Skocz do zawartości

Systematyczne spowalnianie pracy komputera


bigi91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

W ostatnim czasie mój komputer odmówił posłuszeństwa podczas użytkowania. W tej chwili nie pojawiają się komunikaty o błędach i tym podobne. Komputer skanowałem malwarebytes oraz spyware doctor w rybie awaryjnym. Programy te wykryły potencjalne zagorzenie lecz nie było ono aż tak groźne. Pliki poddano kwarantannie. Komputer  odzyskał sprawność po tych zabiegach i możliwe było wykonie kilku czynności po normalnych uruchomieniu komputera. Posiadam Nod32 który zaczął wariować i nie chciał się uruchomić, więc odinstalowałem go z sytemu przy użyciu specjalnych narzędzi i zainstalowałem od nowa. Program zaczął pracować poprawnie więc wykonałem skanowanie całego systemu, niestety nie wykryto żadnych zagrożeń. W celach rutynowych zrobiłem jeszcze skanowanie Adwcleanerem, który wykrył jedno zagrożenie. Po tych zabiegach komputer zaczął pracować w miarę normalnie, niestety tylko przez około tydzień. Problem niestety powrócił. Nadal nie wyskakują żadne błędy systemowe ani komunikaty. W tej chwili komputer zależnie od nastroju uruchamia się bardzo powoli i tak też pracuje lub nie uruchamia się wcale (zatrzymuje się na logo "Windows"). W trybie awaryjnym komputer pracuje normalnie. Bardzo proszę o przejrzenie logów w celu wykrycia potencjalnych błędów. Z góry dziękuje za pomoc.

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows. Nic tu nie wskazuje na problem infekcji.

 

 

Po tych zabiegach komputer zaczął pracować w miarę normalnie, niestety tylko przez około tydzień. Problem niestety powrócił. Nadal nie wyskakują żadne błędy systemowe ani komunikaty. W tej chwili komputer zależnie od nastroju uruchamia się bardzo powoli i tak też pracuje lub nie uruchamia się wcale (zatrzymuje się na logo "Windows"). W trybie awaryjnym komputer pracuje normalnie.

Ten opis wskazuje na element startowy, szczególnie w obszarze sterowników. I niestety to oznacza, że najbardziej podejrzane jest oprogramowanie zabezpieczające, zwłaszcza ESET (multum sterownik ładuje). Jako krok wstępny odinstaluj wszystkie programy tego typu: ESET NOD32 Antivirus, Malwarebytes Anti-Malware wersja 2.1.8.1057, Spybot - Search & Destroy. Jeśli system zacznie się uruchamiać poprownie, przywróć tylko NOD. A tego Spybota w ogóle nie instaluj, program "przechodzony" i mniej dziś skuteczny niż jego nowoczesny odpowiednik MBAM.

 

 

Dodatkowo zauważyłem że program w trakcie skanowania wykrywa coś takiego "mbam swiss army". Jest ktoś w stanie coś na to poradzić ?

vs.

 

S3 MBAMSwissArmy; C:\Windows\system32\drivers\MBAMSwissArmy.sys [113880 2015-10-12] (Malwarebytes Corporation)

 

Komponent MBAM. GMER będzie notował na pasku postępu skanowane różne ścieżki niezależnie od ich "szkodliwości", a w oknie wykrywania modyfikacji będą figurować także czynności poprawnych programów - inwazyjne aplikacje wykonujące określone modyfikacje, do tej kategorii należy m.in. oprogramowanie zabezpieczające.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...