Skocz do zawartości

Jak wyodrębnić stery SATA z instalki Windowsa XP


Anonim8

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Sterowniki zazwyczaj można ściągnąć, a nawet trzeba ściągnąć konkretne do modelu laptopa lub konkretnej płyty głównej PC'ta, laptopy są różne więc różne mają kontrolery tak samo jak płyty główne PC'tów, nic ci nie da wiedza gdzie są drivery w instalce bo nie wiadomo do jakiego sprzętu są które, a jest ich tam duuuużo.

Odnośnik do komentarza
A co z MHDD - dałeś radę.

 

dałem rade. MHDD widzi dysk ale skanu jeszcze nie robiłem

 

Co do płyty głównej Marku, takie coś jest KLIK

ale te stery Sata, co na tej stronie są, nie widzą dysku WDC WD50 500GB....podobno jakąś zworke trzeba na nim ustawić na 5 i 6 pozycje?

A żeby było ciekawiej inna instalka XP, widzi dysk elegancko z innymi sterownikami SATA :unsure:

Odnośnik do komentarza
Opisz problem dokładniej. Czego dotyczy Twój post i co chcesz zrobić.

 

Chce zainstalować XP na tym dysku WDC WD50 500GB, komp ma płyte ABITA jak w linku. I oryginał XP, go nie widzi a pirat widzi. Integracja sterów Sata zamieszconych na stronie abita nic nie dała. Więc chciałem znaleźć inne, albo wyodrębnić te co mam. Ot cała filozofia.

Odnośnik do komentarza

nie wiem czy przypadkiem z tej strony: ftp://ftp.abit.com.t...ata_driverdisk/ nie powinieneś pobrać tego co na obrazku poniżej.

 

 

 

lub tego z tej strony: http://www.abit.com....PE=Socket%20939

 

 

 

z serwera ASIA.

Te pierwsze są w wersji 1.02, zdaje się. Poza tym nie wiem jak to wygląda u innych, ale u mnie co prawda da się ściągnąć co nieco z serwera ftp abita, ale... plik ma rozmiar 0 kB. Plik abitsata_v133.exe (v133.exe) i stery SATA w wersji 4.30g (v430g.zip) da się ściągnąć z poniższej stronki.

http://www.webdriverbase.com/Abit/Abit.htm

Odnośnik do komentarza

Zdaje się Marku że uratowałeś mi d....psko, kolejny raz. Jeszcze nie sprawdzałem, ale dzisiaj to uczynię i dam znać.

Te sterowniki które pobrałem od Abita to była stara wersja z 2002 roku. Kto wtedy myślał o dyskach 500GB?

te które podałeś są z 2006

 

@ Karolek

Opisz to dokładnie - co robiłeś.

A normalnie robiłem - Nlitem. Wiele razy to robiłem i zawsze banglało. A teraz nie chce, czyli stery nie te, doszedłem do takiego wniosku.

Wystartuj z pirata i zamień płytę na "oryginał" po wykryciu dysku przez instalatora.

tearetycznie można tylko po co skoro już przygotowuje instalke pod ten komputer. Niech będzie oryginał.

@300

Dzięki jak nie da rady z tymi co podał Marek, bedę próbował z innymi

 

Dam znać, jak się potoczyły wypadki. Będę wirtualizował :D choć płyt ci u mnie dostatek.

Odnośnik do komentarza

Witam. Przepraszam za zamieszanie, które wynika z mojego wrodzonego belfegoryzmu. :lol:

 

Otóż pobrałem za pierwszym razem niewłaściwą paczkę sterów. Strzeliłem stery SATA, zamiast Chipset Intela, które podał Marek). Swoją drogą nie bardzo rozumiem co ma Intel do Athlona bo na takiej podstawce czy jak sie to tam nazywa jest płyta. Jeśli któryś z kolegów bedzie, miał do mnie jeszcze odrobinę cierpliwości chętnie się zapoznam z niuansami.

Zintegrowałem odpaliłem instalator Windowsa Xp i poleciało bez problemu.

wyjaśniam choć nie muszę ale chcę.........komp nie mój. Informacje na temat płyty dostałem przez telefon. Zrobiłem płytkę na ślepo, (dosłownie i w przenośni), zawiozłem i wszystko gra. Zainstalowane - buźki się cieszą.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc w szukaniu sterowników.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Porty SATA są na 99.9% na kontrolerze Silicona, tak więc drivery od VIA chyba na niewiele się zdadzą, tu VIA jest do IDE.

Tak wiem. On ma SiL3112 i stąd drugi link do Silicona (kontroler SATA).

Dodatkowo : http://search.microsoft.com/results.aspx?q=Sil+3112&mkt=pl-PL

Pierwszy dotyczył aktualnych driverów do chipsetu.

 

To tylko dla wyjaśnienia bo temat rozwiązany.

Odnośnik do komentarza

[...]

Otóż pobrałem za pierwszym razem niewłaściwą paczkę sterów. Strzeliłem stery SATA, zamiast Chipset Intela, które podał Marek). Swoją drogą nie bardzo rozumiem co ma Intel do Athlona bo na takiej podstawce czy jak sie to tam nazywa jest płyta. Jeśli któryś z kolegów bedzie, miał do mnie jeszcze odrobinę cierpliwości chętnie się zapoznam z niuansami.

[...]

Ale ta płyta jest na chipsecie VIA. A podstawka Socket 939 pod procesory AMD i wsyćko hula i buczy. :)

 

BTW

IMHO, link który podałem wcześniej zawiera nie jakieś tam inne sterowniki, ale dokładnie te same co na stronce Abita. A "piraty" mają zwykle zintegrowane tzw. driver packi.

http://driverpacks.net/downloads

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...