Skocz do zawartości

Jak wyłączyć te rzeczy w windows XP ?


Darom

Rekomendowane odpowiedzi

Mam system windows XP professional z 447 MB pamięci ram. Usługi oraz programy w autoruns mam powyłanczane możliwie jak najwięcej.

Jednak pewien znajomy mi powiedział, żeby sobie zrobił jeszcze kilka rzeczy, ale niestety nie wiem jak. Proszę, by mi ktoś napisał gdzie poniżej napisane rzeczy się wyłącza. Szukałem też, ale nie mogę znaleźć.

1.  wylacz sobie ikonki plikow exe i bufer filmow avi (w rejestrze)
2. wylacz dzwiek powitalny i pozegnalny (w panelu sterowania)
3. wylacz sobie graficzny bootscreen (we wlasciwosciach systemu --> zaawansowane --> uruchamiania i rozruch)

4. mozesz sobie przyspieszyc uruchamianie menu start (w rejestrze)
5. zmniejsz pamiec dla kosza (wlasciwosci kosza)
6 . jesli nie uzywasz opcji szukaj (a malo kto jej uzywa w xp), wylacz usluge indeksowania
7. wlacz auto usuwanie zbednych bibliotek z pamieci ram ( w rejestrze, bodajze sie to nazywa autounloadDLL)
8. zmien sobie rozmiar pamieci wirtualnej (dolna granica = pojemnosc pamieci ram * 2, gorna granica = pojemnosc ram * 3.5)(wlasciwosci systemu --> zaawansowane --> wydajnosc)
9. jesli masz xp pro, to mozesz sobie max ilosc ramu ktora system wykozystuje, domyslnie jest to 80%, ale spokojnie mozna zmienic to sobie na 97 lub 98%(robis to w rejestrze, NonPagedPoolSize)

Czy ktoś może mi napisać gdzie te rzeczy dokładnie mogę znaleźć i jak je wyłączyć ?
 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1.  wylacz sobie ikonki plikow exe i bufer filmow avi (w rejestrze)

- to nierozsądne kasować sobie ikonki plików exe, bo nazwa pliku exe nie zawsze bywa nazwą aplikacji i ikonka pokazuje, jaki to program np. iexplore.exe, to mikroskopijne zużycie pamięci i procesora, takie ikonki. Bufor dla avi, to jest także bufor dla innych rozszerzeń wideo, a nie można sobie skasować możliwości ładowania plików wideo.

2. wylacz dzwiek powitalny i pozegnalny (w panelu sterowania)

- To akurat panel sterowania, dźwięki i urządzenia, zakładka dźwięki, schemat dźwiękowy ustawia się na brak  systemu windows. Zastosuj i OK. Restart komputera.


5. zmniejsz pamiec dla kosza (wlasciwosci kosza) - ustawia się rozmiar kosza dla poszczególnych dysków, albo wyłącza się kosz zaznaczając - nie przenoś plikow do kosza - we właściwościach kosza.

6 . jesli nie uzywasz opcji szukaj (a malo kto jej uzywa w xp), wyłącz usługę indeksowania. - Można wyłączyć indeksowanie i korzystać z wyszukiwania.

7. wlacz auto usuwanie zbednych bibliotek z pamieci ram ( w rejestrze, bodajze sie to nazywa autounloadDLL)

- to zawsze ryzyko. Ta optymalizacja RAMu więcej przynosi szkód, niż pożytku. Można ustawić zrzucanie pliku stronicowania podczas wyłączenia systemu, ale po włączeniu i tak system ładuje do pliku stronicowania to wszystko, co potrzebne dla procesów i samego systemu.

8. zmien sobie rozmiar pamieci wirtualnej (dolna granica = pojemnosc pamieci ram * 2, gorna granica = pojemnosc ram * 3.5)(wlasciwosci systemu --> zaawansowane --> wydajnosc)

- to już podane. Śmiało możesz dać 1024MB rozmiar początkowy i taki sam rozmiar maksymalny, co zapobiega fragmentacji pliku stronicowania.

9. jesli masz xp pro, to mozesz sobie max ilosc ramu ktora system wykozystuje, domyslnie jest to 80%, ale spokojnie mozna zmienic to sobie na 97 lub 98%(robis to w rejestrze, NonPagedPoolSize)

- system potrzebuje tyle, ile sobie weźmie, żeby prawidłowo funkcjonować. W tym nie grzebać. Można wyłączyć ograniczenie przepustowości internetu http://www.tweaks.pl/wylaczenie-ograniczenia-przepustowosci-internetu-lan-wifi/

 

W opcjach folderów, widok - zaznacz - nie buforuj miniatur. To Ci znacznie ulży.

Jeszcze powyłączać zbędne procesy, usunąć zbędne z autostartu i ma leciutko chodzić.

U mnie po uruchomieniu systemu XP pokazuje w menadżerze zadań 18 procesów i zajęte 135MB RAMu.

 

Za dużo tych punktów, wg mnie kilka niepoważnych i już kilka lat walczysz z XP.

Odnośnik do komentarza

A na 4 punkt możesz mi odpowiedzieć ? i co sobie jeszcze mogę zrobić  w windows XP, żeby mi lekko działał i sprawnie ?

Ostatnim czasy przestały mi działać filmy takie jak vod czy inne, które nie są np. na portalu onetu.

Zainstalowałem najnowszą wersje adobe flash player i nic, żeby filmy chodziły musiałem zainstalować silverlight. Nie wiem czy to dobry pomysł przy 447 MB pamięci ram ?

Czy jest może coś innego lżejszego ?

Skąd wiesz, że już kilka lat walcze z XP ?

Jakie zbędne procesy mogę wyłączyć i gdzie ?

I czy warto instalować ostatnią aktualizacje na windows XP ? i na internet Explorer 8 ?

Skąd takie mogę wziąć ?

Odnośnik do komentarza

Zainwestuj 15 zeta w dodatkowy RAM i będziesz miał z głowy te dziwne optymalizacje.

Silverlight to zupelnie inna technologia niż flash - jeśli chcesz oglądać te filmy, to musisz ją mieć. Nawiasem mówiąc, youtube już domyślnie nie używa flasha, a od kilku dni ta wtyczka jest wyłączona w chromie.

Ad4. W rejestrze jest ustawiona szybkość wysuwania się menu, w praktyce nic nie daje.

Odnośnik do komentarza

Twój komputer też jest używany, więc będą do siebie pasować ;)
A tak całkiem poważnie, prawdopodobnie pamięć pasująca do starego komputera już od dawna nie jest produkowana, więc trudno będzie dostać całkiem nową. Oczywiście, jeśli się na tym nie znasz, to sam nie kupuj, bo jest duże prawdopodobieństwo, że dobierzesz niewłaściwy typ. 

Odnośnik do komentarza

Pierwsza metoda: otworzyć obudowę i sprawdzić typ płyty głównej wraz z nr rewizji, ilość wolnych gniazd RAM oraz typ pamięci z naklejki.

Druga metoda: wszystkie powyższe informacje odczytać z programu HWiNFO (wersja portable 32).

 

Na stronie producenta odszukać instrukcję dla posiadanego modelu płyty głównej, a niej informację o obsługiwanej pamięci.

Odnośnik do komentarza

Można jeszcze coś wyłączyć w windows XP, co znacznie przyspieszy działanie komputera ? albo zwolni miejsce na dysku ?

I co się stanie, jeśli kupie obojętnie jaką kartę pamięci ram i podłączę ją do mojego komputera ?

Wiem, że sobie musze sprawdzić czy mam DDR2 czy DDR3 czy może jeszcze DDR icon_smile.gif

Wtedy bym sobie dokupił z 4 GB pamięci ram.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...