Skocz do zawartości

Jak usunąć na stałe zbędne opcje menu Nowy?


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

media info - opcje --> preferencje --> odznaczasz Rozszerzenie powłoki

 

Winrar - tez poszukaj sekcji integracja z menu kontekstowym

 

podgląd obrazów - wyrejestruj bibliotekę wpisując w Uruchom komendę " regsvr32 /u shimgvw.dll "

 

możesz też poszukać wpisów w rejestrze

 

dla plików

HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\Directory.Audio\shell
HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\Directory.Audio\shellex
\ContextMenuHandlers

 

dla dysków

HKEY_CLASSES_ROOT\Drive\Shell
HKEY_CLASSES_ROOT\Drive\ShellEx\ContextMenuHandlers

Odnośnik do komentarza

media info - opcje --> preferencje --> odznaczasz Rozszerzenie powłoki

 

to jest składnik k-lite codec pack full i niema on takiej opcji

( usunąłem te aplikacje, przeczyscilem rejestr ccleanerem i znikło)

 

eh nie zrozumiałeś z tym podglądem obrazów - wyrejestruj bibliotekę wpisując w Uruchom komendę " regsvr32 /u shimgvw.dll " ja nie chce usuwać podglądu obrazów tylko wpis w menu kontekstowym

 

co do tych kluczy to nic z tego nie wynika, niema tam nic

Odnośnik do komentarza

zarejestruj bibliotekę wpisując "regsvr32 shimgvw.dll"

 

a jeżeli chodzi Ci o pozycję "Podgląd" w menu dla obrazków to skasuj klucz wcześniej robiąc jego kopię tak abyś mógł przywrócić w razie czego

 

HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\image\ShellEx\ContextMenuHandlers\ShellImagePreview]

 

A wpisy media info dla mp3 znajdują się w kluczu (jeżeli masz zainstalowaną aplikację)

 

HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\.mp3\Shell\MediaInfo

 

Proponuje jednak skorzystać z przydatnych aplikacji do tego wszystkiego od firmy Nirsoft: ShellMenuNew, ShellMenuView, ShellExView - wszystkie PL, darmowe i nie wymagaja instalacji, są portable

 

//EDIT

Opcja opróżniania kosza przy każdym pliku powinna być w lokalizacji

HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\ContextMenuHandlers\{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}

Edytowane przez Traxter
Odnośnik do komentarza

zarejestruj bibliotekę wpisując "regsvr32 shimgvw.dll"

 

a jeżeli chodzi Ci o pozycję "Podgląd" w menu dla obrazków to skasuj klucz wcześniej robiąc jego kopię tak abyś mógł przywrócić w razie czego

 

HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\image\ShellEx\ContextMenuHandlers\ShellImagePreview]

 

Proponuje jednak skorzystać z przydatnych aplikacji do tego wszystkiego od firmy Nirsoft: ShellMenuNew, ShellMenuView, ShellExView - wszystkie PL, darmowe i nie wymagaja instalacji, są portable

 

 

To nie naprawia problemu, dalej mam te opcje Podgląd obrazów i faksów systemu Windows w menu kontekstowym plików obrazów, to usunęło mi opcje ustaw jako tło tylko

 

HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\.mp3\Shell tu nie mam shell tylko shellex i nie ma tu nic co opisujesz

 

Jeszcze jedna sprawa, czasami w menu kontekstowym mam 2 lub 3 kreski jedna po drugą da się coś z tym zrobić by była tylko jedna??

 

 

 

i jeszcze raz mówię, że żadnych programów nie chce używać

Odnośnik do komentarza
żadnych programów nie chce używać
A to dlaczego?

Zamiast buszować w rejestrze wystarczy skombinować tweaker i monitor rejestru.

Sprawdzasz co dany tweak zmienia w rejestrze, usuwasz tweakera z systemu i już możesz samemu manipulować w rejestrze.

 

Specjalnie wyłączyłem menu kontekstowe podglądu obrazów za pomocą ShellExView i używając pewnego monitora rejestru wykryłem taką zmianę:

Klucz: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{e84fda7c-1d6a-45f6-b725-cb260c236066}\InProcServer32

Dodano wartość: ~~Disabled~~

Dane: %SystemRoot%\system32\shimgvw.dll

 

Co ważne po tym obrazki dalej mogą być otwierane poprzez Podgląd oraz są generowane miniatury.

Odnośnik do komentarza

Dlatego nie chcę używać programów, by nie robić śmietnika w rejestrze jeśli coś można zrobić ręcznie, a TweakUI for XP jest po angielsku, inne tweakery jak są dobre i po polsku to zwykle płatne, albo nie oferują wszystkiego co trzeba

 

 

a konkretnie jaką wartość dodano?? tych wartości jest kilka i ma być z tymi tyldami czy bez??

 

Jak dodałem jako wartość ciągu to bez względu na to czy były tyldy czy nie to nie rozwiązało to problemu

 

przypominam, że chce się pozbyć tego http://img198.imageshack.us/i/schowek01r.jpg/ a nie całego podgladu

Odnośnik do komentarza
przypominam, że chce się pozbyć tego http://img198.images...schowek01r.jpg/ a nie całego podgladu

 

 

Wejdź w edytor rejestru, znajdź klucz HKEY Classes ROOT\ Aplications\shimgvw.dll\ shell

 

w okienku po prawej utwórz nową wartość ciągu o nazwie NoOpenWith. Nie przypisuj jej żadnej wartości.

 

Podgląd obrazów i faksów zniknie z menu kontekstowego. W ten sposób możesz pozbywać się dowolnych wpisów.

Odnośnik do komentarza
a konkretnie jaką wartość dodano?? tych wartości jest kilka i ma być z tymi tyldami czy bez??
Jeśli nie wiesz jak wygląda taki wpis w rejestrze, to radzę w nim samemu nie grzebać...

Tylda to część nazwy wartości.

 

Skrypt rejestru dodający ten wpis wygląda tak:

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{e84fda7c-1d6a-45f6-b725-cb260c236066}\InProcServer32]

"~~Disabled~~"="%SystemRoot%\system32\shimgvw.dll"

 

Dlatego nie chcę używać programów, by nie robić śmietnika w rejestrze jeśli coś można zrobić ręcznie

 

...

 

inne tweakery jak są dobre i po polsku to zwykle płatne, albo nie oferują wszystkiego co trzeba

Według mnie nieopłacalne jest tłumaczenie się robieniem niby-śmietnika w rejestrze z powodu instalacji tweakera.

ShellExView i ShellMenuView tak a propos są po polsku (po pobraniu spolszczenia), freeware, wszystkie ustawienia itd. zapisują nie w rejestrze tylko w pliku .CFG znajdującym się w folderze z rozpakowanym programem.

 

Dobry przykład innego kompleksowego tweakera: http://www.anvir.com...-xp-tweaker.htm

  • licencja GPL
  • po polsku
  • bez instalacji
  • wszystkie zmiany w rejestrze mogą być logowane do pliku i wyświetlane w Konsoli.

Odnośnik do komentarza
"oraz jak usunąć podgląd obrazów i faksów...."

 

To jest cały czas aktualne, wciąż nie znam rozwiązania

 

Patrzyłeś tu ,gdzieś od połowy Drives

 

Patrzyłem już wcześniej,

 

Niestety tu niema nic z Winrara tak to u mnie wygląda http://img413.imageshack.us/f/schowek01rj.jpg/ usunięcie wartości winrara w DrapDropHandlers

 

W tym rzecz, że ja mam usunięty ShellNew z skrótu .Ink wg (wcześniej mi tak poradzili) i nadal to się pokazuje w XP ta porada nie działa

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...