Skocz do zawartości

pricefountain - jak się pozbyć?


Rekomendowane odpowiedzi

Wirusy chyba mnie kochają.

Nie wiem skąd ani jak... , ale wprowadził się do mnie wirus pricefountain, który swoimi reklamami zasłania mi wszystkie strony, które funkcjonują na zasadach sklepu intenretowego jak np., allegro (co w atmosferze przedświątecznej jest niebywale irytujące). Nie widze go w dodatkach w firefoxie ani na lisćie programów dodaj/usuń. a adwcleaner nawet go nie wykrywa.....

Pomóżcie... :(

 

 

Dołączam niezbędne pliki :/

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To nie jest wirus tylko adware. AdwCleaner go nie wykrywa, bo AdwCleaner bazuje na ręcznym dodawaniu definicji i niestety nie zawsze detekcje są dodane na czas. Droga nabycia to: KLIK (przypuszczalnie chodzi o portal dobreprogramy). I ten konkretny śmieć jest "sprytniejszy", nie instaluje się na poziomie przeglądarki lecz globalnie w Harmonogramie zadań - w Twoim przypadku jest to obiekt o nazwie BacteriophagesMonodistV2.

 

Operacje do wdrożenia:

 

1. Uruchom narzędzie Microsoftu: KLIK. Zaakceptuj > Wykryj problemy i pozwól mi wybrać poprawki do zastosowania > Odinstalowywanie > zaznacz na liście wpis Metric Collection SDK > Dalej.

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
Task: {339BA7E8-537F-42F6-B5F9-EA5EAE6FCF15} - System32\Tasks\BacteriophagesMonodistV2 => Rundll32.exe StylingsOxygenates.dll,main 7 1 
DeleteKey: HKCU\Software\1Q1F1S1C1P1E1C1F1N1C1T1H2UtF1E1I
DeleteKey: HKCU\Software\dobreprogramy
RemoveDirectory: C:\AdwCleaner
RemoveDirectory: C:\Users\Diana\AppData\Local\BacteriophagesMonodist
CMD: del /q "C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\VAIO Premium Partners\VAIO Premium Partners.lnk"
CMD: del /q "C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\PDFCreator\Licenses\AFPL License.lnk"
CMD: del /q "C:\Users\Diana\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\TaskBar\Mozilla Firefox (2).lnk"
CMD: del /q "C:\Users\Diana\Desktop\RadarSync PC Updater 2011.lnk"
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

3. Napraw uszkodzony specjalny skrót IE. W pasku eksploratora wklej poniższą ścieżkę i ENTER:

 

C:\Users\Diana\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Accessories\System Tools

 

Prawoklik na zlokalizowany tam skrót Internet explorer (bez dodatków) > Właściwości > w polu Element docelowy po ścieżce "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" dopisz dwie spacje i -extoff

 

4. Zrób nowy log FRST z opcji Skanuj (Scan), ponownie z Addition, ale już bez Shortcut. Dołącz też plik fixlog.txt.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...