Skocz do zawartości

Raciawelli

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  64
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Raciawelli

 • Tytuł
  Użytkownik
 • Urodziny 17.07.1993

Informacje

 • Płeć:
  Mężczyzna
 1. Witam Mam problem, ponieważ czasami, ale nie za każdym razem (bez wyraźnej zależności), mój laptop po wejściu w stan uśpienia nie wybudza się. To jest zamykam klapę (mam ustawione tak, by automatycznie się usypiał), a gdy ją podniosę widzę czarny ekran. Dla jasności, ekran nie jest wyłączony, tylko wyświetla kolor czarny. Użycie skrótów klawiszowych ctrl+alt+delete, ctrl+shift+esc, samo esc, klawisza funkcyjnego uśpienia, kliknięcia wyłącznika nic nie daje. Trzeba wyłączać komputer poprzez przytrzymanie klawisza wyłączenia i uruchamiać ponownie. Problem wystąpił pierwszy raz kilka miesięcy
 2. Raciawelli

  Pomoc przy montażu

  ok, poradziłem sobie metodą prób i błędów. Dla potomnych, są to piny 25 i 28. Temat można zamknąć
 3. Witam Składam starego kompa z płytą główną do której nie ma już instrukcji (albo ja nie mogę takiej znaleźć). Nie wiem gdzie podpiąć POWER SW i RESET SW. Podejrzewam że do frt panel, ale nie mam pojęcia na które piny. Czy ktoś tu byłby w stanie pomóc? W załączniku zdjęcie (dodam później, bo przesyłanie wyrzuca mi error) . Płyta to Dell Foxconn ls-36 rev a01.
 4. jeśli nie minęło 30 dni od aktualizacji, wejdź w menu start, zębatka, aktualizacje i zabezpieczenia, zakładka odzyskiwanie. Będziesz miał "wróć do systemu windows 8". Jeśli ten termin już minął to format.
 5. obra, usunę to w skrypcie. Po odinstalowaniu sterowników o których mówiłem po prostu uruchom driver booster, on już za ciebie pobierze i zainstaluje wszystkie potrzebne sterowniki.
 6. Nie mam wystarczająco dokładnego spisu twoich urządzeń. Najprościej chyba będzie jeśli zainstalujesz ten program [klik]. Jest dość dobry. Pamiętaj by uważać przy jego instalacji, by nie wkradło się żadne zbędne oprogramowanie. Odinstaluj stare sterowniki > restart > użyj tego oprogramowania > restart > odinstaluj to oprogramowanie Avasta już nie ma na twoim komputerze, został odinstalowany przez panel sterowania, ale jego resztki (wpisy w rejestrze itp.) dalej są w systemie. Postępuj zgodnie z instrukcją do której link dałem w poprzednim komentarzu, a wszystko powinno pójść sp
 7. masz trochę bałaganu w sterownikach po usunięciu Avasta. Musisz to doczyścić za pomocą dedykowanego oprogramowania do usuwania pozostałości po tym antywirusie. [klik] Usuń sterowniki karty graficznej i dźwiękowej i zainstaluj nowe. Usuń tymczasowo Daemon tools lite i wykonaj nowe logi. Dodam tylko, że masz uszkodzoną usługę winmgmt odpowiedzialną za urządzenia i punkty przywracania systemu. Zapewne też kilka innych problemów, bo widzę, że ComboFix był w użyciu. Postaram się przygotować instrukcję naprawczą, ale może to trochę potrwać.
 8. Przywracanie systemu przed instalacją nieodpowiedniego sterownika powinno pomóc. Masz taki punkt? Sprawdź ( Start > Wszystkie programy > Akcesoria > Narzędzia systemowe > Przywracanie systemu. Pamiętaj zaznaczyć "pokaż więcej punktów przywracania")
 9. Hmm, spróbuj pobrać ze strony microsoft pakiet stand-alone kłopotliwej aktualizacji i zainstalować go ręcznie. Znajdziesz go tutaj [klik]. Będzie to "Aktualizacja systemu Windows 10 dla komputerów z procesorami x64 (KB3161102)". Co do pakietu językowego, udało mi się znaleźć jeden na stronie MC (hxxp://download.windowsupdate.com/c/msdownload/update/software/updt/2015/11/lp_8a8e94abfe477bd7c362a2cc7f656082033309c1.cab) ale trzeba się bawić z instalacją przez lpksetup i nie mogę zagwarantować, że wersja będzie odpowiednia, bo nie mam jak przetestować. Jeśli uda się zaktualizować system, to m
 10. Jeśli kupowałeś przez internet, to możesz zwrócić towar w ciągu 10 dni roboczych od daty zakupu, nawet rozpakowany. Jeśli zaś w sklepie stacjonarnym, to większość sklepów, zwłaszcza sieciówek, pozwala zwrócić towar nawet do 30 dni, ale tutaj akurat nie mają takiego obowiązku, więc jak nie pójdziesz to się nie dowiesz Co do samego połączenia, bez sterownika... Możesz spróbować zadziałać z programem BlueSoleil (darmowy tylko trial) albo podobnym.
 11. Jakie przeprowadziłeś dokładnie działania w kwestii zmiany języka? Takie jak poniżej? być może w panelu sterowania w zmianach preferencji językowych trzeba jeszcze przenieść język polski na górę listy. Co do błędu, czy próbowałeś oficjalnych rozwiązań? [klik]
 12. Wyłączenie zintegrowanej karty możesz przeprowadzić poprzez Catalyst Control Center w zakładce zarządzania energią (powerpley, chyba opcja się nazywała switch graphics ale nie pamiętam dokładnie). Albo w BIOSie, ale taka opcja jest mniej bezpieczna, niż systemowa
 13. Spróbuj pobrać oficjalny sterownik od AMD [klik] z dedykacją dla twojej wersji systemu (win 7, 64bity). Oczywiście najpierw musisz usunąć stary sterownik, ale, o ile nic się w tej sprawie w ostatnim roku nie zmieniło, nie jest to wcale takie łatwe. Instrukcja, jak w pełni usunąć sterownik AMD tutaj [klik]. Upewnij się, że twój system jest aktualny. Dopiero wtedy ponów instalację. Jeśli po instalacji nowego sterownika nadal będą występować błędy o których piszesz, nie usuwaj go. Pokaż nam te błędy, wykonaj log FRST.
 14. Płatna wersja ESET Smart Security jest tegorocznym liderem większości rankingów i zapewnia pełen pakiet zabezpieczeń, nie potrzeba nic więcej.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...