Skocz do zawartości

Brak połączeń z przeglądarek IE11 i Edge na strony Google i YT


Dyd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zwracam się z prośbą o pomoc w nast. sprawie:

Korzystam z Win 10 Home 64 bit i przeglądarek Edge i IE11. Wczoraj (być może przez korzystanie z wyszukiwarki Google przy zmienionej dacie - to tylko podejrzenie) nagle przestało być możliwe otwieranie jakichkolwiek stron zawierających nazwę Google, podobnie połączenia z YT też kończą się 'nie można nawiązać połączenia'..

​    Brak połączenia zarówno z istn. skrótów jak i ręcznie wpisanych adresów.
Problem mógł powstać podczas prób zmiany daty w Candy Crush, którą zachciało mi się pobawić icon_sad.gif.
Mam antywirusa Eset, zarówno on jak i skanowanie adwcleaner. tdskiller, Hijackthis, CCleaner i innymi programami, choć usunęła jakieś błędne pliki/wpisy rejestru nie pomogła. Nie mam pktów przywracania a odinstalowanie ostatniej poprawki jubileuszowej dla Win10 z późniejszym jej przywróceniem nic nie dało.

 

Próby przy wyłączonym antywirusie Eset nic nie dały.

​Wszystkie programy są licencjonowane.
Jak dotąd sporadyczne problemy z wirami czy złymi ustawieniami rozwiązywałem sam, teraz nie potrafię.
Bardzo proszę o pomoc, w absolutnej tylko ostateczności chciałbym zrobić format.

Załączam pliki FRST64.

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

FRST.txt

Addition.txt

Extras.Txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Sieci. Nie ma żadnych oznak infekcji. Zmiana daty owszem mogła wpłynąć na zachowanie certyfikatów - wtedy nie można łączyć się ze stronami https. Ale wg FRST data jest obecnie poprawna. Sprawdź ustawienia ESET, np. czy pomoże odznaczenie skanu protokołu HTTPS.

 

 

PS. HijackThis - zapomnij o tym archaiźmie, nie jest ani kompatybilny z systemami 64-bit (pokazuje fałszywe odczyty), ani z nowoczesnymi systemami.

Odnośnik do komentarza

Do podobnych ustaleń doszedłem po pracy od rana - zadziałało wszystko po włączeniu systemu w trybie diagnostycznym, z wyłączoną większością usług systemowych. Analizując je zauważyłem, że usługa ESET powoduje kłopoty. Naprawa programu nie pomogła więc odinstalowałem go. Są widoczne inne kłopoty (komunikaty MS o paru błędach) ale połączenia są sprawne. Jestem w trakcie pobierania ESET, zobaczymy co będzie po instalacji.
Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...