Skocz do zawartości

COM Surrogate w procesach


tomecio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Chciałbym prosić Was o pomoc. Wczoraj z mojego laptopa korzystała dziewczyna i naściągała różnego rodzaju przeglądarek,toolsów, search bingów itd. Pousuwałem wszystko w panelu sterowania. Dzisiaj wchodząc w procesy chciałem przeanalizować czy nie ma tam nic niepokojącego i znalazłem : COM Surrogate. Po włączeniu Menedżera zadań wyświetlają się 3 procesy o takiej nazwie, po czym 2 znikają i zostaje 1. Gdy otwieram lokalizację pliku pokazuje mi plik dllhost.exe w folderze system 32. Tutaj pojawia się pytanie, czy jest to normalny proces na windowsie 8.1?Próbowałem eset online scanner, adwcleaner. Wykryło mi to kilka zagrożeń ale mój problem się nie rozwiązał.

 

Proszę Was o pomoc :).

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Przy GMER  czterokrotnie musiałem klikać przycisk ok, bo nie mógł uzyskać dostępu do jakiegoś pliki i wywalało błąd. Tutaj są wszystkie raporty. Przepraszam, że nie dołączyłem ich wcześniej. Próbowałem jeszcze przywracania systemu. Teraz już nic sam nie będę kombinował ...

 

Zdjęcie błędu przy GMERZE: http://imageshack.com/a/img903/3243/1YAidF.jpg

Addition.txt

FRST.txt

GMER.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza

Wszystko w porządku, brak jakichkolwiek oznak infekcji. Te wielokrotne wystąpienia dllhost wyglądają więc na stricte systemowe wystąpienia.

 

 

PS. Drobna kosmetyka wpisów odpadkowych po odinstalowanych aplikacjach i czyszczenie lokalizacji tymczasowych. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
HKLM\...\Run: [HotKeysCmds] => C:\WINDOWS\system32\hkcmd.exe
HKLM\...\Run: [Persistence] => C:\WINDOWS\system32\igfxpers.exe
HKU\S-1-5-18\Control Panel\Desktop\\SCRNSAVE.EXE ->
C:\Program Files (x86)\mozilla firefox\plugins
C:\ProgramData\Malwarebytes
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\AbiWord Word Processor
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Intel\Intel® Graphics and Media Control Panel.lnk
C:\Users\Tom\REACHit
C:\Users\Tom\AppData\Local\Lenovo
C:\Users\Tom\AppData\Local\Opera Software
C:\Users\Tom\AppData\Roaming\DarkEra
C:\Users\Tom\AppData\Roaming\Opera Software
C:\Users\Tom\AppData\Roaming\Tibia
C:\Users\Tom\AppData\Roaming\Tibiacast
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt. Przedstaw ten plik. Nowe logi FRST nie są mi potrzebne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...