Skocz do zawartości

Złośliwe oprogramowanie, dodatek - blockit ad remove


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiś tydzień temu na moim komputerze, dokładniej przeglądarce internetowej, pojawiły się natrętne reklamy.

Na początku, o ile dobrze pamiętam był to jakiś dodatek miniUUs. Wyłączyłem go w dodatkach przeglądarki i usunąłem z dodatków.

Przez parę dni był spokój. Ostatnio pojawił się jakiś adblock it remove. Wyłączyłem go z dodatków, usunąłem, pobrałem jakiś program do usuwania złośliwego oprogramowania - SpyHunter, ale nic nim nie zrobiłem bo wymagał licencji, pobrałem YAC cleaner i włączyłem skanowanie i czyczenie, odinstalowałem obydwa programy. Narazie natrętnych reklam nie widzę, ale znając życie na pewno gdzieś zostały i się pojawią. Dlatego chciałbym prośić o pomoc w całkowitym pozbyciu się złośliwego oprogramowania.

Logi wykonałem programem FRST.

Program GMER nie udało mi się wykonać logów, pomimo odinstalowania IMGburn oraz SPTD. Wyświetla się komunikat: "C:\Windows\system32\config\system: Proces nie może uzyskać dostępu do pliku, ponieważ jest on używany przez inny proces".

Shortcut.txt

Addition_24-05-2015_23-00-14.txt

FRST_24-05-2015_23-00-14.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nazwy logów wskazują, że je wyciągasz z folderu C:\FRST. To jest archiwum logów, bieżące logi powstają w innej ścieżce, tam skąd uruchamiano FRST, czyli w tym przypadku: C:\Users\Przemek\Downloads.

 

 

Wyłączyłem go z dodatków, usunąłem, pobrałem jakiś program do usuwania złośliwego oprogramowania - SpyHunter, ale nic nim nie zrobiłem bo wymagał licencji, pobrałem YAC cleaner i włączyłem skanowanie i czyczenie, odinstalowałem obydwa programy.

Oba programy to naciągacze, YAC na dodatek uprawia złodziejstwo: KLIK. Unikać obu tych "produktów".

 

 

W systemie nadal jest aktywne adware (usługa, zadania Harmonogramu, pozycje na liście zainstalowanych). Akcje do wdrożenia:

 

1. Przez Panel sterowania odinstaluj adware Facebook Chat Meme Codes, ZPremiumLite oraz starą wersję Adobe Flash Player 10 ActiveX. Jeśli te dwie pozycje adware nie będą widoczne, i tak zajmie się nimi poniższy skrypt.

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
R2 ba96e052; c:\Program Files (x86)\SystemPlus\SystemPlus.dll [1740288 2015-05-16] () []
Task: {6802F308-9549-452C-A953-0424C478371A} - System32\Tasks\Bidaily Synchronize Task[pr] => c:\programdata\{1d473b86-4251-4548-1d47-73b86425ee19}\ghabvdvd3.part08.rar.exe [2014-05-16] () 
Task: C:\Windows\Tasks\Bidaily Synchronize Task[pr].job => c:\programdata\{1d473b86-4251-4548-1d47-73b86425ee19}\ghabvdvd3.part08.rar.exe 
CHR HKLM\SOFTWARE\Policies\Google: Policy restriction 
C:\Program Files\Enigma Software Group
C:\Program Files (x86)\Elex-tech
C:\Program Files (x86)\PRiceMinUUs
C:\Program Files (x86)\RaoobboaSaaver
C:\Program Files (x86)\SystemPlus
C:\Programdata\{1d473b86-4251-4548-1d47-73b86425ee19}
C:\ProgramData\4208575645622143333
C:\Users\Przemek\AppData\Local\Temp.dat
C:\Users\Przemek\AppData\Local\{4FE6EC70-3854-453C-BAE8-06CEA0D89136}
C:\Users\Przemek\AppData\Local\Google
C:\Users\Przemek\AppData\Roaming\sp_data.sys
C:\Users\Przemek\AppData\Roaming\eCyber
C:\Users\Przemek\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\StartMenu\Pełne czyszczenie śmieci.lnk
C:\Users\Przemek\Downloads\SpyHunter-Installer.exe
C:\Users\Przemek\Downloads\yet_another_cleaner_sk.exe
C:\Users\Public\Desktop\ASUS\Entertainment\Game Park Console.lnk
C:\Users\Public\Desktop\ASUS\Word processor\Adobe Reader X.lnk
C:\Windows\system32\log
Reg: reg delete HKCU\Software\Google /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Google /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Google /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{12DA0E6F-5543-440C-BAA2-28BF01070AFA}{ba96e052} /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{45606A90-3363-3A3B-1C15-C40E77F4DAA0} /f
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

3. Zrób nowy log FRST z opcji Scan, zaznacz ponownie pole Addition, by powstały dwa raporty. Dołącz też plik fixlog.txt.

Odnośnik do komentarza

zastosowałem delfix,

GMER usunąłem z pulpitu, pobranych i opróżniłem kosz. Nie wiem czy nie powinienem jeszcze czegoś pousuwać, ponieważ gdy wpisze w komputerze (w opcji wyszukaj) hasło: "GMER" to pojawia się jeszcze trochę plików.

wyczyściłem foldery Przywracania systemu, ale nie czyściłem partycji recovery. Czy powinienem ją wyczyścić (nie mam systemu na płycie, tylko właśnie na partycji recovery)? Jeśli ją wyczyszczę to nie będę miał problemu w przyszłości z postawieniem od nowa systemu właśnie z tej partycji ?

DelFix.txt

Odnośnik do komentarza

DelFix wykonał zadanie. Usuń z dysku plik C:\Delfix.txt.

 

 

GMER usunąłem z pulpitu, pobranych i opróżniłem kosz. Nie wiem czy nie powinienem jeszcze czegoś pousuwać, ponieważ gdy wpisze w komputerze (w opcji wyszukaj) hasło: "GMER" to pojawia się jeszcze trochę plików.

W raporcie były widoczne dwa pliki GMER:

 

2015-05-24 23:05 - 2014-01-28 19:36 - 00380416 _____ () C:\Users\Przemek\Desktop\gmer.exe

2015-05-24 23:02 - 2015-05-24 23:02 - 00380416 _____ () C:\Users\Przemek\Downloads\xsg2n8de.exe

 

I nic więcej nie powinno być od GMER na dysku. O jakich wynikach mowa / gdzie?

 

 

wyczyściłem foldery Przywracania systemu, ale nie czyściłem partycji recovery. Czy powinienem ją wyczyścić (nie mam systemu na płycie, tylko właśnie na partycji recovery)? Jeśli ją wyczyszczę to nie będę miał problemu w przyszłości z postawieniem od nowa systemu właśnie z tej partycji ?

Nie, nie zadałam czyszczenia partycji Recovery. To co innego niż systemowe Przywracanie systemu. A Przywracanie jako takie w ogóle nie powinno być czynne na partycji Recovery (domyślnie tylko systemowa temu podlega). Nic nie grzeb.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...