Skocz do zawartości

Reklamy - Otwierające się okna z reklamami w przeglądarkach


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie moi kochani ! :D
Mam problem z otwierającymi się samoistnie nowymi oknami z reklamami we wszystkich przeglądarkach internetowych jakie mam zainstalowane w systemie Windows 10:

Edge, Chrome, Opera, Firefox.

AdwCleaner - nie pomaga.

Malwarebytes Anti-Malware - nie pomaga.
Kasowanie w przeglądarkach historii, cookies itd. - nie pomaga.
 

Załączam logi FRST i GMER.

 

Jeśli możecie to pomóżcie bo sam nie wiem co z tym zrobić :)

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Problemem jest infekcja routera a nie Windows. Zakolorowany adres IP pobierany z routera jest brytyjski: KLIK. IP pod którym Cię zaś widzę na forum wskazuje, że masz polskiego dostawcę Netia.

 

Tcpip\Parameters: [DhcpNameServer] 80.243.191.66 8.8.8.8

Tcpip\..\Interfaces\{c39e5ce8-aafb-4604-aa04-480efa2f9e21}: [DhcpNameServer] 80.243.191.66 8.8.8.8

 

 

Do wykonania co następuje:

 

1. Czyszczenie routera. Zaloguj się do routera:

  • Zmień ustawienia DNS. Jeśli nie wiesz na jakie, możesz ustawić adresy Google: 8.8.8.8 + 8.8.4.4
  • Zabezpiecz router: zmień hasło oraz zamknij dostęp do panelu zarządzania od strony Internetu. Porównaj z tymi artykułami: KLIK, KLIK.
Po konfiguracji uruchom ten test mający potwierdzić zabezpieczenie: KLIK. Dopiero gdy router zostanie wyczyszczony i zabezpieczony:

 

2. Czyszczenie cache DNS i przeglądarek plus usunięcie szczątków po deinstalacji przeglądarek. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
CMD: ipconfig /flushdns
HKLM-x32\...\Run: [] => [X]
C:\Program Files (x86)\Google
C:\Program Files (x86)\Opera
C:\Users\Michael Jackson\AppData\Local\ACCCx3_5_1_209.zip.aamdownload
C:\Users\Michael Jackson\AppData\Local\ACCCx3_5_1_209.zip.aamdownload.aamd
C:\Users\Michael Jackson\AppData\Local\Google
C:\Users\Michael Jackson\AppData\Local\Opera Software
C:\Users\Michael Jackson\AppData\Roaming\Opera Software
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

3. Zrób nowy log FRST z opcji Skanuj (Scan), bez Addition i Shortcut. Dołącz też plik fixlog.txt. Podaj jaki model routera jest używany.

Odnośnik do komentarza

Dzięki ogromne za pomoc !
Tak, mam internet z Netii.
Wykonałem wszystko wedługo Twojego opisu.

Jedna rzecz: w routerze mogę wpisać DNS własnoręcznie, np. 8.8.8.8 + 8.8.4.4, ale nie da się go zapisać na stałe.
Wybieram 'SAVE' i niby wszystko jest w porządku, ale po wyjściu z opcji DNS'ów i powrocie z powrotem jest ustawione opcja 'Use Auto Discovered DNS Only'.

Dlatego wpisałem ręcznie DNS w "Control Panel\Network and Internet\Network Connections\Change adapter settings\Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4)\Use the following DNS server address: 8.8.8.8 + 8.8.4.4"

Po zmiane DNS reklamy znikły.

Załączam FIXLOG po wykonaniu zmian FRST i nowy skan FRST.

Model mojego routera to: TP-LINK TD W8901G.

Czy robić coś jeszcze ?

Fixlog.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza

Nie widzę logów dołączonych...

 

 

Jedna rzecz: w routerze mogę wpisać DNS własnoręcznie, np. 8.8.8.8 + 8.8.4.4, ale nie da się go zapisać na stałe.

Wybieram 'SAVE' i niby wszystko jest w porządku, ale po wyjściu z opcji DNS'ów i powrocie z powrotem jest ustawione opcja 'Use Auto Discovered DNS Only'.

 

Dlatego wpisałem ręcznie DNS w "Control Panel\Network and Internet\Network Connections\Change adapter settings\Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4)\Use the following DNS server address: 8.8.8.8 + 8.8.4.4"

 

Po zmiane DNS reklamy znikły.

 

Model mojego routera to: TP-LINK TD W8901G.

To nie rozwiązuje problemu. Zedytowałeś serwery DNS w Windows, które mają priorytet nad tymi z routera i dlatego efekt reklam ustał, ale to nie zmienia faktu, że router jest zainfekowany. Cokolwiek podepniesz do sieci, np. inny komputer / laptop / telefon, zostanie natychmiast zainfekowany z routera. Musi być rozwiązana sprawa na poziomie routera. To kolejny przypadek zgłoszony, że nie można zmienić ustawień DNS ręcznie. W związku z tym:

 

1. Wykonaj aktualizację firmware:

 

Jak zaktualizować oprogramowanie routera ADSL (dla TD-W8840T, TD-W8901G, TD-W8951ND oraz TD-W8961ND)

Firmware dla TD-W8901G

 

Po aktualizacji wykonaj reset routera do ustawień fabrycznych poprzez przycisk na obudowie, co powinno wymazać szkodliwe serwery DNS. Następnie w konfiguracji zmień hasło logowania i upewnij się, że jest zamknięty dostęp do panelu zarządzania z poziomu internetu.

 

2. Po operacji z routerem zresetuj Windows, by zaktualizował dane. Zrób nowy log FRST (bez Addition i Shortcut).

Odnośnik do komentarza

Teraz widzę, że dołączyłeś we wcześniejszym poście logi, pisałam swój, gdy ich tam jeszcze nie było. Ten skrypt FRST niepotrzebnie uruchomiłeś powtórnie, to skrypt jednorazowego użytku i w kolejnym podejściu prawie nic nie robi.

 

Wszystko wykonane. Na koniec:

 

1. Usuń folder C:\Users\Michael Jackson\Desktop\wirusy\FRST program z FRST i jego logami.

 

2. Następnie zastosuj DelFix oraz wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

Odnośnik do komentarza

Wszystko wykonane :) Reklamy nie wyskakują.

 

Jestem totalnie zaskoczony Twoją pomocą jaką uzyskałem tutaj. Szybkością tej pomocy, szczegółowością, podaniem wszystkiego krok po kroku ! :)

 

Dziękuję Ci bardzo za pomoc ! Sam nie potrafię obsłużyć FRST. Strasznie zawiły program.

 

Wpłacę kwotę na utrzymanie forum !

Świetne forum !

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...