Skocz do zawartości

Nie wyświetlają się niektóre strony www (ew. tylko częściowo)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kilka dni temu zauważyłem problem z otwarciem niektórych stron www, z którymi nie było wcześniej problemu (np. www.ekstraklasa.tv, www.sgh.waw.pl lub same filmiki wideo w innych stronach, np. www.canalplussport.pl).

 

Problem dotyczy Firefoxa i Chrome, natomiast Opery i IE już nie.

 

Mniej więcej w tym samym czasie pobierałem pewien program z dobreprogramy .pl, po czym dostrzegłem na liście programów 3 dodatkowe, podobnie do siebie brzmiące indywidua, które odinstalowałem. Wydaje mi się, że po tym wydarzeniu pojawił się problem z wyświetlaniem niektórych stron.

 

Moje akcje:

- aktualizacja Javy i Flash Playera - nic nie zmieniło

- czyszczenie pamięci, ponowna instalacja Chrome - nic nie zmieniło

- czyszczenie AdwCleanerem oraz Malwarebytes Anti-Malware - nic nie zmieniło (pewne rzeczy zostały poprawione, ale zapewne niezwiązane z tą kwestią).

 

W załączeniu logi.

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

 

EDIT. Dodałem logi z AdwCleaner oraz MBAM.

Addition.txt

FRST.txt

GMER.txt

Shortcut.txt

mbam_log.txt

mbam_protection_log.txt

AdwCleanerC1.txt

AdwCleanerS1.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na temat pobierania z dobrychprogramów: KLIK. "Asystent pobierania" tego portalu wprowadził w system szkodliwe elementy. Problem z ładowaniem stron tworzy poniższe zadanie, które powinno także produkować reklamy "PriceFountain" na stronach typu Allegro:

 

Task: {186D95C5-B64C-4D95-8CE0-16ADE63055B5} - System32\Tasks\ForedateMountebanksV2 => Rundll32.exe EmulsifiersBiggish.dll,main 7 1

 

 

Akcje do przeprowadzenia:

 

1. Odinstaluj stare wersje: Adobe AIR, Adobe Shockwave Player, Java SE Development Kit 7 Update 71 (64-bit), Opera 12.17.

 

2. Napraw uszkodzony specjalny skrót IE. W pasku eksploratora wklej poniższą ścieżkę i ENTER:

 

C:\Users\Pawel\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Accessories\System Tools

 

Prawoklik na zlokalizowany tam skrót Internet explorer (bez dodatków) > Właściwości > w polu Element docelowy po ścieżce "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" dopisz dwie spacje i -extoff

 

3. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
Task: {186D95C5-B64C-4D95-8CE0-16ADE63055B5} - System32\Tasks\ForedateMountebanksV2 => Rundll32.exe EmulsifiersBiggish.dll,main 7 1
S3 IntcAzAudAddService; system32\drivers\RTKVHD64.sys [X]
HKLM-x32\...\Run: [] => [X]
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = hxxp://www.google.com
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = hxxp://www.google.com
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = hxxp://www.google.com
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = hxxp://www.google.com
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = hxxp://www.google.com
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = hxxp://www.google.com
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = hxxp://www.google.com
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = hxxp://www.google.com
DeleteKey: HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\Opera
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{B53F81E7-905A-4952-A5F0-2B4E7C57A791}
DisableService: PLAY ONLINE. RunOuc
C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\plugins
C:\Users\Pawel\AppData\Local\ForedateMountebanks
CMD: netsh advfirewall reset
RemoveProxy:
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

4. Zrób nowy log FRST z opcji Skanuj (Scan), ponownie z Addition ale bez Shortcut. Dołącz też plik fixlog.txt. Potwierdź ustąpienie problemu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...