Skocz do zawartości

Muli wszystko i to po formacie


bejbe

Rekomendowane odpowiedzi

Po formacie, niektóre sterowniki pobrało automatycznie niektóre zainstalowalem przez program do aktualizacji starych sterowników, internet muli, po jakimś tam czasie wiatraczki zaczną szybciej chodzić w lapku. W chromie mimo ze mam odpaloną jedną kartę to mam w menadzerze zadań 5 razy chroma w procesach.

 

GMER jeszcze mieli poźniej zedytuje, wstawiam FRST.

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows. Nie jest to sperawa infekcji. Był używany ComboFix i jestem przekonana, że tylko system "potarmosił", a wyniki żadne. Na temat używania tej aplikacji: KLIK. Dodam też, że obecnie to jest dość słabe narzędzie w kontekście tego co jest aktualnie w obiegu.

 

 

internet muli, po jakimś tam czasie wiatraczki zaczną szybciej chodzić w lapku.

Rozpocznij od deinstalacji Bitdefender Antivirus Free Edition, który jak najbardziej zazębia się z objawami. To stara wersja na sterownikach z 2012/2013.

 

Sugeruję się też pozbyć tego cudaka Driver Booster 2.4 od IOBit. Takie automaty do aktualizacji sterowników mogą pogorszyć sytuację, mogą zostać zainstalowane nie te wersje które są rzeczywiście wymagane. Tu na forum było wiele tematów, w których użytkownik się załatwił takim rodzajem automatów i trzeba było odkręcać stan systemu.

 

 

W chromie mimo ze mam odpaloną jedną kartę to mam w menadzerze zadań 5 razy chroma w procesach.

Naturalna sprawa. Google Chrome ma architekturę separacji komponentów do osobnych procesów, co m.in. ma działanie prewencyjne, by awaria jednej karty nie spowodowała awarii całej przeglądarki. Uruchomienie programu "na czysto" to już więcej niż jeden proces, a im więcej kart otwierasz, tym procesy się mnożą. Przykład: na moim systemie Google Chrome z pustą kartą to już 3 procesy, a z 6 otwartymi kartami aż 11 procesów. Tak samo działa Internet Explorer i Opera, a wkrótce dołączy do nich i Firefox (Multiprocess Firefox).

Odnośnik do komentarza

GMER nic nie dodaje nowego sprawy.

 

 

te dwa programy odinstalowane

Czy jest jakaś poprawa w działaniu?

 

 

Driver Booster 2.4 trochę aktualizacji sterowników mi zrobił.

Nie wątpię, że zrobił, bo wspominałeś o tym. Tylko trudno stwierdzić czy były to pożądane aktualizacje. Jeśli problemy "mulenia" nadal występują, wcale nie są wykluczone te instalacje "boostera" jako przyczyna.

Odnośnik do komentarza

Smart wykazuje bad sectory w użyciu, parametry C5 i C6. Ten drugi sugeruje że te bady są fizyczne. Czyli zerowanie prawdopodobnie ich nie naprawi. Jak te bady, są w obszarze partycji systemowej, to jest duże prawdopodobieństwo, że przez nie masz przymulony system.

Użyj MHDD i dokonaj analizy czyli skan oraz dalsze kroki. Jak masz dane na tym dysku, to przekopiuj na inny nośnik fizyczny. Bo niewiadomo jakie będą wyniki skanu MHDD i potrzebne dalsze kroki. Czyli czy MHDD potwierdzi istnienie badów UNC, wolne sektory. Operacje zerowania, dokonujesz przy upewnieniu się ,że dane nie zapomniałeś z kopiować na inne nośniki. Po zerowaniu sprawdzasz czy skan wykaże jeszcze bady. Jak tak to dokonujesz operacji reamp.

Odnośnik do komentarza

Co do wiatraczków, to zawsze możesz je rozebrać - naładować trochę smaru na łożysko i złożyć :) Przeważnie pod naklejką jest dostęp, zdejmujesz naklejkę i potem ewentualnie ściągasz igłami i pęsetą taki mały zabezpieczający plastik, na youtube pewnie będą filmiki :) Jak je słychać głośno to znaczy, że łożyska są nienasmarowane albo się już wyrobiły, ale przeważnie nasmarowanie pomaga na minimum kilka miesiecy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...