Skocz do zawartości

"Nie można przeglądać sieci. Brak sieci lub nie została ona uruchomiona"


Manilka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prywatnego laptopa z Windows Home Xp SP3.

Udostępniam na nim różne zasoby. Gdy podłączę się do sieci domowej inne komputery mogą oglądać i kopiować to co im udostępniam.

Niestety gdy ja próbuję otworzyć naszą grupę roboczą i wchodzę do Microsoft Windows Network zawsze wita mnie komunikat "Nie można przeglądać sieci. Brak sieci lub nie została ona uruchomiona."

 

Macie jakiś pomysł jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dziękuję, skorzystałam. Przeszedł poprawnie 22 etapy i wygenerował poniższy log:

 

net-log.txt

 

Niestety dalej jest to samo co na screenie.

 

post-1420-0-77312000-1296076303_thumb.jpg

 

Pozostałe dwa odsyłacze mało przydatne, bo z udostępnianiem nie mam żadnego problemu. Pisałam to już zresztą wcześniej, cytuję: "Udostępniam na nim różne zasoby. Gdy podłączę się do sieci domowej inne komputery mogą oglądać i kopiować to co im udostępniam. Niestety gdy ja próbuję otworzyć naszą grupę roboczą i wchodzę do Microsoft Windows Network zawsze wita mnie komunikat "Nie można przeglądać sieci. Brak sieci lub nie została ona uruchomiona.""

Odnośnik do komentarza

Nie. Z tamtego laptopa nie ma dostępu do internetu, bo router działa tylko jako switch, bez łącza.

 

Wirusy raczej nie, bo to już sprawdzałam. Znajomy powiedział bym zobaczyła czy działa mi usługa przeglądarki.

Sprawdziłam. Może to jest to. Otóż nie działa! Ale nie mogę jej włączyć, bo usługa Stacja robocza też sama nie startuje i pokazuje mi przy próbie uruchomienia błąd nr 2250.

 

Ktoś wie jak odpalić te usługi?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...