Skocz do zawartości

Jakie jeszcze usługi mogę wyłączyć na XP ?


Darom

Rekomendowane odpowiedzi

Mam komputer jedno rdzeniowy z zainstalowanym windows XP Profesional  z 447 MB pamięci ram. Chciałbym się dowiedzieć, jakie jeszcze usługi mogę wyłączyć na moim komputerze, które nie są mi potrzebne ? Poniżej zamieszczam screeny z moich usług.

Używam programu antywirusowego Baidu antivirus i dlatego widać tam jego usługi. Czy wszystkie są potrzebne usługi Baidu do poprawnego działania programu antywirusowego, czy którąś mogę wyłączyć ?

Proszę o pomoc w tej sprawie.

1) http://www.northangel.is.net.pl/uslugi1.png

 

2) http://www.northangel.is.net.pl/uslugi2.png

 

3) http://www.northangel.is.net.pl/uslugi3.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czytałem tego tutka, ale przecież nie mogę wszystkiego zrobić co tam jest napisane bo bym pewnie systemy nie uruchomił więcej. Chciałem się tylko dowiedzieć co mogę jeszcze z moich usług sobie wyłączyć ?

Żeby mi ktoś doradził dobrze i powiedział konkretnie, którą dokładnie usługę mogę sobie wyłączyć.

Proszę o pomoc  w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza

ichito super, czy mógłbyś mi jeszcze coś takiego dobrego polecić na windows XP żeby jeszcze lepiej działał system i lekko ?

Czy silverlight jest potrzebny na windows XP ?

Jaką dobrą wersje javy można zainstalować na windows XP ? tak żeby działał i żeby mógł wchodzić np. na czaty jakieś.

Czy przeglądarka IE 8 jest potrzebna na XP ? czy można jakoś zrobić, żeby nie pobierała ramów ?

Może będziesz wiedział, jak ustawić IE 8, żeby zaraz po kliknięciu w link pobierania rozpoczęło się od razu pobieranie ?

W jaki sposób ustawić stronicowanie na sztywno dla programów, którym system musi przydzielić pamięć ?

Zobacz proszę jeszcze na moje uruchomione procesy na tym screenie:

http://www.northangel.is.net.pl/pal1.png

Czy można jeszcze jakieś procesy wyłączyć, żeby było ich mniej ?

I jaki dobry jest program do defragmentacji dysku na windows XP ? obecnie mam auslogics disk defrag, ale podobno to nie jest dobry program.

Odnośnik do komentarza

ichito super, czy mógłbyś mi jeszcze coś takiego dobrego polecić na windows XP żeby jeszcze lepiej działał system i lekko ?

 

Czy silverlight jest potrzebny na windows XP ?

To nie zależy od systemu, czy ten plugin jest potrzebny...wymagają go niektóre strony do prawidłowego funkcjonowania...więc może być potrzebny.

 

Jaką dobrą wersje javy można zainstalować na windows XP ? tak żeby działał i żeby mógł wchodzić np. na czaty jakieś.

Nie ma potrzeby instalować Javy jako oddzielnej aplikacji...natomiast potrzebne do prawidłowego funkcjonowania niektórych stron internetowych są skrypty Java

http://enable-javascript.com/pl/

 

Czy przeglądarka IE 8 jest potrzebna na XP ? czy można jakoś zrobić, żeby nie pobierała ramów ?

Na co dzień nie jest potrzebna i właściwie nawet niewskazana ze względu na starą technologię, która w nich działa...zdecydowanie lepiej zainstalować coś nowocześniejszego i bezpieczniejszego np. Firefox czy Chrome. O ile wiem, to IE samodzielnie nie działa w tle, więc nie zużywa bieżących zasobów...włączyć ja możesz raz na jakiś czas w znanej sobie i zaufanej sieci, żeby sprawdzić ewentualne aktualizacje...i tyle :)

 

Może będziesz wiedział, jak ustawić IE 8, żeby zaraz po kliknięciu w link pobierania rozpoczęło się od razu pobieranie ?

Nie wiem...nie pobieram niczego przez IE i nie konfigurowałem tego...spróbuj te porady

http://forum.pcformat.pl/Jak-wylaczyc-blokade-pobierania-w-IE-t

https://groups.google.com/forum/#!topic/pl.comp.os.ms-windows.xp/zHB2A7q2cRc

 

W jaki sposób ustawić stronicowanie na sztywno dla programów, którym system musi przydzielić pamięć ?

Plik stronicowania ustawiany dla aplikacji?...nie widzę takiej potrzeby  i zawsze ustawiałem go dla całego systemu, a nie pojedynczych procesów.

Tu masz parę przydatnych informacji...pierwsze z artykułu na forum

https://www.fixitpc.pl/topic/46-optymalizacja-i-odchudzanie-windows-xp/?p=170&do=findComment&comment=170

x86.pl/plik-wymiany/

 

Czy można jeszcze jakieś procesy wyłączyć, żeby było ich mniej ?

To, co aktualnie pracuje zależy od kilku rzeczy

- co automatycznie się uruchamia z systemem

- to, co sam uruchamiasz

- tu widzę procesy Baidu AV więc zostaw je...na pewno nie powinien być IE (chyba, że z niego właśnie piszesz), a już na pewno nie TeamViewer, który jest programem do zdalnej kontroli komputera...komuś dajesz taki wgląd w swoją maszynę?

- nie widzę więcej...reszta na zdjęciu to procesy systemowe więc trudno odpowiedzieć, co można na pewno wyłączyć poza nimi.

 

I jaki dobry jest program do defragmentacji dysku na windows XP ? obecnie mam auslogics disk defrag, ale podobno to nie jest dobry program.

Na XP Auslogics będzie OK, a odnośnie tego czy jest najlepszy...ilu użytkowników tyle opinii...grzebałem się kiedyś w tym temacie i po wielu próbach zastałem na XP przy dwóch defragmentatorach

UltimateDefrag 1.72 Free (DiskTrix) do kompleksowej i rzadszej konserwacji...jest na DP, ale korzystaj tylko z linku bezpośredniego z prawej strony

http://www.dobreprogramy.pl/UltimateDefrag,Program,Windows,13278.html

WinContig do szybkiej defragmentacji, na co dzień wystarczającej w zupełności - to program portable i nie wymaga instalacji, więc możesz go mieś nawet na pendraku

http://wincontig.mdtzone.it/en/

Odnośnik do komentarza

Stary, od ponad pół roku męczysz wciąż ten sam temat i nie przyjmujesz do wiadomości oczywistych wyjaśnień, że:

  1. 512 MB RAM (minus trochę na zintegrowaną grafikę) to w drugiej dekadzie XXI wieku tyle, co nic - zupełnie dosłownie, to żadna przenośnia, *
  2. twój sprzęt w połączeniu z archaicznym OS-em nie nadaje się dziś do typowych zastosowań, **
  3. nie istnieją żadne "magiczne sztuczki", które zamienią starego malucha w sportowe porsche, ani nawet w solidna skodę,
  4. dodatkowy RAM, który jako tako poprawiłby sytuację i w połączeniu z którąś lekką dystrybucją linuksa np. Mintem mógłby zapewnić w miarę normalnie funkcjonowanie to równowartość kilku butelek piwa lub 2 paczek papierosów.

* Zapewne twój telefon ma więcej pamięci.

 

** Może się jeszcze nieźle sprawdzać w pewnych specyficznych zastosowaniach np. jako działająca ofline maszyna do pisania, przy użyciu Abiworda (oppen/libre office mogą być zbyt wymagające). Ewentualnie jako terminal znakowy do zarządzania serwerami i urządzeniami sieciowymi z wiersza poleceń. Należałoby się jednak poważnie zastanowić nad sensem takiego wykorzystania z uwagi na zużycie energii w porównaniu z rozwiązaniami opartymi np. na Raspbery Pi lub jego klonach.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czemu upierasz sie przy Javie...jaki program tego u Ciebie wymaga? To jedna z najbardziej dziurawych i podatnych aplikacji, jakie istnieją, masę szkodników korzysta z istniejących w niej luk i raczej wszyscy się jej pozbywają zwłaszcza na XP, na który coraz mniej jest wsparcia od producentów. Odpuść ją sobie.

Czyszczenie rejestru to wrażliwa dla systemu rzecz...mały błąd, niewłaściwa decyzja który klucz/wpis usuwamy i poważny kłopot gotowy. Nie robiłeś tego, to nie eksperymentuj chyba, że masz kopię całego rejestru a najlepiej systemu. Jeśli koniecznie chcesz, to użyj CCleanera na domyślnych ustawieniach, a do optymalizacji i backupu rejestru mogę polecić stosowany przez mnie od lat ERUNT...najpierw robisz kopię rejestru, potem optymalizację

http://www.majorgeeks.com/files/details/eruntgui.html

Odnośnik do komentarza

ichito potrzebuję javy, żebym mógł korzystać z czatu. Niestety te wymagają javy, inaczej nici z czatowania. Więc co mi radzisz zatem ? Skrtypy javy będzie dobry do korzystania z czatu ?

Powiedz proszę mi czy program typu "Wise Registry Cleaner 9"  jest dobry do defragmentacji rejestru ?

Czy ten programik "ERUNT" jest też po polsku ? I czy za każdym razem będę musiał zrobić najpierw kopie rejestru ?

 

Mam na dysku też ten programik od Ciebie "Wincontig" i po każdym jego użyciu na pulpicie pojawia mi się plik "wincontig.ini" czy można to jakoś wyłączyć ?

Mam też programy typu: CCleaner, Privazer, Eusing Free Registry Defrag, oraz Auslogics DiskDefrag.

Czy za dużo mam tych programów czy mogę ich wszystkich używać ?

A jeśli któryś miałbym odinstalować, to które lepiej zostawić ?

Odnośnik do komentarza

Czy ty nie mylisz Javy z JavaScriptem? To dwie zupełnie różne rzeczy. JavaScript masz w każdej przeglądarce. Java nie jest do niczego potrzebna.

Owszem to dwie różne rzeczy, ale Javy wymagają niektóre aplikacje webowe, np. niektóre banki do zalogowania. Także składanie podpisu kwalifikowanego wymaga wirtualnej maszyny javy. Nie korzystam z chatów, ale wydaje się, że też mogą jej wymagać.

Odnośnik do komentarza

A czy próbowałeś korzystać z tych czatów bez zainstalowanej Javy?...jeśli działa poprawnie nic więcej nie rób poza włączeniem obsługi Java script w przeglądarce (było o tym wcześniej). Jeśli naprawdę musisz to wersja 8 jest ostatnią obsługującą XP...poniżej informacje o szczegółach

https://www.java.com/pl/download/faq/winxp.xml

https://www.java.com/pl/download/help/index_installing.xml?os=Windows+XP&j=8&n=20

 

Nie używam programów od Wise i nie wiem, jak działają i czy są bezpieczne - podałem Ci swój typ oparty na kilkunastoletniej praktyce...używanie takich programów to zawsze ryzyko dopóki nie znajdziesz tego, który wg Ciebie jest najbardziej odpowiedni wg funkcji i co ważne najbardziej bezpieczny/stabilny dla systemu. ERUNTgui taki jest i nie ma polskiej wersji w tym wydaniu...dawniej jako dwa odrębne narzędzie też chyba nie było po naszemu. Czy robić kopię za każdym razem?...nie jest to konieczne, ale raz na jakiś czas warto o ile nie robisz kopii całego systemu, która przywraca wszystko.

Pozostałe programy - Eusing kiedyś stosowałem do czyszczenia rejestru...to była dobra i stabilna aplikacja wg mnie...ale nie używam już. Ograniczam się do tego, co podałem wcześniej i trudno mi polecać coś, czego nie używałem wcale lub dawno temu.

Myśle, że ożesz zostawić - CCleaner, ERUNT, Auslogics (do defragmentacji dyslu, ale nie rób tego częściej niż 2-3 tygodnie, bo i tak nie odczujesz różnicy...chyba, że straniesz "mieszasz" na dysku). Privazer to dobry program, ale może być nieczytelny dla kogoś mniej zaawansowanego.

 

Co do plików ini - poniżej cytat z FAQ programu

 

Q. I'm not able to choose a language other than Italian. Why?
A. It is important to maintain the file structure when the files are extracted from the WContig.zip file. Please, check if there is a subfolder named Lang into the folder into which you have extracted the contents of the WContig.zip file. If the Lang subfolder is missing, create it, move all the .lng files to it, delete the WinContig.ini file (if present), and then start WinContig.

http://wincontig.mdtzone.it/en/faq.htm

Odnośnik do komentarza

Lars Hederer rozwijał do pewnego momentu 2 swoje sztandarowe programy NTREGOPT i ERUNT (zawiera w sobie funkcje tego pierwszego)...to jego strona macierzysta i faktycznie ma polską wersję, posiada też możliwości konfiguracyjne podczas pracy.

http://www.larshederer.homepage.t-online.de/erunt/

ERUNTgui jest nakładką graficzną, która ułatwia korzystanie z funkcji obydwu programów...program jest prostszy w obsłudze i też już nie jest rozwijany i jego domowa strona nie istnieje...na pewno też nie jest w j.polskim.

A czy plik ini nie nadpisuje się?...sprawdź jeszcze poradę z FAQ - czy jest folder Lang wraz z plikami lokalizacji językowych? Jeśli brakuje stwórz go, przenieś wszystkie pliki "lng" do niego, usuń WinContig.ini i zrestartuj program. Ja mam tak

post-335-0-43960000-1460134258_thumb.jpg

post-335-0-98560000-1460134258_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja ten program WinContig mam na pulpicie i cały czas po wyłączeniu tego programu na pulpicie pojawia mi się ikonka wincontig.ini. Mam też na pulpicie folder lang  i tam mam plik WinContig_pl-PL.lng. Nie wiem co zrobić, żeby ikonka wincontig.ini cały czas mi nie wyskakiwała na pulpicie ?

I Dlaczego dysk D zawsze mam nie pofragmentowany ? Sprawdzałem ten program na laptopie z windows 10 i podczas sprawdzania dysku wykrył mi Błąd dysku. Wiesz może jak mi pomóc ?

 

wincontig2.png

 

wincontig.png

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze...mówiliśmy o Win XP, a teraz mamy do czynienia z Win10 (?). To może zmieniać postać rzeczy, ponieważ XP ma lat 15 a W10 ze dwa i to w wersjach próbnych (nie wiem, mogę się mylić)? Na najnowszym systemie jeszcze wiele programów dobrze nie pracuje mimo deklarowanej zgodności, to system w ciągłej "przebudowie" i tu z narzędziami niesystemowymi bym był bardziej ostrożny - masz jakieś błędy, to zwyczajnie odpuść, a najlepiej zweryfikuj narzędziami do analizy dysku.

Druga sprawa...nie powinno się instalować programów na pulpicie, w ogóle danych nie powinno się zapisywać w tym miejscu, ale na dysku innym niż system. Dlaczego?...bo jak "stracisz" system, to znając powszechną niechęć do tworzenia backupu, tracisz dane na nim zapisane...od razu lepiej przyjąć zasadę, że własne dane lokujemy nie na dysku z systemem.

Programy też niech mają na dysku swój folder - na XP domyślnie Program Files, gdzie z automatu instalują się wszystkie aplikacje - ale wersje "portable" czyli bez instalatora mogą być na każdym dowolnym nawet zewnętrznym, który podłączany jest w razie potrzeby. WinContig u Ciebie traktuje pulpit jako "swój folder" (bo pulpit w strukturze dysku systemowego to też folder) i stąd pilik ini, który się na nim pojawia nieustannie.

Brak fragmentacji dysku D...w sumie każdego innego...może wynikać m.in:

- dużej ilości miejsca

- braku częstych operacji (zapis, przenoszenie, usuwanie)

- to że dysk może być jeszcze nowy i nieużywany

- indywidualnych kryteriów programów wg których dysk jest uznawany za pofragmentowany

Tym bym się nie przejmował :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...