Skocz do zawartości

Problem z NAT-em


amp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam>może ktoś po chłopsku mi wytłumaczyć o co w biega z NAT zamkniętym lub ograniczonym,jak to ustawić...Gram w FH3,zawsze jak ktoś chce dołączyć i zezwalam to wyskakuje komunikat że coś tam tongue.gif ble,ble,ble po którym doszedłem że właśnie w programiku xbox w sieci mam ustawiony na umiarkowany (teraz po moich zabiegach jest cały czas zamknięty).Z tego co czytałem nie da rady tego zmienić bez nadania zewnętrznego IP? a to w multimedia płatne miesięcznie...Nie ma sposobu aby to zmienić (chociażby na umiarkowany jak poprzednio)...próbowałem przekierowywania portów w routerze,wpisywania komend w cmd ale teredo działa i jest ustawione tak jak trzeba,w routerze UPnP włączone i pokazuje teredo...niby wszystko ustawione jak trzeba a nie działa...routr tp-link TL-WDR3600,win 10 64-bit. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Za natem czyli urządzenie na prywatny ip i pakiety ze świata do niego nie dotrą. Przekierowanie portów ma sens tylko wtedy jak masz IP publiczny od operatora (sprawdz, jaki ip dostaje router po stronie WAN). Jeżeli masz ip prywatny, to żadne przekierowania nie pomogą, bo u operatora jest router, który nie wpuszcza komunikacji z zewnątrz do sieci. Taki drobny minus IPa prywatnego - Ty zawsze inicjujesz/nawiązujesz komunikację ze światem.

 

Niektóre programy/gry potrafią wpuścić na "swój serwer" ale to jest na około, bo to Ty zapraszasz (nawiązujesz komunikację) z graczem i on może się podłączyć lecz jeżeli i on ma prywatne IP to go nie zaprosisz bo nie ma technicznej możliwości żeby zestawić bezpośrednie  połączenie (bez pośredników) między dwoma urządzeniami, które są za NATem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...