Skocz do zawartości

Windows Safety Guarantee - Problemy po usunięciu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Mój komputer zachowuje się dziwnie po usunięciu "czegoś" o nazwie Windows Safety Guarantee. Przy usuwaniu posiłkowałem się poniższą instrukcją:

 

http://www.bleepingcomputer.com/virus-removal/remove-windows-safety-guarantee

 

 

Teraz natarczywe okno już nie pojawia się, umożliwiając korzystanie z komputera, ale pojawiły się inne problemy:

 

1)

Zasobnik BT

Błąd: Nie można uruchomić usługi stosu interfejsu Bluetooth

 

2)

beztytuuyof.jpg

 

3)

Ikonka od połączenia internetowego jest przekreślona (tak jakby nie było połączenia) ale internet działa. Po najechaniu kursorem na ikonkę pojawia się komunikat: Stan połączenia: nieznany. Odmowa dostępu.

 

4)

Jest jeszcze jeden problem ale występuje on od dłuższego czasu: systematycznie "ucieka" mi wolne miejsce z dysku C. Co uruchomienie komputera - miejsca mniej.

 

Okno 1) pojawia się jednokrotnie od razu po uruchomieniu komputera. Okno 2) pojawia się kilkukrotnie (2,3,4 razy) od razu po uruchomieniu komputera.

Ikona od połączenia internetowego jest przekreślona cały czas.

 

 

Raport z programu Anti-Malware:

mbam-log-2011-02-21 (14-07-04).txt

 

 

Podaję logi:

OTL.Txt

Extras.Txt

 

oraz preskan gmer:

preskan GMER.txt

Niestety nie mogłem wykonać pełnego skanu, gdyż w trakcie komputer restartował się. Próbowałem kilkakrotnie. Po uruchomieniu komputera pojawiał się komunikat: System windows odzyskał sprawność po nieoczekiwanym zamknięciu

 

 

Jeśli w powyższym opisie znajdują się głupie błędy, niedociągnięcia - proszę o wyrozumiałość. Jestem laikiem komputerowym. Starałem się podać wszystkie szczegóły i zgodnie z wytycznymi.

Z góry wielkie dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W podanych raportach nie widzę oznak infekcji w stanie czynnym. Są tylko drobnostki do usunięcia, czyli: mapowanie pozostałe po podpięciu zainfekowanego USB, adware (Search Settings aktywne + RevelantKnowledge w autoryzacjach zapory) oraz wpisy typu "not found". I uwaga:

 

[2011-03-06 08:44:04 | 003,911,040 | ---- | M] () -- C:\Users\Jagoda i Michał\Desktop\ComboFix[www.instalki.pl].exe

Nigdy się nie pobiera ComboFix z serwisów pośrednich. Ów serwis nie ma żadnego pozwolenia na hostowanie kopii. Są tylko dwa autoryzowane serwisy punktowane w naszym opisie: KLIK.

 

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
IE - HKU\S-1-5-21-4182308462-1003076708-3753380735-1003\..\URLSearchHook: {E312764E-7706-43F1-8DAB-FCDD2B1E416D} - C:\Program Files\Search Settings\kb127\SearchSettings.dll (Vendio Services, Inc.)
FF - prefs.js..browser.search.defaultengine: "Ask.com"
FF - prefs.js..browser.search.defaultenginename: "Ask.com"
FF - prefs.js..browser.search.order.1: "Ask.com"
O2 - BHO: (SearchSettings Class) - {E312764E-7706-43F1-8DAB-FCDD2B1E416D} - C:\Program Files\Search Settings\kb127\SearchSettings.dll (Vendio Services, Inc.)
O3 - HKU\S-1-5-21-4182308462-1003076708-3753380735-1003\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {D4027C7F-154A-4066-A1AD-4243D8127440} - No CLSID value found.
O4 - HKLM..\Run: [searchSettings] C:\Program Files\Search Settings\SearchSettings.exe (Vendio Services, Inc.)
O4 - HKLM..\Run: [NBKeyScan]  File not found
O4 - HKLM..\Run: [Nokia FastStart]  File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-4182308462-1003076708-3753380735-1003..\Run: [bitComet]  File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-4182308462-1003076708-3753380735-1003..\Run: [fsm]  File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-4182308462-1003076708-3753380735-1003..\Run: [software Informer]  File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-4182308462-1003076708-3753380735-1003..\Run: [VoipBuster]  File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-4182308462-1003076708-3753380735-1003..\Run: [VoipCheapCom]  File not found
[2009-11-10 20:01:16 | 000,002,233 | ---- | M] () -- C:\Users\Jagoda i Michał\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\mvdcob2s.default\searchplugins\askcom.xml
[2011-02-21 11:14:10 | 002,438,656 | -H-- | M] () -- C:\Users\Jagoda i Michał\AppData\Roaming\lotybf.exe
 
:Reg
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy\FirewallRules]
"{6BFD574D-E806-4F86-923B-8AFCCCB75E15}"=-
"{7CCA2905-0A09-4068-8DDC-89A9E30BEA62}"=-
"TCP Query User{AE6F3C4A-34E6-43DB-BEFB-2C4E2C00835B}C:\program files\relevantknowledge\rlvknlg.exe"=-
"UDP Query User{4714B5EA-8670-4F37-A9D7-33DF59043CE9}C:\program files\relevantknowledge\rlvknlg.exe"=-
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
""=-
[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
""=-
 
:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]

Rozpocznij usuwanie przyciskiem Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany i otrzymasz log z czyszczenia.

 

2. Przejdź do apletu deinstalacji oprogramowania i usuń śmiecia Search Settings 1.2.

 

3. Wytwórz nowe logi z OTL opcją Skanuj. Dołącz i log powstały przy usuwaniu w punkcie 1.

 

4. Zadania na potem:

 

Windows Vista Home Premium Edition  (Version = 6.0.6000) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 8.0.6001.18882)

System ma bardzo niski poziom zabezpieczeń, nie jest w ogóle aktualizowany, brakuje SP1 + SP2. Instalację rozpoczniesz jak się uporamy ze wszystkim. Będą do pobrania pełne instalatory SP1 + SP2 z artykułu KB935791 (Metoda 3).

 

 

Niestety nie mogłem wykonać pełnego skanu, gdyż w trakcie komputer restartował się. Próbowałem kilkakrotnie. Po uruchomieniu komputera pojawiał się komunikat: System windows odzyskał sprawność po nieoczekiwanym zamknięciu

 

1. Notuję, że nie została zdjęta działalność DAEMON Tools i sterownika SPTD, a to podstawowa przeszkoda dla GMER. Należy wykonać instrukcje z ogłoszenia (KLIK) i zatwierdzić operację restartem.

 

DRV - [2008-03-03 20:27:47 | 000,716,272 | ---- | M] () [Kernel | Boot | Running] -- C:\Windows\System32\Drivers\sptd.sys -- (sptd)

2. Jeśli powyższe nie pomoże, spróbuj jeszcze wykonać skan po odznaczeniu sekcji IAT/EAT, a jeśli i to nie pomoże, po kolei próbuj odznaczać kolejne sekcje, aż trafisz w tę, która generuje problem.

 

3. Miałam tu też dwa tematy z Vista bez żadnych Service Packów, GMER nie chciał ruszyć. Po aktualizacji systemu do statusu SP2 nagle ozdrowiał.

 

 

Okno 2) pojawia się kilkukrotnie (2,3,4 razy) od razu po uruchomieniu komputera.

 

Zobaczymy jaki wpływ na to będzie mieć usunięcie pewnych zapisów z Autostartu skryptem OTL. Jeśli nie pomoże, będziemy kombinować dalej, można tu powyłączać więcej w ramach "tuningu".

 

 

Zasobnik BT

Błąd: Nie można uruchomić usługi stosu interfejsu Bluetooth

 

Może należy przeinstalować całe Bluetooth:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{03D1988F-469F-4843-8E6E-E5FE9D17889D}" = Lenovo Bluetooth with Enhanced Data Rate Software 6.0.1.4900

Odinstaluj pozycję zakreśloną wyżej. Podaję instalatory Bluetooth:

- Od producenta Lenovo: Bluetooth with Enhanced Data Rate Software II - ThinkPad (wersja 6.2.1.2900, nowsza niż Twoja)

- Na wszelki wypadek podsuwam też inny instalator od Broadcom: Bluetooth Software. Do wypróbowania, jeśli ten od Lenovo okaże się niezdatny. Dla porównania temat, gdzie pomógł na ów błąd właśnie ten instalator: KLIK. W istocie Bluetooth Lenovo jest oznakowane jako Broadcom, masz to w logu:

 

PRC - [2007-03-29 13:11:50 | 000,719,664 | ---- | M] (Broadcom Corporation.) -- C:\Program Files\Lenovo\Bluetooth Software\BTTray.exe

 

Ikonka od połączenia internetowego jest przekreślona (tak jakby nie było połączenia) ale internet działa. Po najechaniu kursorem na ikonkę pojawia się komunikat: Stan połączenia: nieznany. Odmowa dostępu.

 

Czy to przypadkiem nie jest właśnie od połączenia Bluetooth? Panel sterowania > Sieć i internet > Centrum sieci i udostępniania > po lewej stronie wybierz Zarządzaj połączeniami sieciowymi > popatrz jakie połączenia są na liście. Zaprezentuj mi też z tego zrzut ekranu.

 

 

Jest jeszcze jeden problem ale występuje on od dłuższego czasu: systematycznie "ucieka" mi wolne miejsce z dysku C. Co uruchomienie komputera - miejsca mniej.

 

Do analizy miejsca i śledzenia zajętości dysku wykorzystaj darmowy program SpaceSniffer (wywołany przez Uruchom jako Administrator, a przed uruchomieniem skanu dysku ustaw z menu Edit > Configure > Show Unknown Space). Mam pewne przypuszczenia co może drastycznie redukować wolne miejsce, to komputer Lenovo, czyli tu jest firmowy mechanizm wytwarzania kopii systemowej Rescue and Recovery (kopie gromadzone w zablokowanym przez uprawnienia i ukrytym katalogu = przypuszczalnie jest to C:\RRbackups). W Menu Start powinieneś mieć pozycję typu Lenovo Care, które udostępnia interfejs zarządzania kopiami zapasowymi.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam!

Na początku dziękuje za szybką odpowiedź;)

 

Zdaję relację z działań:

 

1) Wykonałem skrypt w OTL i oto log:

03072011_111943 (log z czyszczenia).txt

Zaraz po kliknięciu "wykonaj skrypt" wyskoczył błąd avasta - coś odnośnie rootkit, ze wskazaniem na plik OTL.exe (niestety nie posiadam zrzutu ekranu...mój błąd). Po zamknięciu skanowanie przebiegło do końca.

 

2) Niestety nie mogę odinstalować Search Settings 1.2. Pojawia się:

bdsearchsettings.jpg

 

3) Nowe logi:

OTL.Txt

Extras.Txt

 

4) Co do zadań "na potem" zgodnie z zaleceniami nic nie robiłem.

 

 

Przysiadłem jeszcze raz do usunięcia SPTD no i chyba udało się. Skan GMER przebiegł bez restartu komputera:

GMER skan 2.txt

 

Jeśli chodzi o Bluetooth to przy próbie odinstalowania pojawia się taki sam komunikat jak w punkcie 2).

 

Prezentuję zrzuty ekranu:

a ) centrum sieci i udostępniania:

centrumsieciiudostpnian.jpg

 

b ) zarządzanie połączeniami sieciowymi (jak widać okno jest puste a gdy kliknę odśwież pojawia się info):

zarzdzajposieciowymi.jpg

 

 

W menu start faktycznie mam Lenovo Care. Ale teraz mam pytanie: czy teraz powinienem coś robić (jeśli komputer jest w trakcie naprawy). A jeśli tak to może mogę liczyć na jakąś podpowiedź jak korzystać z tego narzędzia?

Odnośnik do komentarza

Z logami skończyliśmy już, w OTL wywołaj Sprzątanie. GMER w porządku. Przy okazji, widać w nim to o czym mówiłam = zablokowany ukryty folder kopii zapasowych Lenovo C:\RRbackups.

 

 

1) Wykonałem skrypt w OTL i oto log:

 

W skrypcie przez nieuwagę załączyłam ten wpis:

 

Registry key HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SystemRestore\ deleted successfully.

Post już dawno poprawiłam, ale widzę, że niestety zdążyłeś przede mną. Zaimportuj brakujący wpis, wygląd brany z maszyny Vista. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SystemRestore]
"RPSessionInterval"=dword:00000001
"RPLifeInterval"=dword:ffffffff
"RPGlobalInterval"=dword:00015180
"FirstRun"=dword:00000000
"LastIndex"=dword:00000025
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SystemRestore\cfg]
"DiskPercent"=dword:0000000f
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SystemRestore\Setup_Last]
"Generalize_DisableSR"=dword:00000000

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG > Uruchom ten plik

 

Następnie zrób reset Przywracania poprzez jego wyłączenie + włączenie: INSTRUKCJE.

 

 

2) Niestety nie mogę odinstalować Search Settings 1.2. Pojawia się:

 

(...)

 

Jeśli chodzi o Bluetooth to przy próbie odinstalowania pojawia się taki sam komunikat jak w punkcie 2).

 

1. Pobierz Windows Installer CleanUp, w nim podświetl tylko tę pozycję "Search Settings" i usuń. Następnie z dysku przez SHIFT + DEL skasuj folder tego śmiecia: C:\Program Files\Search Settings.

 

2. Kolejna sprawa: błąd sugeruje grubszy problem w systemie. Wstępnie podaję ten artykuł MS do obróbki: KB2438651. Patrz na ustęp "Windows Installer issues". Instalacja wersji Windows Installer 4.5 dotyczy tego systemu, to goła Vista, dopiero w SP2 4.5 zostało zintegrowane.

 

 

Prezentuję zrzuty ekranu:

a ) centrum sieci i udostępniania:

b ) zarządzanie połączeniami sieciowymi (jak widać okno jest puste a gdy kliknę odśwież pojawia się info)

 

Wstępnie pokaż listę usług systemowych. Uruchom narzędzie VistaForums SysInfo Tool, zaznacz Services i przeklej raport wynikowy.

 

 

4) Co do zadań "na potem" zgodnie z zaleceniami nic nie robiłem.

 

Jak rozumiem, nie wykonywałeś jeszcze zadań z:

- SpaceSniffer: on przypuszczalnie też nie będzie miał uprawnień, by pokazać + obliczyć folder Lenovo. Prawdopodobnie trzeba będzie startować SpaceSniffer w innym kontekście zabezpieczeń (z poziomu konta SYSTEM). Instrukcje podam jak dojdziemy do tego.

- SP: pewnie nie pobrałeś jeszcze, ale tu i tak pobieranie musi być na inny dysk niż systemowy, a przed próbą instalacji odzysk miejsca na dysku, bo są rzeczywiście kiepskie statystyki:

 

Drive C: | 39,05 Gb Total Space | 0,26 Gb Free Space | 0,66% Space Free | Partition Type: NTFS

Drive D: | 39,06 Gb Total Space | 0,24 Gb Free Space | 0,61% Space Free | Partition Type: NTFS

Drive F: | 65,50 Gb Total Space | 30,71 Gb Free Space | 46,89% Space Free | Partition Type: NTFS

 

W menu start faktycznie mam Lenovo Care. Ale teraz mam pytanie: czy teraz powinienem coś robić (jeśli komputer jest w trakcie naprawy). A jeśli tak to może mogę liczyć na jakąś podpowiedź jak korzystać z tego narzędzia?

 

Na razie zostaw to. Widzę poważniejsze problemy tutaj.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zaimportowałem brakujący wpis.

Mam pytanie dotyczące przywracania: nie wiem/nie rozumiem, które dyski kiedy mam zaznaczyć. Domyślnie mam ustawione tak:

przywracaniesystemudysk.jpg

 

Pobrałem SpaceSniffer, uruchomiłem i oto wynik skanu, który odbył się automatycznie przy starcie:

skan space sniffer.txt

 

 

Edit:

Pobieram Windows Installer CleanUp, następnie instaluje ale jak mam go uruchomić? Bo po kliknięciu zakończ instalację okienko znika i nic się nie dzieje?

Odnośnik do komentarza

Dopisałam powyżej już instrukcje. Poza tym, czy doszedłeś do czegoś z Windows Installer?

 

 

Mam pytanie dotyczące przywracania: nie wiem/nie rozumiem, które dyski kiedy mam zaznaczyć.

 

Tylko dysk systemowy, a za taki uważam SW_Preload (C:) (System). Natomiast SW_Preload (C:) (Brak) wygląda na klasyczny błąd serwisowy Lenovo (czyli wadliwy obraz systemu producenta z winy producenta), tak jak opisane tu: KLIK. Czyli: odznacz ów "Brak" a zaznacz "System".

 

 

Pobrałem SpaceSniffer, uruchomiłem i oto wynik skanu, który odbył się automatycznie przy starcie:

 

To nie ten log. Log ze SpaceSniffer jest potężny (i jego ewentualna analiza przeze mnie to na potem) i generuje się go po ukończeniu skanowania opcją eksportu do pliku tekstowego. I czy na pewno SpaceSniffer startowałeś przez Uruchom jako Administrator? Bez tego program nie przeliczy pewnych ścieżek.

 

 

EDIT:

 

Pobieram Windows Installer CleanUp, następnie instaluje ale jak mam go uruchomić? Bo po kliknięciu zakończ instalację okienko znika i nic się nie dzieje?

 

W Menu Start powinien być skrót do właściwego uruchomienia.

 

 

.

Edytowane przez picasso
Odnośnik do komentarza
A przy próbie przywracania systemu pojawia sie

 

To jest dokładnie błąd z podanego przeze mnie linka i jego przyczyna leży w nieprawidłowym duplikacie woluminu. Tylko, że powinno być tu na odwrót niż sugerujesz, w sensie zwracania błędu: to właśnie "Brak" powinien być wadliwy... Czy teraz, po zaznaczeniu pozycji z opisem "System", zamknięciu okna i ponownym go wywołaniu nadal jest ten błąd przy odptaszkowaniu + ponownym zaptaszkowaniu pozycji "System" (i tylko tej, "Brak" zostawić w spokoju jako odznaczone)?

 

 

W menu start nie ma skrótu do Windows Installer CleanUp.

 

Wejdź do Program Files do katalogu programu i z niego uruchom plik główny.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Spokojnie. Przedstawiam w skrócie co masz wykonać:

 

1. Przywracanie systemu: ma być włączone (czyli zaptaszkowane) dla prawidłowego dysku, a takim jest wolumin z opisem SW_Preload (C:) (System). Wadliwy SW_Preload (C:) (Brak) ma być i pozostać odznaczony. Moim ostatnim pytaniem było, czy udało się przestawić tak by SW_Preload (C:) (System) był zaznaczony, zaś SW_Preload (C:) (Brak) odznaczony i czy błąd się zgłasza po zamknięciu i ponownym otworzeniu okna konfiguracji Przywracania systemu (i czy zmiana z przestawieniem zaznaczania się utrzymała).

 

2. Instalator Windows (i błędy przy usuwaniu oprogramowania Bluetooth i Search Settings): podałam artykuł Microsoftu i skierowałam który ustęp masz wykonać. Nic na ten temat jeszcze nie powiedziałeś. Zaś samo usuwanie Search Settings via obejście przy udziale Windows Installer CleanUp = skoro on się zainstalował, to nie rozumiem gdzie tu trudność z uruchomieniem tego pliku:

 

msicuu.th.png

 

Chyba, że: narzędzie się zainstalowało w sposób pozorny i sypało błędami, ze względu na poważniejsze uszkodzenie Instalatora Windows (od którego są błędy).

 

3. Połączenia sieciowe: do wygenerowania raport z Services za pomocą narzędzia VistaForums SysInfo Tool.

 

 

Na razie zostaw w spokoju SpaceSniffer, analizy wolnego miejsca na dysku i zarządzanie kopiami zapasowymi Lenovo. W pierwszej kolejności należy uporać się z błędami Windows.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1) W tej chwili (czyli po odznaczeniu) dysk (brak) zniknął a zaznaczony jest tylko dysk (system). Cały czas pozostaje w takiej konfiguracji. Jeśli tak ma być to co mam zrobić dalej?

 

2) Ok, odnalazłem Windows Installer CleanUp (miałem chyba jakieś zamroczenie), usunąłem za jego pomocą search settings. Przy próbie usunięcia z Program Files (shift+del) pojawia się:

odmowadostpudofolderudo.jpg

Klikam kontynuuj i nic się nie dzieje. Folder nie zostaje usunięty.

 

3) Raport z VistaForums SysInfo Tool (services):

Sysinfo - 07032011 0240.txt

 

Teraz walczę jeszcze z artykułem Microsoftu.

Odnośnik do komentarza
1) W tej chwili (czyli po odznaczeniu) dysk (brak) zniknął a zaznaczony jest tylko dysk (system). Cały czas pozostaje w takiej konfiguracji. Jeśli tak ma być to co mam zrobić dalej?

 

Przywracanie systemu od początku nie działało na tym systemie (z winy Lenovo, błąd w serwisowaniu obrazu systemu). Dokonałeś odpowiedniej korekty przekierowując mechanizm na właściwy dysk z opisem "System" (i tak ma już pozostać na trwałe). Jeszcze dla pewności sprawdź, czy działa bez błędu: odptaszkowanie dysku C > zatwierdzenie zmian > ponowne zaptaszkowanie dysku C > zatwierdzenie zmian. Jeśli nie pojawi się żaden błąd, sprawa jest rozwiązana. Póki co, Przywracanie systemu nie ma dostatecznego miejsca na dysku, ale tym zajmiemy się potem.

 

 

2) Ok, odnalazłem Windows Installer CleanUp (miałem chyba jakieś zamroczenie), usunąłem za jego pomocą search settings. Przy próbie usunięcia z Program Files (shift+del) pojawia się: (...) Klikam kontynuuj i nic się nie dzieje. Folder nie zostaje usunięty.

 

Czy masz na myśli, że UAC nie działa jak powinno, tzn. nie zgłasza się po podanym wyżej komunikacie kolejny z "Kontrolą konta"? Zaprezentuj ustawienia UAC. Start > w polu szukania wklep regedit > z prawokliku wyeksportuj do pliku REG ten klucz:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

 

Otwórz REG via Notatnik i przeklej do posta jego zawartość.

 

 

3) Raport z VistaForums SysInfo Tool (services):

 

Usługa odpowiedzialna za wyświetlanie połączeń sieciowych ma status Ręczny (co jest domyślnym ustawieniem), ale jest zatrzymana (co już nie jest prawidłowe):

 

Name: Połączenia sieciowe

Path: C:\Windows\System32\svchost.exe -k LocalSystemNetworkRestricted

StartMode: Manual

State: Stopped

Start > w polu szukania wklep services.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator (o ile to możliwe, bo powyższa sprawa z UAC trąci tu jakimś problemem tego obszaru) > dwuklik na Połączenia sieciowe i spróbuj usługę zastartować przyciskiem. Jeśli pojawi się tu jakiś błąd podczas tej operacji, dokładnie mi przepisz. Jeśli błędu nie będzie, udaj się z powrotem do Panelu sterowania, by podejrzeć listę połączeń.

 

 

Teraz walczę jeszcze z artykułem Microsoftu.

 

Odpada Ci sprawdzanie "Metody 4" dla starszych systemów + "Metody 2", bo usługa Instalatora Windows nie jest wyłączona i ma status "Uruchomiona":

 

Name: Instalator Windows

Path: C:\Windows\system32\msiexec /V

StartMode: Manual

State: Running

Czyli w gruncie rzeczy została do wykonania "Metoda 3" = zainstalowanie najnowszej wersji Instalatora, o czym już mówiłam. Do pobrania: Windows Installer 4.5. Jeśli uda się go zainstalować, podejmij się próby deinstalacji Bluetooth i zobaczymy czy nadal jest błąd.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Jeszcze dla pewności sprawdź, czy działa bez błędu: odptaszkowanie dysku C > zatwierdzenie zmian > ponowne zaptaszkowanie dysku C > zatwierdzenie zmian. Jeśli nie pojawi się żaden błąd, sprawa jest rozwiązana.

Nie pojawia się żaden błąd.

 

Zaprezentuj ustawienia UAC

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]

"ConsentPromptBehaviorAdmin"=dword:00000002

"ConsentPromptBehaviorUser"=dword:00000001

"EnableInstallerDetection"=dword:00000001

"EnableLUA"=dword:00000001

"EnableSecureUIAPaths"=dword:00000001

"EnableVirtualization"=dword:00000001

"PromptOnSecureDesktop"=dword:00000001

"ValidateAdminCodeSignatures"=dword:00000000

"dontdisplaylastusername"=dword:00000000

"legalnoticecaption"=""

"legalnoticetext"=""

"scforceoption"=dword:00000000

"shutdownwithoutlogon"=dword:00000001

"undockwithoutlogon"=dword:00000001

"FilterAdministratorToken"=dword:00000000

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System\UIPI]

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System\UIPI\Clipboard]

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System\UIPI\Clipboard\ExceptionFormats]

"CF_TEXT"=dword:00000001

"CF_BITMAP"=dword:00000002

"CF_OEMTEXT"=dword:00000007

"CF_DIB"=dword:00000008

"CF_PALETTE"=dword:00000009

"CF_UNICODETEXT"=dword:0000000d

"CF_DIBV5"=dword:00000011

 

Start > w polu szukania wklep services.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator (o ile to możliwe, bo powyższa sprawa z UAC trąci tu jakimś problemem tego obszaru) > dwuklik na Połączenia sieciowe i spróbuj usługę zastartować przyciskiem. Jeśli pojawi się tu jakiś błąd podczas tej operacji, dokładnie mi przepisz. Jeśli błędu nie będzie, udaj się z powrotem do Panelu sterowania, by podejrzeć listę połączeń.

Nie pojawił się żaden błąd. A mogę prosić o uszczegółowienie co mam "podejrzeć" w panelu sterowania?

 

Czyli w gruncie rzeczy została do wykonania "Metoda 3" = zainstalowanie najnowszej wersji Instalatora, o czym już mówiłam. Do pobrania: Windows Installer 4.5. Jeśli uda się go zainstalować, podejmij się próby deinstalacji Bluetooth i zobaczymy czy nadal jest błąd.

Pobrałem i zainstalowałem. W panelu sterowania/programy i funkcje na liście nie ma już bluetooth. Ale w samym panelu sterowania jest coś takiego jak "urządzenia bluetooth"?

Odnośnik do komentarza

Ustawienia UAC są prawidłowe. Wrócę do tego:

 

 

Przy próbie usunięcia z Program Files (shift+del) pojawia się (...) Klikam kontynuuj i nic się nie dzieje. Folder nie zostaje usunięty.

 

Może to nie ma związku z UAC, tylko coś jest nie tak z tym folderem. Usuńmy go na siłę.

 

1. Pobierz ponownie OTL, bo po Sprzątaniu zniknął.

 

2. W sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Processes
killallprocesses
 
:Files
C:\Program Files\Search Settings

Klik w Wykonaj skrypt.

 

3. Przedstaw log z usuwania. Tyle wystarczy.

 

 

Nie pojawił się żaden błąd. A mogę prosić o uszczegółowienie co mam "podejrzeć" w panelu sterowania?

 

Na samym początku gdybałam, że może ta ikonka przekreślonego połączenia pochodzi od Bluetooth (sypiącego błędami) i miałeś się udać do listy połączeń, by to zweryfikować. Następnie wyszło na jaw, że nie jesteś w stanie otworzyć folderu połączeń i pokazywałeś obrazki z błędami. To i pytam czy po starcie usługi już wszystko w porządku i widać połączenia (oraz jakie).

 

 

Pobrałem i zainstalowałem. W panelu sterowania/programy i funkcje na liście nie ma już bluetooth. Ale w samym panelu sterowania jest coś takiego jak "urządzenia bluetooth"?

 

1. Co to zdanie oznacza: pomyślnie odinstalowałeś Bluetooth lub tajemniczo samo zniknęło? I co z nową instalacją z podanych przeze mnie paczek?

 

2. Na temat tego obiektu w Panelu sterowania: też mam "Urządzenia Bluetooth" na wirtualnej maszynie Vista, mimo że nie mam w ogóle żadnego urządzenia tego typu. Jak wygląda usuwanie obiektu Bluetooth z Panelu sterowania: KB960531. Treść podana informacyjnie. Tu ma być reinstalacja Bluetooth, mająca doprowadzić je do używalności, to i nie widzę sensu usuwać, o ile nie nastąpi kolizja punktowana w artykule (duplikat rozszerzenia Bluetooth).

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Przedstaw log z usuwania. Tyle wystarczy.

 

========== PROCESSES ==========

All processes killed

========== FILES ==========

C:\Program Files\Search Settings\kb127\temp folder moved successfully.

C:\Program Files\Search Settings\kb127\res folder moved successfully.

C:\Program Files\Search Settings\kb127 folder moved successfully.

C:\Program Files\Search Settings folder moved successfully.

 

OTL by OldTimer - Version 3.2.22.2 log created on 03082011_134350

 

Files\Folders moved on Reboot...

 

Registry entries deleted on Reboot...

 

Na samym początku gdybałam, że może ta ikonka przekreślonego połączenia pochodzi od Bluetooth (sypiącego błędami) i miałeś się udać do listy połączeń, by to zweryfikować. Następnie wyszło na jaw, że nie jesteś w stanie otworzyć folderu połączeń i pokazywałeś obrazki z błędami. To i pytam czy po starcie usługi już wszystko w porządku i widać połączenia (oraz jakie).

Niestety tak jak poprzednio - brak połączeń, a przy próbie połączeń ostrzeżenie.

 

Co to zdanie oznacza: pomyślnie odinstalowałeś Bluetooth lub tajemniczo samo zniknęło?

No musiałem odinstalować, samo raczej nie zniknęło.

 

I co z nową instalacją z podanych przeze mnie paczek?

Instalacja z pliku pobranego ze strony lenovo wiesza się w takim punkcie:

btinstalacja.jpg

 

Instalacja z pliku pobranego ze strony broadcom wiesza się w takim punkcie:

bt2f.jpg

 

 

Przed chwilą przesłałem przez BT plik do komputera, to znaczy, że działa? Już nie rozumiem?

btdziaa.jpg

 

 

No i co gorsza kończy się miejsce na C i nie daje mi praktycznie nic zrobić.

Odnośnik do komentarza

Usuwanie folderu Search Settings przebiegło pomyślnie. Przez SHIFT+DEL skasuj z dysku cały folder C:\_OTL. Na razie pozostaw program OTL na dysku, kto wie czy nie będziemy z niego korzystać.

 

 

Niestety tak jak poprzednio - brak połączeń, a przy próbie połączeń ostrzeżenie.

 

Był tu restart wymuszony przez OTL, jest możliwe że uługa Połączenia sieciowe znów się nie uruchomiła. Wejdź ponownie do services.msc, sprawdź status tej usługi. Jeśli nie będzie uruchomiona, zastartuj przyciskiem, a dodatkowo zmień Typ startu z Ręczny na Automatyczny. Po wykonaniu startu usługi przejdź do Panelu sterowania, by sprawdzić czy widać połączenia. Jeśli wszystko będzie w porządku, wykonaj test z restartem komputera, by potwierdzić czy usługa przestawiona na Automatyczny samoczynnie się uruchamia.

 

 

Przed chwilą przesłałem przez BT plik do komputera, to znaczy, że działa? Już nie rozumiem?

 

Może owa reinstalacja wcale nie była aż tak niekompletna i dlatego Bluetooth działa.... Czy oprogramowanie Bluetooth widnieje na liście deinstalacji programów? Czy po uruchomieniu komputera nie ma już błędu "Zasobnik BT Błąd: Nie można uruchomić usługi stosu interfejsu Bluetooth"?

 

 

No i co gorsza kończy się miejsce na C i nie daje mi praktycznie nic zrobić.

 

Przejdźmy do tematu kopii zapasowych Lenovo, które jak przypuszczam zajeżdżają miejsce na dysku. Mówiłeś:

 

W menu start faktycznie mam Lenovo Care. Ale teraz mam pytanie: czy teraz powinienem coś robić (jeśli komputer jest w trakcie naprawy). A jeśli tak to może mogę liczyć na jakąś podpowiedź jak korzystać z tego narzędzia?

 

W Lenovo Care powinna figurować sekcja "Rescue and Recovery". Wejdź w to i powiedz mi jakie opcje widzisz. Z tego co wygrzebałam na Google, tam jest do wykonania taka akcja: wejdź do "Restore Your system" > wybierz "Restore Your system from a backup" > tu jest mętny opis = coś tam trzeba poklikać, by uzyskać dostęp do dialogu "Choose the backup to restore from" > to ten dialog podaje listę wszystkich zgromadzonych kopii zapasowych i to tu można owe kopie usunąć. Oczywiście pokreślam, nie masz wybierać przywracania systemu, tylko zaznaczyć kopie i skasować. W razie wątpliwości zaprezentuj obrazki.

Następna sprawa: czy w "Rescue and Recovery" nie ma żadnej opcji, która pozwala ustalać kiedy oraz czy w ogóle robić takie kopie?

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Usuwanie folderu Search Settings przebiegło pomyślnie. Przez SHIFT+DEL skasuj z dysku cały folder C:\_OTL. Na razie pozostaw program OTL na dysku, kto wie czy nie będziemy z niego korzystać.

Ok, skasowane.

 

Był tu restart wymuszony przez OTL, jest możliwe że uługa Połączenia sieciowe znów się nie uruchomiła. Wejdź ponownie do services.msc, sprawdź status tej usługi. Jeśli nie będzie uruchomiona, zastartuj przyciskiem, a dodatkowo zmień Typ startu z Ręczny na Automatyczny. Po wykonaniu startu usługi przejdź do Panelu sterowania, by sprawdzić czy widać połączenia. Jeśli wszystko będzie w porządku, wykonaj test z restartem komputera, by potwierdzić czy usługa przestawiona na Automatyczny samoczynnie się uruchamia.

Niedobrze. Usługa była uruchomiona a tryb był już automatyczny. Ale zrobiłem jeszcze rozłącz i połącz, następnie sprawdziłem połączenia - nadal ich nie widać.

 

Czy oprogramowanie Bluetooth widnieje na liście deinstalacji programów?

Tego który był pierwotnie nie ma. Pojawił się natomiast ten którego instalowałem z paczki ThingPad - pomimo, że instalacja nie dobiegła do końca, bo się coś przywiesiło (pisałem o tym w poprzednim poście).

 

Czy po uruchomieniu komputera nie ma już błędu "Zasobnik BT Błąd: Nie można uruchomić usługi stosu interfejsu Bluetooth"?

Niestety błąd nadal jest.

 

Na razie podsyłam te informacje. Jak ogarnę temat Lenovo Care to zrobię edit posta.

Odnośnik do komentarza
Na razie podsyłam te informacje. Jak ogarnę temat Lenovo Care to zrobię edit posta.

 

Czekałam na ową edycję, ale się nie pojawiła. Czy masz z tym jakiś problem? Przelećmy z tym już szybko, by uwolnić miejsce dla podstawowych operacji z instalacjami / deinstalacjami, które znów tu nadchodzą.

 

 

Niedobrze. Usługa była uruchomiona a tryb był już automatyczny. Ale zrobiłem jeszcze rozłącz i połącz, następnie sprawdziłem połączenia - nadal ich nie widać.

 

Nasuwają mi się następujące działania:

 

1. Nie zgadza mi się tu coś. Usługa nie miała trybu Automatycznego tylko Ręczny:

 

Name: Połączenia sieciowe

Path: C:\Windows\System32\svchost.exe -k LocalSystemNetworkRestricted

StartMode: Manual

State: Stopped

Nie wskazywałam w pierwszym podejściu, by go zmieniać i o niczym takim mnie nie poinformowałeś. To skąd tu nagle "Automatyczny"? Proszę zrób nowy log z Services za pomocą VistaForums SysInfo Tool.

 

2. Spróbuj przerejestrować biblioteki odpowiedzialne za powłokę połączeń sieciowych, zresetować zaporę i kilka innych podstawowych obszarów sieci. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

regsvr32 /s netshell.dll
regsvr32 /s netcfgx.dll
regsvr32 /s netman.dll
REG DELETE HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Network /v Config /f
netsh firewall reset
netsh winsock reset
netsh int ip reset c:\resetlog.txt

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.BAT > z prawokliku Uruchom jako Administrator

 

Zresetuj komputer. Sprawdź czy w Panelu sterowania folder połączeń nadal jest pusty.

 

3. Wykonaj też sprawdzanie integralności plików komendą sfc /scannow. Opis postępowania w tym tutorialu: KLIK. Przedstaw raport końcowy.

 

4. Avast. To jest oprogramowanie, które ingeruje w obszary sieci. Avast jest tu w starszej wersji 5, aktualna to 6 (i więcej funkcji za darmo). Proponuję odmontować Avast, w razie kłopotów podsuwam awaryjny deinstalator: Avast Uninstall Utility. Na razie tylko go odmontuj i nie instaluj nowego AV.

 

5. Wreszcie, sterowniki sieci, tu Intel datowany na rok 2006:

 

DRV - [2006-12-19 01:12:22 | 001,786,880 | ---- | M] (Intel® Corporation) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\Windows\System32\drivers\NETw3v32.sys -- (NETw3v32) Sterownik karty Intel®

Może warto wykonać aktualizację. Na stronie Lenovo wybierz swój model (KLIK) i szukaj jakie sterowniki są w propozycji.

 

 

Tego który był pierwotnie nie ma. Pojawił się natomiast ten którego instalowałem z paczki ThinkPad - pomimo, że instalacja nie dobiegła do końca, bo się coś przywiesiło (pisałem o tym w poprzednim poście). (...) Niestety błąd nadal jest.

 

1. Skoro instalacja nie dobiegła końca, a błąd stosu Bluetooth nadal jest = odinstaluj ten soft Lenovo.

 

2. Spróbuj ponownie z tym drugim instalatorem Broadband. Zgłaszał uprzednio błąd z Microsoft Visual C++ Runtime Library. Popatrzyłam na Twoją listę zainstalowanych bibliotek Visual:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{1F1C2DFC-2D24-3E06-BCB8-725134ADF989}" = Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable - x86 9.0.30729.4148

"{3921A67A-5AB1-4E48-9444-C71814CF3027}" = VCRedistSetup

"{7299052b-02a4-4627-81f2-1818da5d550d}" = Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable

"{770657D0-A123-3C07-8E44-1C83EC895118}" = Microsoft Visual C++ 2005 ATL Update kb973923 - x86 8.0.50727.4053

"{9A25302D-30C0-39D9-BD6F-21E6EC160475}" = Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable - x86 9.0.30729.17

Przed uruchomieniem instalatora Broadcom Bluetooth odinstaluj wszystkie zakreślone wyżej wystąpienia tych bibliotek i w zamian zainstaluj ich nowsze postaci:

 

Microsoft Visual C++ 2005 SP1 Redistributable Package (x86)

Microsoft Visual C++ 2008 SP1 Redistributable Package (x86)

Microsoft Visual C++ 2008 Service Pack 1 Redistributable Package ATL Security Update

 

3. Jeśli wszystko zawiedzie, podsuwam jeszcze i to: Bluetooth Driver Installer.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Pozwól, że zajmiemy się na razie tylko Lenovo Care. Nie ogarniam kilku spraw jednocześnie.

Wybieram:

"Restore Your system" > "Restore Your system from a backup" i pojawia się:

restoreypursystem.jpg

 

co dalej?

 

Aha. Jeszcze jedna sprawa o której powinienem był powiedzieć na początku ale zapomniałem: nie mogę otworzyć żadnej plyty CD/DVD.

Słabo widzę naprawę tego komputera. Poświęciliśmy już wiele czasu na to a efekty na razie zerowe.

Odnośnik do komentarza
Słabo widzę naprawę tego komputera. Poświęciliśmy już wiele czasu na to a efekty na razie zerowe.

 

Nie poddawałabym się jeszcze, wyciągałam z opałów znacznie gorsze przypadki. Ja widzę postęp: sprzątnięte śmieci, naprawiony Instalator Windows, naprawione Przywracanie systemu. Odzysk miejsca na dysku nie stanowi dla mnie trudności i zaraz się za to zabierzemy. Zostanie: nieotwierające się Połączenia sieciowe i błąd stosu Bluetooth oraz na finale aktualizacja systemu o dwa SP (fakt, tu nie wiadomo co nas czeka, bo samo to że nie masz tych SP jest dla mnie podejrzane).

I sam mówisz: "Nie ogarniam kilku spraw jednocześnie". Dlatego temat się tak dłuży, niejako wprowadzając w błąd, że tu nie ma żadnych wyników.

 

 

Wybieram:

"Restore Your system" > "Restore Your system from a backup" i pojawia się:

 

Wydaje mi się, że nie ma znaczenia która z tych trzech opcji zostanie wybrana. Pozostaw podświetloną pierwszą pozycję i przejdź dalej, aż do ujrzenia opcji "Choose the backup to restore from". Przypominam: chodzi tylko o dojście do spisu kopii zapasowych, by móc je skasować. Jak dojdziesz do takowego spisu, zaprezentuj na obrazku jak to wygląda.

 

 

Aha. Jeszcze jedna sprawa o której powinienem był powiedzieć na początku ale zapomniałem: nie mogę otworzyć żadnej plyty CD/DVD.

 

Nie napisałeś na czym to polega (wszystkie jako puste / jakiś błąd / ... ?). Na potem podsuwam tutorial z forum: KLIK. Na razie tym się nie zajmuj. Ponadto, tu nie ma żadnego SP jeszcze zainstalowanego, co może zmienić sytuację.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Przy kroku nr 2 mam:

Choose the backup to restore from:

I tu do wyboru mam: local hard drive, second hard drive, USB hard drive, CD/DVD, network. Niezależnie od wyboru w znajdującym się poniżej oknie nic się nie pojawia i nie uaktywnia się przycisk "next", pozwalający przejść do kolejnego kroku.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...