Skocz do zawartości

"system" przejął kontrolę nad komputerem


drugster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Picasso i ekipe.

 

Sprowadzil mnie tu problem poteznego rozmiaru.

Z gory nadmieniam, ze zalaczalem podstawowe raporty nie raz i naprawde droga tutorialowa nie moge nic stworzyc  z FSRT, a Gmera nie jestem w stanie nawet pobrac.

 

Chronologiczne powstawanie komplikacji:

 

Platforma - laptop Samsung z win 8 - odmowila posluszenstwa, przy rozruchach zaczelo wyrzucac do Biosu, czasami Bluescreen, , nie ladowal windowsa, a jak juz to zawieszal sie przy zaladunku programow. W koncu praca tylko na niebieskim ekranie z informacja ze bledy systemowe.

    Komputer poszedl do serwisu, ale ze pilnie potrzebowalem danych z dysku, przerzucilem owe dane do drugiego laptopa( w srodowisku komputera stacjonarnego poprzez sloty, podlaczajac dyski dawcy i biorcy ) i ..zaczelo sie. Operacja przebiegla pomyslnie, lecz po odpaleniu tegoz biorcy(  takze windows 8 , Samsung), zaczely sie cuda.

 

    Po pierwsze, w ogole nie znalazl folderu z komputera ktory jest w serwisie, wiele plikow zamienilo sie w pusta kartke , ktorych nie moge otworzyc, glownie z pulpitu ( komunikat - it might have been moved, renamed or deleted, want to remove this item?)

   kontynuujac, w menu start tegoz windowsa 8 ikony control panel , this pc i kilka innych jest wyswietlana tak samo, jako biala kartka, ale dzialaja.

Probujac wygenerowac raport z FSR tool, wyskakuja mi komunikaty z notepada - cannot find FRST txt. files, jedynie co wyskakuje wklejam ,

 

Users shortcut scan result (x64) Version:11-07-2015

Ran by Edyta at 2015-07-11 19:38:39

Running from C:\Users\Edyta\Downloads

Boot Mode: Normal

==================== Shortcuts =============================

 

(The entries could be listed to be restored or removed.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

==================== End of log =============================

 

 

Kontynuujac, tworzenie raportu z FSR przebiega pomyslnie ale jego wynik w ogole nie jest zapisywany w folderze obok programu a dodatki maja taka informacje ja powyzej.

Chce nadmienic ze internet dziala szybko, lecz przy probie download programu musialem poczekac minute aby pobranie sie zaczelo po 3 nieudanych probach.

 

Z Gmer to juz kompletnie klapa- po wejsciu na mirror z tutoriala nie moge zaladowac strony- pojawia sie biala kartka w oknie przegladarki (chrome) oraz -  http://www2.gmer.net/download.php.

 

Z pozycji internet explorer to samo- pytanie czy zapisac otworzyc plik , nastepnie glucha cisza.

Proba pobrania firefoxa rowniez zakonczona niepowodzeniem.

 

Nie chce dokonywac samowolki , wiec stad moje pytanie czy moze sprobowac przedstawic raporty z innych srodowisk?( wczesniej robilem to z otl).

 

Prosze o pomoc , gdyz jestem uziemiony.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Raport w FRST możesz stworzyć w środowisku WinRE. 

 

Dwa, że nie wspomniałeś nic o trybie awaryjnym, a przecież możesz ten tryb włączyć wykorzystując np. nośnik z windowsem... o sposobie spod systemu nie wspominam, bo nie zawsze jest to bezpieczne... 

Windows 8 ma przecież wygodne "recovery" i możesz odświeżyć system - nie tracąc danych.... 

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie.

 

    Opisze tak, jak to rozumiem, gdyz jestem komputerowym gamoniem.

Nosnika zadnego nie nie mam, bo notebook( poprawka) nie posiadal takiegoz w chwili zakupu.

 

     Probowalem przywrocic system do nadpisanego wczesniej stanu, ale - odmowa, gdyz -files are corrupted itd itd. Przy okazji dodam,ze w czasie jakiegokolwiek dzialania, np. przy przenoszeniu plikow z zewnetrznego nosnika, lub podobnej innej czynnosci , wyswietlane sa zblizone lub takie same komendy (corrupted and unreadable) .

   Posiadam windows oryginalny( notabene)

   

     Uzywajac narzedzi systemowych (dzialalem na niebieskim tle-WinRe ?), wlaczyem opcje przeskanowania i naprawienia plikow systemowych. Skonczylo sie ze srednim skutkiem, poniewaz nadal pojawiala sie informacja ze niektore pliki sa uszkodzone. Moglem naprawiac dalej ( np Reset pc) lub zaladowac windowsa. Poprzestalem na tym , zeby nie pogorszyc sprawy. Po zaladowaniu systemu bylem juz w stanie wygenerowac raporty ktore zalaczam ponizej.

 

Niestety doszla dziwna sprawa- wlaczajac okno w lewym dolnym rogu windows- wszystkie kafelki zniknely. Mam puste niebieskie tlo!!

Rowniez po naprawie systemowej dysk "schudl" o 80 GB.

 

 Jezeli chodzi o raport z gmer- moze byc niekompletny, gdyz w trakcie pojawia sie komunikat- C,/Windows/ system 32/config/system: The process cannot access the file because it is being used by another process.

FRST.txt

Shortcut.txt

GMER.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza

To nie jest problem infekcji. Temat przenoszę do innego działu, nie za bardzo wiem czy Windows (wstępnie tam jedziemy) czy Hardware przypisać, bo źródłem problemów było przepinanie dysków:

 

 

Komputer poszedl do serwisu, ale ze pilnie potrzebowalem danych z dysku, przerzucilem owe dane do drugiego laptopa( w srodowisku komputera stacjonarnego poprzez sloty, podlaczajac dyski dawcy i biorcy ) i ..zaczelo sie. Operacja przebiegla pomyslnie, lecz po odpaleniu tegoz biorcy( takze windows 8 , Samsung), zaczely sie cuda.

Dziennik zdarzeń jest wytapetowany błędami struktury plików:

 

System errors:

=============

Error: (07/14/2015 09:59:06 PM) (Source: Ntfs) (EventID: 55) (User: NT AUTHORITY)

Description: A corruption was discovered in the file system structure on volume C:.

 

The Master File Table (MFT) contains a corrupted file record. The file reference number is 0x130000000198db. The name of the file is "".

 

Error: (07/14/2015 09:59:06 PM) (Source: Ntfs) (EventID: 55) (User: NT AUTHORITY)

Description: A corruption was discovered in the file system structure on volume C:.

 

The Master File Table (MFT) contains a corrupted file record. The file reference number is 0x1a0000000198d8. The name of the file is "".

 

Error: (07/14/2015 09:59:06 PM) (Source: Ntfs) (EventID: 55) (User: NT AUTHORITY)

Description: A corruption was discovered in the file system structure on volume C:.

 

The Master File Table (MFT) contains a corrupted file record. The file reference number is 0x110000000198d4. The name of the file is "".

 

Error: (07/14/2015 09:59:06 PM) (Source: Ntfs) (EventID: 55) (User: NT AUTHORITY)

Description: A corruption was discovered in the file system structure on volume C:.

 

The Master File Table (MFT) contains a corrupted file record. The file reference number is 0x160000000198d2. The name of the file is "".

 

Error: (07/14/2015 09:59:06 PM) (Source: Ntfs) (EventID: 55) (User: NT AUTHORITY)

Description: A corruption was discovered in the file system structure on volume C:.

 

The Master File Table (MFT) contains a corrupted file record. The file reference number is 0x120000000198ce. The name of the file is "".

 

Error: (07/14/2015 09:59:06 PM) (Source: Ntfs) (EventID: 55) (User: NT AUTHORITY)

Description: A corruption was discovered in the file system structure on volume C:.

 

The Master File Table (MFT) contains a corrupted file record. The file reference number is 0x120000000198cc. The name of the file is "".

 

Error: (07/14/2015 09:59:06 PM) (Source: Ntfs) (EventID: 55) (User: NT AUTHORITY)

Description: A corruption was discovered in the file system structure on volume C:.

 

The Master File Table (MFT) contains a corrupted file record. The file reference number is 0x120000000198c7. The name of the file is "".

 

Error: (07/14/2015 09:59:06 PM) (Source: Ntfs) (EventID: 55) (User: NT AUTHORITY)

Description: A corruption was discovered in the file system structure on volume C:.

 

The Master File Table (MFT) contains a corrupted file record. The file reference number is 0x150000000198c4. The name of the file is "".

 

Error: (07/14/2015 09:59:06 PM) (Source: Ntfs) (EventID: 55) (User: NT AUTHORITY)

Description: A corruption was discovered in the file system structure on volume C:.

 

The Master File Table (MFT) contains a corrupted file record. The file reference number is 0x1c0000000198bc. The name of the file is "".

 

Error: (07/14/2015 09:59:06 PM) (Source: Ntfs) (EventID: 55) (User: NT AUTHORITY)

Description: A corruption was discovered in the file system structure on volume C:.

 

The Master File Table (MFT) contains a corrupted file record. The file reference number is 0x1b0000000198b7. The name of the file is "".

 

1. Jeśli chodzi o błędy w strukturze plików:

- Błędy MFT kierują w pierwszej kolejności na wywołanie skanu chkdsk z poziomu WinRE. Z tym że sprawdzanie dysku najwyraźniej już miało miejsce (obecność folderu C:\found.000 ze "ścinkami" danych). Nie wiadomo czy one są aktualne, bo czasy pobrane z Dziennika zdarzeń mogą mieć przesunięcia i logi FRST nie są wiarygodne.

- Sprawdź czy jest włączony tzw. "Fast startup": KLIK. A jeśli, spróbuj wyłączyć.

 

2. Jeśli chodzi o pozostałe błędy Windows:

 

Moglem naprawiac dalej ( np Reset pc) lub zaladowac windowsa. Poprzestalem na tym , zeby nie pogorszyc sprawy. Po zaladowaniu systemu bylem juz w stanie wygenerowac raporty ktore zalaczam ponizej.

Sugeruję zrobić jeszcze "Reset PC".

 

3. Na wszelki wypadek też głębsza diagnostyka dysku na podstawie wytycznych w Hardware: KLIK.

Odnośnik do komentarza

Witam po przerwie.

 

     Ponieważ chciałem zachować wszystkie pliki i dokumenty, wykonalem refresh pc , zamiast reset.

O dziwo, pomoglo ( mam nadzieje) w ten sposób , ze mam odswiezony system z zachowanymi danymi( tak to rozumiem)

 

Dla zobrazowania sytuacji, przedstawiam raporty ww. programów oraz wyniki diagnostyczne dysku z dzialu Hardware.

 

a) Co do raportu Gmer- podobnie jak wyzej pisałem- podobne zdarzenie, przerwanie skanu z ta sama informacja.

 

B) W kwestii device manager- choć nie wiem jakbym chciał- nie objalem danych w jednym zdjęciu.

 

c) Jedyne co się zmienilo to dostep do wcześniejszych folderow- za każdym razem musze potwierdzić dostep. To znaczy ze wcześniej dzialalem jako administrator a teraz już nie? Gdzie moglbym to zmienić?

 

d) Jedynymi czynnosciami , które system wykonal sam po raportach, byly aktualizacje windows update oraz intel software.

 

 

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

FRST.txt

Shortcut.txt

Addition.txt

gmer.txt

post-644-0-96990000-1437424066_thumb.png

post-644-0-86730000-1437424952_thumb.png

post-644-0-52970000-1437425007_thumb.png

post-644-0-00170000-1437425025_thumb.png

post-644-0-21290000-1437425049_thumb.png

post-644-0-94650000-1437425078_thumb.png

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...