Skocz do zawartości

Co się zepsuło - płyta główna czy procesor?


Igle

Rekomendowane odpowiedzi

Komp zaczął się wieszać, po restartach jeszcze kilka razy wstał, potem po włączeniu był już tylko czarny ekran bez możliwości wejścia do biosu, dioda na płycie świeciła się na zielono, monitor się nie uruchamiał.

Zasilacz jest ok, bo działa na innej płycie, tak samo dysk.

 

Pewnie nie da się tego ustalić po tym opisie?, no ale postanowiłam mimo wszystko spróbować, nie mam na czym sprawdzić poszczególnych elementów.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie mam jak ich sprawdzić na innym kompie, mogę jedynie wyjmować z zepsutego (EDIT: zresztą niech ktoś jeszcze napisze, czy mogę do płyty MSI K9N Ultra włożyć pamięci DDR SDRAM).

 

Rozchodzi się mnie o to, że płyty już mi padały, zasilacze też, a procek i pamięci w tym kompie dzielnie się trzymały ;)

 

PS. Nie jestem facetem!

Edytowane przez Igle
Odnośnik do komentarza

Pamięci powyjmowałam, komp dalej nie wstawał.

Kondensatory wyglądają ok. Co do bateryjki, to niestety już nie pamiętam, czy ją podmieniałam.

 

Obecnie mam problem z wyjęciem wiatraka i radiatora od procka, procesor to intel pentium 4 northwood s. 478, czy ktoś na szybko pomoże, bo nie mogę znaleźć nic w googlach, a instrukcja obsługi też mi się gdzieś jak na złość zawieruszyła?

 

Są tam takie dwa zaczepy z góry, które odbezpieczyłam, i teraz nie wiem, co dalej, mam to docisnąć z jednej strony, żeby ta górna konstrukcja wylazła? Ktoś ma jakieś doświadczenia z tym, bo nie chcę niczego połamać lub uszkodzić :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...