Skocz do zawartości

Raciawelli

Użytkownicy
 • Postów

  64
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Raciawelli

 1. Witam Mam problem, ponieważ czasami, ale nie za każdym razem (bez wyraźnej zależności), mój laptop po wejściu w stan uśpienia nie wybudza się. To jest zamykam klapę (mam ustawione tak, by automatycznie się usypiał), a gdy ją podniosę widzę czarny ekran. Dla jasności, ekran nie jest wyłączony, tylko wyświetla kolor czarny. Użycie skrótów klawiszowych ctrl+alt+delete, ctrl+shift+esc, samo esc, klawisza funkcyjnego uśpienia, kliknięcia wyłącznika nic nie daje. Trzeba wyłączać komputer poprzez przytrzymanie klawisza wyłączenia i uruchamiać ponownie. Problem wystąpił pierwszy raz kilka miesięcy temu, nie pamiętam dokładnie kiedy (dlatego do raportu dołączam pliki z 90 dni). Z początku to zbagatelizowałem, bo wziąłem to za jednorazową sytuację, nie powtarza się to zresztą zbyt często. Laptop to model ASUS GL552VW-DM350T - 8GB zmodyfikowany, tj. zamieniłem dysk na SSD, a magnetyczny poprzez adapter wpiąłem w miejsce stacji dysków, którą usunąłem. System postawiłem na dysku SSD, (dla jasności, nie korzystałem z partycji zapasowej od ASUSa, bootowałem pendrive i instalowałem na czysto) a magnetyczny sformatowałem i umieściłem na nim plik stronicowania. Było to około pół roku temu. To wszystko, co przychodzi mi do głowy, jeśli ktoś ma jakieś pomysły, co może powodować problem, będę wdzięczny nawet za sugestie Pozdrawiam Addition.txt FRST.txt Shortcut.txt
 2. ok, poradziłem sobie metodą prób i błędów. Dla potomnych, są to piny 25 i 28. Temat można zamknąć
 3. Raciawelli

  Pomoc przy montażu

  Witam Składam starego kompa z płytą główną do której nie ma już instrukcji (albo ja nie mogę takiej znaleźć). Nie wiem gdzie podpiąć POWER SW i RESET SW. Podejrzewam że do frt panel, ale nie mam pojęcia na które piny. Czy ktoś tu byłby w stanie pomóc? W załączniku zdjęcie (dodam później, bo przesyłanie wyrzuca mi error) . Płyta to Dell Foxconn ls-36 rev a01.
 4. jeśli nie minęło 30 dni od aktualizacji, wejdź w menu start, zębatka, aktualizacje i zabezpieczenia, zakładka odzyskiwanie. Będziesz miał "wróć do systemu windows 8". Jeśli ten termin już minął to format.
 5. obra, usunę to w skrypcie. Po odinstalowaniu sterowników o których mówiłem po prostu uruchom driver booster, on już za ciebie pobierze i zainstaluje wszystkie potrzebne sterowniki.
 6. Nie mam wystarczająco dokładnego spisu twoich urządzeń. Najprościej chyba będzie jeśli zainstalujesz ten program [klik]. Jest dość dobry. Pamiętaj by uważać przy jego instalacji, by nie wkradło się żadne zbędne oprogramowanie. Odinstaluj stare sterowniki > restart > użyj tego oprogramowania > restart > odinstaluj to oprogramowanie Avasta już nie ma na twoim komputerze, został odinstalowany przez panel sterowania, ale jego resztki (wpisy w rejestrze itp.) dalej są w systemie. Postępuj zgodnie z instrukcją do której link dałem w poprzednim komentarzu, a wszystko powinno pójść sprawnie. Nie musisz wskazywać ścieżki dostępu, po prostu wybierz z listy Afast Free i kliknij uninstall. Przy okazji, usuń chrome, masz go w wersji developerskiej, prawdopodobnie podmieniony przez malware. Usuń i jeśli potrzebujesz, zainstaluj na nowo
 7. masz trochę bałaganu w sterownikach po usunięciu Avasta. Musisz to doczyścić za pomocą dedykowanego oprogramowania do usuwania pozostałości po tym antywirusie. [klik] Usuń sterowniki karty graficznej i dźwiękowej i zainstaluj nowe. Usuń tymczasowo Daemon tools lite i wykonaj nowe logi. Dodam tylko, że masz uszkodzoną usługę winmgmt odpowiedzialną za urządzenia i punkty przywracania systemu. Zapewne też kilka innych problemów, bo widzę, że ComboFix był w użyciu. Postaram się przygotować instrukcję naprawczą, ale może to trochę potrwać.
 8. Przywracanie systemu przed instalacją nieodpowiedniego sterownika powinno pomóc. Masz taki punkt? Sprawdź ( Start > Wszystkie programy > Akcesoria > Narzędzia systemowe > Przywracanie systemu. Pamiętaj zaznaczyć "pokaż więcej punktów przywracania")
 9. Hmm, spróbuj pobrać ze strony microsoft pakiet stand-alone kłopotliwej aktualizacji i zainstalować go ręcznie. Znajdziesz go tutaj [klik]. Będzie to "Aktualizacja systemu Windows 10 dla komputerów z procesorami x64 (KB3161102)". Co do pakietu językowego, udało mi się znaleźć jeden na stronie MC (hxxp://download.windowsupdate.com/c/msdownload/update/software/updt/2015/11/lp_8a8e94abfe477bd7c362a2cc7f656082033309c1.cab) ale trzeba się bawić z instalacją przez lpksetup i nie mogę zagwarantować, że wersja będzie odpowiednia, bo nie mam jak przetestować. Jeśli uda się zaktualizować system, to możliwe, że problem sam się rozwiąże, więc nie spiesz się z tym
 10. Jeśli kupowałeś przez internet, to możesz zwrócić towar w ciągu 10 dni roboczych od daty zakupu, nawet rozpakowany. Jeśli zaś w sklepie stacjonarnym, to większość sklepów, zwłaszcza sieciówek, pozwala zwrócić towar nawet do 30 dni, ale tutaj akurat nie mają takiego obowiązku, więc jak nie pójdziesz to się nie dowiesz Co do samego połączenia, bez sterownika... Możesz spróbować zadziałać z programem BlueSoleil (darmowy tylko trial) albo podobnym.
 11. Jakie przeprowadziłeś dokładnie działania w kwestii zmiany języka? Takie jak poniżej? być może w panelu sterowania w zmianach preferencji językowych trzeba jeszcze przenieść język polski na górę listy. Co do błędu, czy próbowałeś oficjalnych rozwiązań? [klik]
 12. Wyłączenie zintegrowanej karty możesz przeprowadzić poprzez Catalyst Control Center w zakładce zarządzania energią (powerpley, chyba opcja się nazywała switch graphics ale nie pamiętam dokładnie). Albo w BIOSie, ale taka opcja jest mniej bezpieczna, niż systemowa
 13. Spróbuj pobrać oficjalny sterownik od AMD [klik] z dedykacją dla twojej wersji systemu (win 7, 64bity). Oczywiście najpierw musisz usunąć stary sterownik, ale, o ile nic się w tej sprawie w ostatnim roku nie zmieniło, nie jest to wcale takie łatwe. Instrukcja, jak w pełni usunąć sterownik AMD tutaj [klik]. Upewnij się, że twój system jest aktualny. Dopiero wtedy ponów instalację. Jeśli po instalacji nowego sterownika nadal będą występować błędy o których piszesz, nie usuwaj go. Pokaż nam te błędy, wykonaj log FRST.
 14. Płatna wersja ESET Smart Security jest tegorocznym liderem większości rankingów i zapewnia pełen pakiet zabezpieczeń, nie potrzeba nic więcej.
 15. Raciawelli

  Problem z Opera

  Pobierz i zainstaluj aplikację naprawiającą dla występującego u ciebie błędu (LINK DO PROGRAMU SKASOWANY) Uwaga: link bezpośredni do pobrania może powodować próby zablokowania przez antywirus. Uruchom aplikacje, kliknij opcję Scan Now, poczekaj aż skanowanie zakończy się, potem kliknij Repair All. Powinno zadziałać. Ta aplikacja zaliczana jest do gatunku adware, PUP. Umożliwia naprawę wykrytych przez nią błędów dopiero po aktywowaniu wersji płatnej, link kasuję.
 16. Jakie wersje sterowników USB masz zainstalowane? Sprawdzałeś czy wyłączenie Asusowego dodatku ASUS USB Charger Plus ma jakiś wpływ?
 17. Jeśli chodzi o Asusowe, to wszystko od wydawcy ASUS poza ATK Package i Pakietu sterowników. Zacznij od ASUS Live update bo się będzie instalować na nowo to co usunąłeś. Z pozostałych: Masz 2 razy firefox, z czego aktualniejsza jest nie na ten system. Wyeksportuj sobie zakładki, odinstaluj obie i zainstaluj nową wersję. gpedit.msc 1.0 do wywalenia. Nie działa jak to samo rozwiązanie na wcześniejszych systemach lub wersji pro. Ma zapisane ścieżki z win 7 i jego używanie wyrządzi więcej szkód niż pożytku. Asystent uaktualnienia dla win 10 zbędny, już go użyłeś. WebStorage i Dropboxa możesz też usunąć, jeśli nie używasz. Oba były preinstalowane przez ASUS.
 18. usuń JDownloader 2, Malwarebytes Anti-Malware (Kaspersky wystarczy), jeśli nie używasz to Raptr i Plays TV. Zaktualizuj sterownik urządzenia "Realtek PCIe GBE Family Controller". Masz dużo błędów kontrolera osadzonego z ostatnich dni. Sprawdź czy jest dostępna nowa wersja BIOS i zaktualizuj go.
 19. W logu jest Jesteś pewny, że nie jest on widoczny w oknie przywracania systemu? Zaznaczyłeś opcję "Pokaż więcej punktów przywracania"?
 20. Masz system 64 bitowy, więc aktualizacja KB3020369 również musi być x64. Wejdź [klik], pobierz plik "All supported x64-based versions of Windows 7" i z jego pomocą przeprowadź aktualizację, a potem KB3172605-x64 którą już masz.
 21. Gdy dodaje się nowe urządzenie takie jak router czy modem do istniejącej już sieci domowej, a rozumiem że właśnie coś takiego miało miejsce, to należy zalogować się do tegoż urządzenia, zmienić jego adres IP tak, by nie pokrywał się ze stałymi adresami innych urządzeń (część telewizorów i drukarek sieciowych, inne routery, modemy, Access Pointy, komputery z wyłączoną opcją automatycznego pobierania IP) oraz ustawić serwer DHCP na wyłączony (disable) (lub zmienić pulę adresów na inną, jeśli chcemy mieć dwie podsieci w domu). Jeśli nie wykonałeś tych czynności podłączając nowy modem, wykonaj je teraz, a jeśli wykonałeś, przeskanuj sieć programem Advanced IP Scanner lub podobnym. Wyświetli on wszystkie IP przydzielone w sieci wraz z publicznymi nazwami urządzeń.
 22. Ok, jeszcze tylko ostatnie pytanie, korzystając z faktu, że temat jeszcze nie zamknięty. Czy ten czerwony wskaźnik VWX z programu HWiNFO64 może wskazywać również na nie najlepszy stan procesora/karty graficznej? Brat zastanawia się między wymianą dysku a kupnem całkiem nowego laptopa i to może okazać się decydujące.
 23. No cóż, spodziewałem się takiego osądu po zobaczeniu ilości błędów. Dziękuję w takim razie za pomoc, temat do zamknięcia
×
×
 • Dodaj nową pozycję...