Skocz do zawartości

[W7 x64] Nie działający protokół uwierzytelniania, czyli walka z siecią uczelnianią


pkolasa

Rekomendowane odpowiedzi

Picasso doradziła, abym stworzył temat tutaj, więc witajcie! :)

 

Mam problem z podłączeniem się do sieci uczelnianej. Na mojej uczelni dostęp do Wi-Fi wymaga logowania się do serwera LDAP przy użyciu adresu e-mail i hasła. Konkretnie powinno to być realizowane poprzez zestawienie połączenia szyfrowanego przez WPA2 z protokołem uwierzytelnienia EAP-TTLS/PAP. W instrukcjach konfiguracji polecane są dwie metody: użycie (w XP) SecureW2, albo uwierzytelniania protokołem Cisco (w systemie Vista) - jeśli ktoś posiada karty bezprzewodowe Intela. Niestety, mój laptop (Acer Aspire 5732Z) ma kartę Atherosa (AR5B93), a ponadto w moim Win 7 domyślnie istnieje tylko protokół PEAP Microsoftu (którego wybranie nie pozwala się zalogować), instalacja polecanego SecureW2 (w dwóch wersjach, najnowszej ze strony producenta i starszej, hostowanej przez serwis uczelni) również jest bezskuteczna. Próbowałem znalezionych w sieci rozwiązań:

  • klienta Cisco Aironet (pozytywny skutek taki, że PEAP z tej paczki współpracuje z jedną z dwóch sieci Wi-Fi, ale akurat nie z tą, która mi potrzebna),
  • XSupplicanta (również bez rezultatu),
  • SecureW2 (bez zmian, a jakże),

ale nic nie pomogło. I prawdę mówiąc, brak mi pomysłu na więcej, czego jeszcze mógłbym spróbować. Czy ktoś ma może jakiś pomysł - co z tym zrobić?

 

Wyeksportowałem najnowszy raport diagnostyki sieci Windows - z ostatniej próby rozwiązania problemu za pomocą narzędzi Windows. Podać go, czy jest to zbędne? Czy jeszcze jakieś inne logi?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Niestety to już nie moja tematyka, a zwłaszcza brak fizycznego dostępu do tej sieci bardzo zadanie mi utrudnia.

http://superuser.com/questions/186647/windows-wifi-with-wpa2-enterprise-eap-ttls-pap

 

Przejrzałem tą stronkę i spróbuję jeszcze trochę pobawić się XSupplicantem. Może zadziała... Dzięki za radę! :)

 

Nie ma tam na uczelni jakiegoś normalnego (większość się do nich nie zalicza) admina? ;)

 

Czyli chyba problem. Bo do administracji jako takiej wysłałem już kilka maili. Oczywiście - bez odzewu, a gdzieżby.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...