Skocz do zawartości

Wsparcie ESET i usuwanie resztek McAfee


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam dwa pytania, na które potrzebuję odpowiedzi kogoś bardziej doświadczonego.

 

1. Mam obecnie zainstalowaną płatną wersję oprogramowania ESET Smart Security 9. Czy oprócz tego potrzebuję jakiegoś dodatkowego oprogramowania ochronnego? Jeśli tak, to jakie programy nie będą "walczyć" z ESET? 

 

2. Laptopa kupiłem 2 miesiące temu i od razu był na nim zainstalowany McAfee. Odinstalowałem go normalnie i zainstalowałem mojego ESET, ale ostatnio zauważyłem, że po McAfee pozostało sporo resztek, a z tego co wyczytałem może to w przyszłości powodować problemy. Podejrzewam, że zwykłe usunięcie folderu z ProgramData przyniesie więcej szkód niż pożytku. Tak więc dwa pytania, czy istnieje jakiś program, który usunie resztki McAfee i czy powinienem najpierw usunąć ESET, a po czyszczeniu zainstalować go ponownie? Czy też ESETowi nic się złego stać nie powinno?

A jeśli takiego oprogramowania nie ma lub nie usuwa wszystkiego, to jakie pliki i wartości rejestru należy ręcznie usunąć?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

PS: System Windows 10 Home 64-bitowy w wersji 1607

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. To rozbudowany wielofunkcyjny pakiet, więc zalecana oszczędność, tzn. nie dodawanie już innych złożonych instalacji. Możesz się za to zainteresować mniejszymi dodatkami do przeglądarek (np. uBlock Origin). Ważnym jest wyposażenie się w system kopii zapasowych danych.

2. Do tego celu służy McAfee Consumer Product Removal Tool. Wejdź w Tryb awaryjny * i skorzystaj z narzędzia.

* Tryb awaryjny Windows 10: przycisk Start > Ustawienia > Aktualizacja i zabezpieczenia > Odzyskiwanie > Uruchamianie zaawansowane > Uruchom teraz > system zrestartuje i pojawi się ekan z opcjami > Ustawienia zaawansowane > Ustawienia uruchamiania > Tryb awaryjny.

Odnośnik do komentarza

Uruchamianie trybu awaryjnego wygląda w mojej wersji systemu troszkę inaczej, ale nie sprawiło mi to problemu. Problemem za to jest MCPR.exe, który w trybie awaryjnym nie uruchamia się (również z uprawnieniami administratora), a jak się domyślam nie jest to aplikacja, którą trzeba najpierw zainstalować w trybie normalnym, prawda? Co powinienem zrobić w takiej sytuacji?

 

A co do punktu pierwszego, uBlock jest ze mną od początku :) Jeśli chodzi o kopie zapasowe, to poleca Pani jakiś program zewnętrzny, czy standardowe narzędzie Windows wystarcza? :)

 

Edit: W razie potrzeby dorzucam jeszcze logi :)

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

skanGmer.txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...