Skocz do zawartości

Problem z usunięciem Search App by Ask


proi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Komputer był solidnie zaśmiecony i ogólnie uporał się z tym adwcleaner i avast, ale mam problem z odinstalowaniem Ask - pojawia się komunikat "

Co robiłem po kolei

1. adwcleaner , usunął około 60 zagrożeń.

2. podłączyłem dysk do innego komputera, skanowanie avastem, usunięcie 2 wirusów

3. delfixem usunąłem system restore

4. zresetowałem ustawienia chroma 

5. avastowym usuwaczem dodatków usunąłem coś (przepraszam, nie zapisałem nazwy).

 

Problem jest taki, że "Search App by Ask" nie daje się odinstalować: pojawia się komunikat "Określone konto już istnieje" i deinstalacja jest wycofywana.

 

Na komputerze zainstalowany jest Eset Security.

 

Będę wdzięczny za pomoc

Addition.txt

FRST.txt

GMER.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Brak oznak infekcji. Tylko drobne działania pod kątem wpisów odpadkowych:

 

1. Spróbuj usunąć Search App by Ask przy udziale Program Install and Uninstall Troubleshooter.

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
S2 InstallerService; C:\Program Files\TrueKey\Mcafee.TrueKey.InstallerService.exe [X]
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Mozilla\Firefox\Extensions
C:\ProgramData\AVAST Software
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Podatnik.info\PIT pro 2014\PIT pro 2014.lnk
C:\Users\user\AppData\Local\{9B51FEE5-98DF-49CE-AA34-EC3E8F76E774}
C:\Users\user\AppData\Local\{9D4E1756-8227-4E35-9B95-EAF3F0153536}
C:\Users\user\AppData\Local\{AF299CD6-4E45-4651-8209-158B54C7DD13}
C:\Users\user\Desktop\filmy 2016\PC Scan & Repair by Reimage.lnk
C:\Users\user\Desktop\Praca magisterska\Mgr\ug mgr\zadanie - zarz. strategiczne Eko Dolina 10.01.2015.lnk
C:\Users\user\Downloads\ReimageRepair.exe
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt w folderze z którego uruchamiasz FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt. Przedstaw go. Nowe skany FRST nie są potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...