Skocz do zawartości

Wolny komputer, formatowanie nic nie daje


lechuleszcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Komputer od 4-5 miesięcy pracuje "niestabilnie". Obciążenie dysku, procesora, pamięci, potrafi nawet przy starcie systemu skakać bez powodu do 100%, zacina się nawet na kilka sekund przy słuchaniu muzyki w VLC (bez innych programów). Teoretycznie sprzęt jest mocny, ma dopiero rok, więc coś takiego nie powinno mieć miejsca. System potrafi się wyłączać nawet 5min (sporadycznie), bez żadnych aktualizacji. Dokumenty potrafią się otwierać 1-2 min. Wiesza się na 1-2min, za jakiś czas znowu... i znowu.

Ma też przebłyski i działa normalnie, ale problemy są coraz częstsze i bardziej dotkliwe.

Nie jestem przekonany czy plik GMER jest pełen, robiłem to pierwszy raz. Podczas skanowania przy 2 katalogach wyskoczyło, że są wykorzystywane i chyba je odrzuciło.

Proszę o pomoc.

Lenovo i50-70
CPU i7-4710HQ
8GB RAM
Win 8.1
NVIDIA GeForce GTX 860M

 


Dodam, że formatowanie nie wiele daje. Poprawa jest mała i raczej krótkotrwała.

Addition.txt

FRST.txt

gmer.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To nie jest problem infekcji. Temat przenoszę. Skoro to komputer wykazujący niedobre objawy nawet po formatowaniu, to na diagnostykę do działu Hardware. Zasady działu: KLIK.

 

PS. Na wszelki wypadek spytam: czy system był sprawdzany bez żadnego antywirusa na pokładzie?

 

korzystam od 6-7miesięcy z Avast Premier, praktycznie cały czas.

 

do tych raportów go wyłączyłem, ale nie wiem na ile to faktycznie się stało

 

generalnie, nie wydaję mi się, żeby problem pojawiał się od razu po formacie, instaluję ten sam zestaw programów co zawsze i z czasem objawy się nasilają, nie mniej... po formacie nie znikają całkowicie.

Odnośnik do komentarza

Skoro skany na szkodniki ,nie wykazują żeby miały być i mieć wpływ na gorsze działanie. To zostaje sprawdzić temperatury w spoczynku i pod obciążeniem, np. HWMonitor. Uruchamiasz program minimalizujesz do paska i normalnie użytkujesz. Po okresie użytkowania , zaglądasz do okna programu i są wykazywane temp. min i max. Obciązenie możesz na początek dać użytkowe, uruchomiona gra, czy inny program ,który wiesz że obciąża. Profilaktycznie sprawdzić pamięci, np. bootowalnym memtest 86+, bądź jak posiada system np. Win 7 do sprawdzania pamięci przy starcie. Następnie pokaż smart dysku np. z HDTune zakładka Health, jakby było puste pole, to CrystalDiskInfo.

Odnośnik do komentarza

Skoro skany na szkodniki ,nie wykazują żeby miały być i mieć wpływ na gorsze działanie. To zostaje sprawdzić temperatury w spoczynku i pod obciążeniem, np. HWMonitor. Uruchamiasz program minimalizujesz do paska i normalnie użytkujesz. Po okresie użytkowania , zaglądasz do okna programu i są wykazywane temp. min i max. Obciązenie możesz na początek dać użytkowe, uruchomiona gra, czy inny program ,który wiesz że obciąża. Profilaktycznie sprawdzić pamięci, np. bootowalnym memtest 86+, bądź jak posiada system np. Win 7 do sprawdzania pamięci przy starcie. Następnie pokaż smart dysku np. z HDTune zakładka Health, jakby było puste pole, to CrystalDiskInfo.

 

 

Jak już odpalę np. CoH 2 i gram na fullach to nie ma problemów, a z tego co mi wiadomo ta gra dość solidnie obciąża cały sprzęt(nawet GTA V idzie). Sprawa jest dziwna, wysłałem laptopa właśnie z tym do serwisu Lenovo, ale oni tylko go sformatowali i problem występuje dalej.

 

Czy to mogą być jakieś procesy w tle? Jakieś głupie programy które kiedyś w jakimś momencie się pobrały? Nie mam pomysłów.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem opisane objawy nie są charakterystyczne dla uszkodzonego RAM-u. Typowymi objawami są wówczas: brak możliwości uruchomienia komputera, samoczynne restarty, BSOD. Jednak diagnostyka pamięci RAM na pewno nie zaszkodzi. Z tej strony możesz pobrać program Memtest86 Free Edition (w zależności jak chcesz go uruchomić wybierz wersję dla CD lub USB). Następnie należy obraz wypalić na płycie (lub USB) i z tego nośnika uruchomić komputer. Możesz się posiłkować tym wideo poradnikiem.

Ze swojej strony dodam, że program działa "w pętli", tzn. test będzie trwał dopóki go nie przerwiesz. Zaleca się testowanie przez minimum 2 godziny. Wystąpienie jakichkolwiek błędów dyskwalifikuje pamięć jako uszkodzoną, więc jeśli się pojawią można test przerwać przed upływem tego czasu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Ze swojej strony dodam, że program działa "w pętli", tzn. test będzie trwał dopóki go nie przerwiesz. Zaleca się testowanie przez minimum 2 godziny. Wystąpienie jakichkolwiek błędów dyskwalifikuje pamięć jako uszkodzoną, więc jeśli się pojawią można test przerwać przed upływem tego czasu.

Autorze zrób test pamięci, minimum 2 tkzw.  pętle, a to może potrwać więcej jak dwie godziny. Jeśli możesz, to potestuj dłużej, 3 albo 4 pętle. Oczywiście, jak błąd error pojawi się wcześniej ,to przerywasz. Jak laptop ,ma więcej jak jedną pamieć. To wtedy, będziesz musiał zrobić testy, po jednej pamięci, aby wyłapać która ma problem,  jeśli jedna uszkodzona, albo dwie.  Błąd, czasem może być, nie od samych pamięci, a uszkodzonych gniazd . To wymiana tych pamieci nie pomoże.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...