Skocz do zawartości

MHDD nie widzi dysku


Anonim8

Rekomendowane odpowiedzi

Tak przy sobocie, postanowiłem obejrzeć dysk w programie MHDD. I okazuje się, że nie mam dysku. MHDD nie widzi dysku na laptopie. Nie jest to tragedią, bo wszystko działa i jest sprawne, ale...........

czytam sobie instrukcje do MHDD i tam wyraźnie pisze, że program czyta dyski ustawione na Master. A niby jak ten dysk mam ustawić na Master? Czy tu chodzi o opcje w Biosie first Boot? U mnie jest jako pierwszy napęd CD\DVD.

Zdjęć Wam nie dam, bo w domu nie ma aparatu. (Zabrali aparat i poszli do lasu robić zdjecia). Pisze mi coś, że nie ma LBA. :unsure: Ogólnie temat proszę potraktować jako rozrywkowy, w sensie, jak się uda coś przestawić żeby MHDD odzyskał wzrok, to dobrze.

Dysk twardy lapka to WDC WD3200BEVT-80A0RT0 ATA Device

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
możliwe, może być, że takiej opcji nie ma. W MU w "kontrolery IDE/ATAPI" zobacz czy kontroler jest w trybie AHCI.

 

Dziwne to....ale może tak ma być. Do rzeczy :

w MU tak jak na obrazku zaznaczyłem tylko to ustrojstwo jest na AHCI. Pozostałe, jak widać na ATA (sprawdzałem we właściwościach).

Może powinienem jakieś stery jeszcze zainstalować?

 

post-15-0-16161600-1298129641_thumb.png

Odnośnik do komentarza

I co ja bym Marek bez ciebie zrobił? Na pewno niewiele - labidziłbym tylko, że się nie da :lol:

No dobra, sytuacja w Biosie przedstawia się następująco:

 

w sekcji Zaawansowane jest wszystko co trzeba, mianowicie jest: SATA MODE SELECTION i dalej tryb AHCI

 

tryb jest ustawiony na AHCI........................................................................................ale można zmienić bez problemu na IDE. Pytanie czy zmieniać?

serial ATA port 0 jest HDD

serial ATA port 1 jest CD|DVD

Odnośnik do komentarza

Marek mam nadzieję, że nie obrazisz się za wcinkę do tematu.

 

tryb jest ustawiony na AHCI........................................................................................ale można zmienić bez problemu na IDE. Pytanie czy zmieniać?

 

Tak - zmień tylko na czas testu MHDD. MHDD nie widzi dysków w trybie AHCI.

Po zakończeniu testu (przed startem systemu) ponownie ustaw tryb AHCI.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...