Skocz do zawartości

Pojawiły się artefakty na Geforce 8800GTS


Krzycho92

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ehh. Nie jest jednak tak różowo. Ustawiłem najniższe detale (wszystko powyłączałem, zasięg widoku zmniejszyłem), ustawiłem tryb zgodności z XP, a nawet 98, rozdzielczośc też zmniejszyłem. Jednak Gra zamula. Minimalne wygamania dla karty graficznej, to "karta 3D, 4MB zgodna z DirectX lub OpenGL". Moja ma 64MB. Więc nie rozumiem, dlaczego tak zamula.

Jest jakaś możliwość, żeby gra tak nie zamulała; jakoś odciążyć kartę? Bo Reszta "komputera" to lekkim palcem tą grę pociągnie, tylko jakoś grafika nie wyrabia, a przecież ewidentnie spełnia wymagania gry.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam. Moja płyta główna - Asus P5KC (w sygnaturce) ma tylko 2 złącza PCI-e x16 i zwykłe PCI. Tak więc Rive TNT2 podłączam do PCI (białe złącze). Znalazłem jeszcze Geforce MX440, ale ona jest na AGP i nie wejdzie do tej płyty głównej.

Tak wyglądają te artefakty, które się pojawiają u mnie:

http://www.youtube.com/watch?v=046Ipd2VpAc

Przesyłam również zdjęcie po rozebraniu Geforca 8800 (tego uszkodzonego): widać tu jakieś uszkodzenia? Bo ja tylko stwierdziłem, że pasta termo przewodząca jest twarda. Mam jeszcze resztkę jakiejś pasty termo więc jeśli to jest przyczyna to mogę wymienić. Wentylator od karty chodzi. Po wyłączeniu kompa karta jest jednak mocno ciepła.

 

A tak poza tym, to dlaczego Driver się tnie i nie chodzi płynnie? Wymagania są spełnione.

post-598-0-02176700-1314720422_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Co do Drivera to ta karta jest za słaba na granie w niego - sama ilość RAM-u nie przesądza o tym że gra będzie płynnie chodzić. Co do GeForce'a to jeżeli dostarczysz lepszej jakości zdjęcia to może coś się uda zobaczyć bo aktualnie obraz jest za słabej jakości żeby coś stwierdzić. Upewnij się też że na niej wentylator chodzi. Dobrze by było sprawdzić ją na innym komputerze żeby wykluczyć winę np uszkodzonego slotu PCI-E.

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem co źle napisałem. Ktoś, kiedyś mi tu napisał, żebym pisał dokładnie więc piszę dokładnie.

Na 99,(9)% ta karta idzie do złącza AGP. A to nie jest PCI.

http://pl.wikipedia.org/wiki/AGP

 

Marek, uwierz, chciałbym. 2 h temu przerzuciłem temat do działu Hardware, tracąc możliwość panowania nad nim. Jeśli uważasz, że powinienem mieć tutaj uprawnienia w zastępstwie wielkich nieobecnych, to może Szefowa rozpatrzy Twój wniosek. :P

Odnośnik do komentarza

Nikogo nie chciałem urazić. Piszę to, co widzę i wiem - jeśli moje określenia lub stwierdzenia są złe to przepraszam. Nie jestem ekspertem, dlatego proszę o pomoc.

 

 

Riva TNT2 jest umieszczona w slocie PCI, bo AGP na mojej płycie nie ma, a ta Riva działa (bo korzystam tak z komputera już jakiś czas). Geforce MMX440 jest na złącze AGP, bo w starszym kompie ta karta wchodzi do takiego złącza (AGP), a w moim kompie nie ma AGP, więc nie wchodzi.

Tu są zdjęcia Geforce 8800 (uszkodzonego). Nie wiedziałem dokładnie na których elementach się skupić, więc jest kilka fotek.

http://imageshack.us/g/696/p8300082.jpg/

Odnośnik do komentarza

jasne, że były, tyle tylko, że w "jednostkowych" sztukach, a w Polsce to niemalże rodzynek. Różne już tematy użyszkodnika Krzycho czytałem, więc dmucham na zimne, zresztą jaki problem zrobić zdjęcie takiej karty i pochwalić się zabytkiem.

Ale czemu taki brak zaufania? :) Zresztą bardziej temat jest teraz o tym 8800 ale z nim chyba za wiele się nie wymyśli (no chyba że piekarnik)

Odnośnik do komentarza
Różne już tematy użyszkodnika Krzycho czytałem' date=' więc dmucham na zimne[/quote']

A co niby źle pisałem, że wolisz mnie sprawdzać?

 

 

Na górze jest Riva TNT2 M64, a na dole Geforce MX440.

http://imageshack.us/g/607/img20110830192501.jpg/

 

Czy do czyszczenia resztki tej pasty termo z 8800 może być Spirytus Salicylowy, albo zmywacz do paznokci (Aceton)?

 

[EDIT]

A co do Drivera, to wyszedł on w 1999r., w tym samym co Riva TNT2- czyli gra powinna chodzić na tej karcie. Poza tym mój komputer spełnia wymagania tejże gry (sprawdziłem na pudełku). Więc nie rozumiem dlaczego niby na tej karcie gra nie miałaby chodzić płynnie. Zapewne jest to zasługa W7.

Odnośnik do komentarza

Spirytus salicylowy ma w sobie trochę wody a zmywacz o ile się nie mylę też chociaż w zasadzie sam rdzeń karty jak się wyczyści to raczej nic się nie stanie - sam czyściłem wodą kolońską która ma w sobie (co może się wydać zaskakujące) wodę i nic się nie stało. Ale oczywiscie najlepiej jest kupić buteleczkę izopropylowego i nim czyścić.

Odnośnik do komentarza

Na zdjęciach za bardzo nie widać uszkodzeń ale zdjęcia mogły by być lepsze :) Kontroler pamięci jest w rdzeniu na środku (przynajmniej tak obstawiam). Trzeba go wyczyścić i zobaczyć czy coś podobnego jak na zdjęciu w tym temacie http://www.elvikom.pl/forum/viewtopic.php?f=139&t=2715 się nie zdarzyło. To po pierwsze. Możesz też sobie obejrzeć ten filmik

ale może najpierw sprawdź tą kartę na innym kompie żeby mieć pewność że to karta strzelona jest.

Odnośnik do komentarza

Jest problem. Żeby dostać się do tego kontrolera pamięci (który wg. Ciebie powinien być w środku) trzeba odkręcić kilka śrubek. Niestety są tak mocno zakręcone, że przy próbie odkręcenia śrubokręt przeskakuje na śrubce. Kolejne próby prowadzą do zaokrąglania się śrubki.

Pomysł z piekarnikiem wydaje się być dobry, ale mój piekarnik nie ma regulacji temperatury. Tzn. nie mam na pokrętle podanej dokładnej temperatury, tylko mam takie kreski. Nie wiem więc na ile ustawić piekarnik.

Żeby zrobić dokładne zdjęcia, muszę wiedzieć na jakie elementy dokładnie zwrócić uwagę. Bo podczas robienia zdjęcia w trybie Makro minimalne drżenie ręki powoduje rozmazanie zdjęcia. Statywu nie mam. Dlatego jeśli będę wiedział dokładnie jakie elementy sfotografować wtedy jakość fotek będzie lepsza.

Odnośnik do komentarza

Trzeba wyczyścić to na środku zaznaczone na czerwono (wcześniej mówiąc "go" odnosiłem się do rdzenia)

 

post-1006-0-52217100-1314738069_thumb.jpg

 

Kiedy to będzie czyste możesz zrobić zdjęcie makro. A z piekarnikiem to opcja jakby ostateczna tzn zamiast wyrzucać na śmietnik spróbuj piekarnik. Narazie oczyść kartę, zrób zdjęcie rdzenia, potem ją złóż i sprawdź u kogoś innego czy u niego też są artefakty bo to może być coś z twoim komputerem a nie z kartą (chociaż to mało prawdopodobne ale pewność mieć trzeba)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...