Skocz do zawartości

System sam wpisuje znaki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam drobny problem: System czasami (nie dzieje się to bez przerwy) sam wpisuje wszędzie gwiazdki "****" , jest to o tyle złośliwe, że nie mogę normalnie z kimś pisać, czy przykładowo gdzieś się zalogować. Gdy wcisnę capslocka, komputer, że tak powiem, na chwilę się ogarnia, ale później jest to samo. Nawet teraz, gdy to piszę, co chwilę coś mu "odwali" i muszę zmazywać ********.

Raczej wykluczam błąd klawiatury, wyczyściłem ją, mimo wszystko jest dosyć stara i zużyta ale nie wiem czy to jej wina, nie mam za bardzo sposobności, żeby podłączyć na szybko do innego komputera i sprawdzić.

 

Dodatkowe działania - skan Ccleaner'em

FRST.txt

Shortcut.txt

Addition.txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Programy usunięte, z YouTube Accelerator'em było trochę problemów, ale też udało się usunąć, choć zostało 5 pliczków z folderu, ale to chyba nie ma większego znaczenia.

 

Na razie nie zaobserwowałem głównego błędu, może to miało jakiś związek z usuniętymi programami, jak się znowu pojawi, dam znać, bo znając życie, to tylko chwilowe.

 

Edit: Problem pojawił się ponownie.

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza

Adware wcale nie usunęło się w pełni, inwazyjny "YouTube Accelerator" ostał się w Winsock (w stanie aktywnym). I jeszcze widzę aktywny sterownik po odinstalowanym już podejrzanym antywirusie firmy "UtilTool Ltd". Kolejna porcja czynności:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
CMD: netsh winsock reset
Task: {8041857F-53C3-4D27-80A6-AB03F82F7D83} - System32\Tasks\YTAUpdate => C:\PROGRA~2\YOUTUB~1\Updater.exe 
Task: {B077699F-4323-4CC7-BCE4-70E55E15F13D} - System32\Tasks\YTAUpdate_logon => C:\PROGRA~2\YOUTUB~1\Updater.exe 
HKU\S-1-5-21-1687086191-1766106099-2116064288-1000\...\Run: [GoobzoYouTubeAccelerator] => "C:\Program Files (x86)\YouTube Accelerator\YouTubeAccelerator.exe" /startup
R1 netcontroller; C:\Windows\System32\drivers\netcontroller.sys [59336 2015-12-29] (UtilTool Ltd)
S2 AV Scanning Service; C:/Program Files (x86)/UtilTool/Antivirus/AVScanningService.exe [X]
S3 AVFSFilter; system32\DRIVERS\avfsfilter.sys [X]
R4 SPDRIVER_1.42.1.10633; \??\C:\Program Files (x86)\ShopperPro3\JSDriver\1.42.1.10633\jsdrv.sys [X]
S2 YouTubeAcceleratorService; C:\PROGRA~2\YOUTUB~1\YouTubeAcceleratorService.exe -start -scm [X]
C:\Program Files (x86)\YouTube Accelerator
C:\ProgramData\TEMP
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\YouTube Accelerator
C:\Windows\system32\Archive.rar
C:\Windows\System32\drivers\netcontroller.sys
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\MozillaPlugins
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\MozillaPlugins
Reg: reg query HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96B-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} /s
Reg: reg query HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96F-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} /s
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt w folderze z którego uruchamiasz FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Zrób nowy log FRST z opcji Skanuj (Scan), bez Addition i Shortcut. Dołącz też plik fixlog.txt.

Odnośnik do komentarza

Wszystkie widoczne obiekty adware usunięte. Teraz uruchom AdwCleaner. Wybierz opcję Skanuj i dostarcz log wynikowy z folderu C:\AdwCleaner.

 

 

Raczej wykluczam błąd klawiatury, wyczyściłem ją, mimo wszystko jest dosyć stara i zużyta ale nie wiem czy to jej wina, nie mam za bardzo sposobności, żeby podłączyć na szybko do innego komputera i sprawdzić.

Jeśli efekt nadal występuje, to zdecydowanie obstawiam klawiaturę. Wypadałoby sprawdzić jak się zachowuje inna klawiatura podpięta pod ten system.

Odnośnik do komentarza

1. Uruchom ponownie AdwCleaner, po kolei wybierz opcje Skanuj + Usuń. Po czyszczeniu jeszcze przez SHIFT+DEL (omija Kosz) dokasuj te foldery z dysku:

 

C:\Program Files (x86)\lavasoft

C:\ProgramData\lavasoft

C:\Users\Mikołaj\AppData\Roaming\lavasoft

 

2. Ręcznie usuń z folderu Downloads\fixit FRST i jego logi. Następnie Zastosuj DelFix i wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

3. Wymień też Java najnowszą werją.

 

To wszystko w zakresie czyszczenia systemu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...