Skocz do zawartości

Myszka przestaje działać po podpięciu słuchawek


shiris

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, nie mam pojęcia czy sypie mi się komputer, a raczej podłączenia z przodu komputera. Mam jednostkę Dell, taką co z przodu ma dwa wejścia USB i jedno wejście na słuchawki. Mam od chyba środy podłączone słuchawki i głośniki jednocześnie, zaczęło się od tego, że zaczął mi grać jeden głośnik, lewy a prawy przestał. Odłączyłam słuchawki i zaczęły działać znowu głośniki jak należy. Jednak potem, po 22 znowu chciałam słuchać na słuchawkach, weszłam na internet, na youtube i chciałam coś posłuchać i w momencie podłączenia słuchawek, moja myszka przestała się świecić, zdechła, tak jak by nie kontaktowała, dwa razy musiałam wyłączać komputer ręcznie, znaczy twardy resecik. I znowu podłączam słuchawki, a myszka dead. Podłączyłam słuchawki przy wyłączonym komputerze = myszka działa. Nie wiem czy to skoki napięcia, czy myszka stanowczo mi powiada, że czas kupić nową myszkę...?Sprawdziłam raporty z aplikacji i systemu, nic o błędach myszki nie ma, sprawdziłam menadżera urządzeń, przy myszy nie ma żądnych oznaczeń i jest powiedziane, że mysz działa poprawnie. Jeszcze mam jeden problem, ale to chyba nie wina wirusów, bo przeleciałam komputer malwerebytes'antimalware i nic nie wykrył, bo mój komp ostatnio ma częste zawiechy i najczęściej wtedy jest komunikat avgntflt na przykład TIMEOUT <system>C:\...default\Cache\505A741Ad01. Albo to samo tylko dotyczy Firefoxa, Seamonkey a czasem Explorer. exe. Wtedy pomaga twardy reset... Teraz przy włączonej myszce podłączyłam słuchawki i myszka działała. Oczywiście liczę na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Mam jednostkę Dell, taką co z przodu ma dwa wejścia USB i jedno wejście na słuchawki.

Wejdź na stronę Della i policz wyprodukowane modele.

 

Mam od chyba środy podłączone słuchawki i głośniki jednocześnie,

Wszystko zależy od typu audio - i wg mnie nie powinnaś używać obu urządzeń jednocześnie. Często jest tak, że w gnieździe jest styk rozłączający drugie wyjście.

 

Czy mi się myli czy już kiedyś zakładałaś temat z myszką?

Odnośnik do komentarza

[...] mój komp ostatnio ma częste zawiechy i najczęściej wtedy jest komunikat avgntflt na przykład TIMEOUT [...]

Czyli sterownik Aviry. Odinstaluj ją na próbę i sprawdź efekty. Nie sądzę, żeby to był problem z zasilaczem, ale możesz to także wziąć pod uwagę - tym bardziej jeśli deinstalacja Aviry nic nie da.

Odnośnik do komentarza

Przeinstalowałam Avirę, znaczy odinstalowałam, teraz zobaczymy co się będzie działo. A Wiesławie o myszce pisałam w związku z lewym przyciskiem myszy, który był i jest zajechany od częstego używania. Dziękuję za pomoc.Jak by co odezwę się jeszcze. Problem z zasilaczem chyba to nie jest, bo w moim poprzednim kompie jak padał zasilacz, to komputer się sam restartował, ten nie ma takich objawów, znaczy ja Go restartuję z powodu mojej niecierpliwości, ale to jak mówi 300 powód sterownika Aviry.

Odnośnik do komentarza

w najnowszej Avirze nie ma tego Guarda

"tego" tzn.? ;) I czy jesteś pewna, że jest Ci to potrzebne? :)

Używaj na co dzień konta z ograniczeniami, a konta Administratora to tego do czego zostało stworzone (czyli zadań administracyjnych), dodatkowo Malwarebytes' Anti-Malware... a jako antywirus wystarczy Ci pewno skaner on-line, albo jakieś bootowalne narzędzie.

https://www.fixitpc.pl/topic/1031-dodatkowe-konto-administratora-w-trybie-awaryjnym/page__view__findpost__p__7560

Odnośnik do komentarza

To takie coś, co skanuje cały czas wszystkie pliki w komputerze, Antivirus On Access Service. Ja cały czas jestem na koncie administratora, bo ciągle coś ściągam i nie chcę mieć ograniczeń. Mam Malwarebytes' Anti- Malware od ponad chyba roku. Tylko raz dał mi worma, bo wyłączyłam w Zaporze powiadamianie o aktualizacjach automatycznych, gdyż mam ustawione na pobieraj aktualizacje, ale ich nie instaluj czy coś takiego, dodałam to do wyjątków i nie ma już problemów. No pewnie powinnam to zrobić, ale na tym koncie nie miałam żadnego problemu, a tak wiecznie się przełączać to nie dla mnie wiem, że trzeba uważać. Zrobię to, jak będę miała trochę więcej miejsca na dysku, bo jak na razie mam malutko.

Odnośnik do komentarza
jest problem inszego rodzaju, bo w najnowszej Avirze nie ma tego Guarda i jaki dobry Antywirus ma teraz guarda i jest podobny do Aviry (...) To takie coś, co skanuje cały czas wszystkie pliki w komputerze, Antivirus On Access Service

 

Shiris, w Avirze (najnowszej) strażnik jak najbardziej jest. Więc może przy instalacji go ominęłaś (jest na ekranie możliwość odptaszkowania "Local Guard", czego nie należy robić, by strażnika mieć). Lub masz tu inny problem i Avira nie zainstalowała się prawidłowo.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, bo ja jestem na starej wersji, mama ma natomiast wersję. Zaraz wkleję Ci o co mi chodzi. Ja mam trzy opcje w Configer, a mama też trzy, ale zamiast Guarda jest Update i i Scanner i General.

Jak to wygląda na obrazku: http://img694.imageshack.us/i/aviraguard.jpg/

Problemów z myszką już nie mam, być może to były skoki napięcia w tym, lub coś innego. Teraz wielokrotnie podłączałam słuchawki i nic się z myszką nie działo. Dziękuję Picasso, jak będę zmieniać to nie będę tego odptaszkowywać. No niestety te cholerne zawiechy są, znowu z tym samym komunikatem to znaczy ostrzeżeniem angntflt o TIMEOUT. Denerwuje mnie to. Możliwe, że tak się będzie działo do czasu aż zaktualizuję Avirę, nie jest to bardzo uciążliwe, po prostu komp zamiera na kilka sekund i jest słynne brak odpowiedzi, ale mimo to denerwuje mnie to. Codziennie skanuję się Avirą a raz w miesiącu jest skan Malwarebytes'Antimalware i to nie pokazuje mi żądnych wirusów. Jednakże mam pytanie do Picasso lub innych mądrzejszych ode mnie, czy to jest coś groźnego, czy takie sobie, po prostu ostrzeżenie...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...