Skocz do zawartości

Problem z profilem


Landuss

Rekomendowane odpowiedzi

Znajoma ma problem z załadowaniem profilu. System Windows XP SP2. Infekcji nie ma bo sprawdzałem, a jedynie śmietnik od toolbarów i innych tego typu. To jej oczywiście usunę. Niestety osobiście nie mogę mieć dostępu do tego komputera. Daję pare zdarzeń z dziennika:

 

Error - 2011-02-22 11:38:51 | Computer Name = DOM-VV52MVK5209 | Source = Userenv | ID = 1508

Description = System Windows nie może załadować rejestru. Najczęstszą tego przyczyną

jest za mało pamięci lub brak wystarczających praw zabezpieczeń. SZCZEGÓŁY - System

próbował załadować lub przywrócić plik do Rejestru, ale określony plik nie jest

w formacie plików Rejestru. for C:\Documents and Settings\Admin\ntuser.dat

 

Error - 2011-02-22 11:38:52 | Computer Name = DOM-VV52MVK5209 | Source = PerfNet | ID = 2002

Description = Nie można otworzyć usługi przekierowania. Dane wydajności przekierowania

nie

zostaną zwrócone. Zwrócony kod stanu to dane DWORD 0.

 

Error - 2011-02-22 11:39:22 | Computer Name = DOM-VV52MVK5209 | Source = Userenv | ID = 1502

Description = System Windows nie może załadować profilu przechowywanego lokalnie.

Możliwym powodem tego błędu jest brak wystarczających praw zabezpieczeń lub uszkodzony

profil lokalny. Jeśli ten problem będzie się powtarzać, skontaktuj się z administratorem

sieci. SZCZEGÓŁY - System próbował załadować lub przywrócić plik do Rejestru, ale

określony plik nie jest w formacie plików Rejestru.

 

Error - 2011-02-22 11:39:22 | Computer Name = DOM-VV52MVK5209 | Source = Userenv | ID = 1515

Description = System Windows wykonał kopię zapasową profilu tego użytkownika. System

Windows automatycznie spróbuje użyć profilu z kopii zapasowej przy następnym logowaniu

tego użytkownika.

 

Error - 2011-02-22 11:39:22 | Computer Name = DOM-VV52MVK5209 | Source = Userenv | ID = 1511

Description = System Windows nie może znaleźć profilu lokalnego i loguje użytkownika

przy użyciu profilu tymczasowego. Zmiany wprowadzone w tym profilu zostaną utracone

po wylogowaniu.

 

Co z tym problemem zrobić?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Oto log z sid.vbs

 

********************************************************************************

 

Lista kont, identyfikatorów SID i ścieżek dostępu.

 

********************************************************************************

 

 

Nazwa użytkownika : Admin

SID : S-1-5-21-1078081533-2025429265-839522115-1003

Katalog profilu : C:\Documents and Settings\TEMP.DOM-VV52MVK5209

 

Nazwa użytkownika : Administrator

SID : S-1-5-21-1078081533-2025429265-839522115-500

Katalog profilu :

 

Nazwa użytkownika : ASPNET

SID : S-1-5-21-1078081533-2025429265-839522115-1006

Katalog profilu :

 

Nazwa użytkownika : Gość

SID : S-1-5-21-1078081533-2025429265-839522115-501

Katalog profilu : C:\Documents and Settings\Gość

 

Nazwa użytkownika : Pomocnik

SID : S-1-5-21-1078081533-2025429265-839522115-1000

Katalog profilu :

 

********************************************************************************

 

Co w takiej sytuacji trzeba zrobić w Reprofiler?

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Nazwa użytkownika    : Admin

SID : S-1-5-21-1078081533-2025429265-839522115-1003

Katalog profilu : C:\Documents and Settings\TEMP.DOM-VV52MVK5209

Czy w C:\Documents and Settings jest poprzedni folder tego konta (przypuszczalnie o nazwie "Admin")? Jeśli tak, to wtedy w Reprofiler podświetlasz w górnym oknie konto Admin a w dolnym pasujący do niego folder Admin i wybierasz opcję Assign. Jeśli jednak nie ma żadnego poprzedniego folderu tego konta, to pozamiatane = czyli założenie nowego konta a stare usunąć.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że konto odzyskało dostęp do swojego folderu?

 

 

Natomiast znajoma mi mówi, że potraciła dane na dysku systemowym C np. zdjęcia no i programy się nie chcą uruchamiać z Pulpitu tylko trzeba je szukać na C. Czy tak już musi zostać czy coś jeszcze mozna z tym zrobic?

 

Trudno powiedzieć o co tutaj chodzi. Był przecież jakiś powód, że konto zostało rozdzielone od swojego folderu. Jest masa przyczyn dla takiego stanu rzeczy m.in.: uprawnienia, błędy dysku, problem sprzętowy. Opisz bliżej ten incydent ze zniknięciem danych oraz jaki rodzaj błędu zgłasza się po uruchomieniu skrótów z Pulpitu. Pierwsze skojarzenie: wypróbować sprawdzanie dysku pod kątem błędów. Do przywracania skasowanych danych natomiast jakiś program do odzyskiwania. Jeszcze co do tego:

 

 

Infekcji nie ma bo sprawdzałem

 

Nie wiem wprawdzie jak wyglądał log z OTL, ale skoro tu konto ładowało się przez profil tymczasowy, to przypuszczalnie raport tworzony w takich warunkach jest nie do końca wierny tzn. jest w raporcie sfałszowana część rejestru użytkownika. Inny profil się ładował (czysty tymczasowy) a nie profil właściwy. Sprawdź logi raz jeszcze, z aktualnej sytuacji, gdy konto jest już połączone ze swoim pierwotnym folderem.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Rozumiem, że konto odzyskało dostęp do swojego folderu?

 

Tak odzyskało i obecnie jest już dobrze.

 

Sprawdziłem logi z obecnej sytuacji i nie ma tam infekcji. Kiedyś widać było, że działo się tam troche bo były ślady. Wszystkie inne śmieci już zostały usunięte.

 

W kwestii tych programów to ona mi tłumaczy, że np. z Pulpitu poznikały ikony i nie przywróciły się teraz. Także w menu start niektóre programy zniknęły np. Word od Office'a ale w Program Files wszystko jest. Też mnie to troche dziwi dlaczego taka lekka rzeźnia się porobiła. Ja bym stawiał, że coś z dyskiem nie tak było, ogólnie z tego co widziałem to jest to trochę zaniedbany system, dawno nie formatowany dysk i nawet tempów było koło 1 GB.

 

 

Odnośnik do komentarza
W kwestii tych programów to ona mi tłumaczy, że np. z Pulpitu poznikały ikony i nie przywróciły się teraz. Także w menu start niektóre programy zniknęły np. Word od Office'a ale w Program Files wszystko jest.

 

To by wskazywało, że folder Admin, który został ponownie połączony z kontem, jest niepełny. To w tym folderze są podfoldery Pulpitu i Menu Start, a skoro czegoś jej brakuje przy sprawdzaniu wzrokowym, to pewnie tego nie ma już w folderach docelowych. W takiej sytuacji należy wszystkie skróty zrobić od początku ręcznie, na Pulpicie oraz w folderach Menu Start.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...