Skocz do zawartości

Przekierowanie Google na anglojęzyczne strony


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam piekielnie dziwną infekcje, której nie wykrywa ani Kaspersky ani Malwerebytes. Z początku myślałem, że nastąpiła jakaś podmiana w pliku hosts, ale to nie to.

Otóż jak korzystam z google.pl to pierwsze co się rzuca w oczy to certyfikat na czerwono. Wyszukiwarka działa w taki sposób jakby podrzucała mi tylko wyniki z zza granicy (USA?) 

Jak wpiszę cokolwiek to nie mogę przejść do wiadomości czy grafika (pokazuje się wszystko po angielsku)

Próbowałem już wszystkiego, czas na logi. 

 

Addition.txt

FRST.txt

GMER.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jest tu infekcja zaimplementowana na poziomie Harmonogramu zadań. Infekcja ta ładuje w kółko proxy.

 

Task: {A2000C2B-2438-4042-9FB2-6A8DEF2F20B3} - System32\Tasks\KMSpico Update => Wscript.exe //nologo //B //E:jscript "C:\Users\Dominik\AppData\Roaming\KMSpico\settings.ini"

Task: C:\Windows\Tasks\KMSpico Update.job => Wscript.exe Q/nologo /B /E:jscript C:\Users\Dominik\AppData\Roaming\KMSpico\settings.ini

AutoConfigURL: [s-1-5-21-2326997545-1421444568-3186752591-1001] => hxxp://xn--koa.net/proxy.pac

 

Referencje nazewnicze "KMSpico" i konstrukcja całości sugerują, że to wynik prób łamania aktywacji systemu. Potencjalny aktywator po prostu załadował trojana. I doprowadziłeś do tego, że obecnie w ogóle brak pliku Hosts i trzeba go odtwarzać.

 

 

Działania do przeprowadzenia:

 

1. Jest tu wyłączone Przywracanie systemu. Z klawiatury klawisz z flagą Windows + X > Panel sterowania > System i zabezpieczenia > System > Ochrona systemu > zaznacz Ochronę dla dysku C:.

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
Task: {A2000C2B-2438-4042-9FB2-6A8DEF2F20B3} - System32\Tasks\KMSpico Update => Wscript.exe //nologo //B //E:jscript "C:\Users\Dominik\AppData\Roaming\KMSpico\settings.ini"
Task: C:\Windows\Tasks\KMSpico Update.job => Wscript.exe Q/nologo /B /E:jscript C:\Users\Dominik\AppData\Roaming\KMSpico\settings.ini
FF user.js: detected! => C:\Users\Dominik\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\ip12n5wo.default\user.js [2015-12-20]
C:\Program Files (x86)\Temp
C:\Users\Dominik\AppData\Roaming\KMSpico
C:\Windows\SECOH-QAD.exe
C:\Windows\SECOH-QAD.dll
RemoveProxy:
Hosts:
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

3. Zrób nowy log FRST z opcji Skanuj (Scan), ponownie z Addition, ale bez Shortcut. Dołącz też plik fixlog.txt.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...