monit o hasło powinien zniknąć.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...