Skocz do zawartości

Wybitnie niestabilny Windows 7, zawieszenia, spowolnienia


tomicher

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Mam problem z niestabilnym systemem Windows 7.

 

Od jakiegoś czasu (miesiąc, może dwa) system ma dni w których wykrywa drugiego dysku (filmy i zdjęcia). Zazwyczaj ponowne uruchomienie systemu rozwiązywało problem.

 

Od tygodnia nastąpiło drastyczne spowolnienie pracy systemu, firefox potrafi kompletnie "rozłożyć" system przy podstawowych czynnościach. Komputer potrafi spowolnić bez konkretnego powodu (bez wykonywania dodatkowych operacji).

 

Często nie jestem w stanie poprawnie zamknąć systemu. Komputer zawiesza się po zamknięciu wszystkich procesów podczas wyświetlania okienka "trwa wylogowywanie".

 

Mam problem z kopiowaniem plików z i na dyski zewnętrzne.

 

Nie jestem w stanie konstruktywnie pracować ponieważ w każdej sekundzie moja praca może zostać wyrzucona w błoto.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc w temacie.

 

 

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę na diagnostykę sprzętową do działu Hardware. Dostarcz dane wymagane działem: KLIK. Kto inny prawdopodobnie się zajmie tematem, nie prowadzę tematów sprzętowych (nie jest to moja specjalizacja).

 

 

Od jakiegoś czasu (miesiąc, może dwa) system ma dni w których wykrywa drugiego dysku (filmy i zdjęcia). Zazwyczaj ponowne uruchomienie systemu rozwiązywało problem.

Rozumiem, że masz na myśli "nie wykrywa drugiego dysku". Problem wygląda na sprzętowy, stąd dobór działu Hardware. Raporty FRST nie nadają się do diagnostyki sprzętowej. Jedyne co tu widać powiązanego, to te błędy kontrolera IDE w Dzienniku zdarzeń:

 

System errors:

=============

Error: (10/16/2015 09:41:45 PM) (Source: atapi) (EventID: 11) (User: )

Description: Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Ide\IdePort3.

 

Error: (10/16/2015 09:20:31 PM) (Source: atapi) (EventID: 11) (User: )

Description: Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Ide\IdePort2.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem. Nie wygląda to dobrze zatem...

 

W załącznikach przesyłam kolejną porcję informacji o moim komputerze.

Dodam że za szóstym restartem systemu dopiero HWiNFO64 wykrył inne dyski niż C.

CrystalDiskInfo mimo klikania "skanuj ponownie" nie wykazał informacji nt. dysku. C

 

Pozostałe informacje wykonałem zgodnie z instrukcjami.

 

 

post-8036-0-48030000-1445082448_thumb.jpg

HWiNFO64.txt

post-8036-0-78950000-1445083411_thumb.jpg

post-8036-0-79710000-1445083416_thumb.jpg

post-8036-0-94070000-1445083882_thumb.jpg

post-8036-0-16870000-1445084072_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Smart dysku / woluminu D, wykazuje duże problemy komunikacyjne. Atrybut w historii komunikacji najgorszy, osiągnął bardzo niski poziom, jak  i wykazana duża liczba błędów raw. Mogące powodować z dużym prawdopodobieństwem problem z odczytem, widocznością danych. Odłącz dysk na którym jest wolumin D, i zobacz czy nastąpi poprawa w działaniu systemu, który jest na innym dysku. O ile nastąpi poprawa bez dysku problematycznego. Można będzie stawiać na winowajcę dysku z woluminem D, bądź uszkodzony kabel sygnałowy, to wymienić i sprawdzić czy nastąpiła poprawa czy dalej te same objawy.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj podczas włączania komputera komputer zaskoczył mnie samodzielnym rozpoczęciem skanowania dysku, po czym rozpoczęło się robić nieciekawie...

 

 

Całość zdążyłem zarejestrować (przebieg w załącznikach)

 

Jest ktoś w stanie przybliżyć mi co tak naprawdę system wykonał na moim dysku i co może być tego powodem ?

 

 

Niestety na chwilę obecną nic nie postawił jakiejkolwiek diagnozy ani tym bardziej sposobu wyjścia z opresji...

post-8036-0-28880000-1445434424_thumb.jpg

post-8036-0-35560000-1445434431_thumb.jpg

post-8036-0-49880000-1445434439_thumb.jpg

post-8036-0-64520000-1445434445_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Czego oczekujesz? Czytałeś dokładnie poprzedniego posta?

Wykonałeś zalecenia - szczególnie wymiana kabla sygnałowego?

 

Pokaż ponownie SMART.

 

A to co widać - chkdsk został wymuszony przez system z powodu licznych błędów. Czy wszystko naprawił - wątpię.

To się okaże w trakcie używania dysku 2 TB oraz jego zawartości.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...