Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie przeglądarki Chrome i rozszerzeń


robert87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od kilku dni męcze się z wyskakującym komunikatem: Page is unresponsive w przeglądarce Chrome. Prawdopodobną przyczyną jest, któryś z dodatków do Chrome. Do tej pory resetowałem synchronizacje oraz ustawienia przeglądarki, użyłem Adwcleaner, Junkware Removal Tool, Malwarebytes Anti Malware, Zemana Anti Malware. Niestety żaden z wymienionych programów nie jest w stanie usunąć problemu. Jedynie Adwcleaner cały czas wykrywa to samo jak tylko się zaloguje w przeglądarce Chrome. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Addition.txt

FRST.txt

JRT.txt

AdwCleanerS8.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Brak logu Shortcut.txt.

 

W logach nie ma niczego podejrzanego.

 

Tylko drobna kosmetyka:

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

S3 cpuz138; \??\C:\Users\Robert\AppData\Local\Temp\cpuz138\cpuz138_x32.sys [X]
HOSTS:
EmptyTemp:

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok FRST.exe
Uruchom FRST i kliknij przycisk Fix (NAPRAW).

 

Spróbuj przeinstalować Chrome.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem wszystko z powyższej instrukcji ale mimo wszystko ten komunikat pojawia się szczególnie na stronie Youtube.com mimo przeinstalowania Chrome bez logowania się na konto bez rozszerzeń Chrome. Dziwne, że na komputerze ta sama przeglądarka z tymi samymi rozszerzeniami działa bez zarzutu problem występuje jedynie na tablecie z windows 10.

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

To nie jest problem infekcji. Temat przenoszę do działu Software.

 

 

od kilku dni męcze się z wyskakującym komunikatem: Page is unresponsive w przeglądarce Chrome

(...)

Zrobiłem wszystko z powyższej instrukcji ale mimo wszystko ten komunikat pojawia się szczególnie na stronie Youtube.com mimo przeinstalowania Chrome bez logowania się na konto bez rozszerzeń Chrome. Dziwne, że na komputerze ta sama przeglądarka z tymi samymi rozszerzeniami działa bez zarzutu problem występuje jedynie na tablecie z windows 10.

Podane instrukcje nie miały związku z próbą rozwiązania problemu. Co oznacza tekst "bez logowania się na konto bez rozszerzeń Chrome", czy mam rozumieć, że testowałeś Chrome bez jakichkolwiek wtórnych rozszerzeń? Jeśli tak, to nie mam co rozważać co jest widziane w raporcie, w przeciwnym wypadku podejrzewałabym rozszerzenia manipulujące z połączeniem, czyli "DotVPN — a better way to VPN" oraz "Unlimited Free VPN - Betternet".

 

Zastanawiają mnie też serwery Norton DNS, może to jest problem. Sprawdź czy coś się zmieni po zmianie serwerów DNS na te od Twojego dostawcy.

 

Tcpip\..\Interfaces\{7e2ff2d4-4edc-4973-bb1e-cba5b6479854}: [NameServer] 199.85.126.10,199.85.127.10

 

 

Jedynie Adwcleaner cały czas wykrywa to samo jak tylko się zaloguje w przeglądarce Chrome.

AdwCleaner wykrywa w pliku Secure Preferences identyfikator elicpjhcidhpjomhibiffojpinpmmpil od rozszerzenia Video Downloader professional. Owszem, ten produkt nie jest godny zaufania, mocno podejrzany. Kiedyś sprawdzałam wersję Firefox, ten sam autor porobił kilka klonów o podobnej funkcji i wszystkie miały adware zintegrowane.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...