Skocz do zawartości

Rozłączanie połączenia internetowego, utrata pakietów


Kuhli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od jakichś 2 tygodni mój komputer zaczął przysparzać mi problemów:

 

- Połączenie internetowe dość często się rozłącza a komputer dostaje mocnego spowolnienia (konieczny restart- jeśli po kilku-kilkunastu minutach połączy się ponownie to tylko na krótko i znów błędne koło)

- W grze (League of Legends) Tworzą się bardzo dziwne lagi- Najpierw są jakby blokowane moje ruchy i polecenia wysyłane przeze mnie do postaci (widzę wszystko co się dzieje naokoło w czasie rzeczywistym, bez spowolnień itp) a potem całkowicie rozłącza połączenie z serwerem, lobby gry (niekiedy w tym samym czasie Team Speak 3 działa poprawnie)

Mówię o tym bo być może ktoś w grze mi coś podrzucił i przez to wywala mi całe połączenie...

 

-Przyznaję się bez bicia, że od dłuższego czasu (ok rok?) nie podejmowałem żadnych prób ochrony systemu poza firewallem windowsa ponieważ nigdy nie było to suteczne i gdy komputer trafiał do "specjalisty" ten łapał się za głowę jakie fajne robale tam znalazł ;)

 

Łączę się z internetem z Plusa poprzez palucha na usb którego obsługuje programem/wtyczką do przeglądarki (autoinstalacja) Zwie sie HiLink, troche to świruje bo nawet na opcji autopołączenie zdarza się, że trzeba ręcznie uruchamiać łącze...

 

 

Jeśli potrzeba jeszcze jakiegoś info to pozostaję w nasłuchu.

 

Zał:

 

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Skan GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę, do działu Sieci ze względu na tematykę, choć działania pasują np. do Windows. Oznak czynnej infekcji brak (ale owszem adware jest = "Between Lines" w IE i skróty fałszywego "WorldofTanks") i to nie infekcja jest powodem problemów z siecią. Za to doskonały podejrzany to pozornie odinstalowany archaiczny ESET. W systemie hulają sterowniki sieciowe osierocone po "deinstalacji":

 

R2 eamon; C:\WINDOWS\System32\DRIVERS\eamon.sys [140752 2010-08-04] (ESET)

R1 ehdrv; C:\WINDOWS\System32\DRIVERS\ehdrv.sys [115008 2010-07-29] (ESET)

R1 epfwtdir; C:\WINDOWS\System32\DRIVERS\epfwtdir.sys [95896 2010-08-03] (ESET)

 

Możliwe jest też, że problemy sieci są z całkiem innej przyczyny.

 

 


1. Wejdź w Tryb awaryjny Windows i zastosuj ESET Uninstaller.

 

2. Opuść Tryb awaryjny i tradycyjnie przez Dodaj/Usuń odinstaluj starocie i zbędniki: Acrobat.com, Adobe AIR, Adobe Flash Player 10 ActiveX, Adobe Flash Player 11 Plugin, Adobe Reader 9.5.5, Akamai NetSession Interface, Java™ 6 Update 30, Java 7 Update 11, Nowe Gadu-Gadu, Opera 11.64, Vtune 7.0.

 

3. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.interia.pl/#utm_source=instalki&utm_medium=installer&utm_campaign=instalki
HKU\S-1-5-21-1547161642-1004336348-682003330-1003\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.interia.pl/#utm_source=instalki&utm_medium=installer&utm_campaign=instalki
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\AboutURLs,Tabs: "http://www.interia.pl/#utm_source=instalki&utm_medium=installer&utm_campaign=instalki" 
SearchScopes: HKU\S-1-5-21-1547161642-1004336348-682003330-1003 -> {szukaj.gazeta.pl} URL = http://szukaj.gazeta.pl/internet/0,0.html?slowo={searchTerms}
BHO: Between Lines 1.0.0.7 -> {ed66005b-3c60-469c-a11b-211b53e83d9e} -> C:\Program Files\Between Lines\BetweenLinesbho.dll [2015-03-22] (Between Lines)
Task: C:\WINDOWS\Tasks\Ad-Aware Update (Weekly).job => C:\Program Files\Lavasoft\Ad-Aware\Ad-AwareAdmin.exe
R1 ASPI32; C:\WINDOWS\system32\Drivers\ASPI32.sys [25244 1999-09-10] (Adaptec) [File not signed]
S3 hamachi; C:\WINDOWS\System32\DRIVERS\hamachi.sys [26176 2009-03-18] (LogMeIn, Inc.)
S3 ALSysIO; \??\C:\DOCUME~1\Dom\USTAWI~1\Temp\ALSysIO.sys [X]
S3 EagleXNt; \??\C:\WINDOWS\system32\drivers\EagleXNt.sys [X]
S4 sptd; System32\Drivers\sptd.sys [X]
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Mozilla
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\TEMP
C:\Documents and Settings\Dom\Dane aplikacji\Mozilla
C:\Documents and Settings\Dom\Dane aplikacji\WorldofTanks
C:\Documents and Settings\Dom\Dane aplikacji\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\WorldofTanks.lnk
C:\Documents and Settings\Dom\Pulpit\DAEMON Tools Lite.lnk
C:\Documents and Settings\Dom\Pulpit\Kontynuuj instalację Core Temp 1.0 RC6.lnk
C:\Documents and Settings\Dom\Pulpit\SUPERANTISPYWARE.lnk
C:\Documents and Settings\Dom\Pulpit\Programy\Mozilla Firefox.lnk
C:\Documents and Settings\Dom\Pulpit\Programy\SUPERAntiSpyware Free Edition.lnk
C:\Documents and Settings\Dom\Pulpit\Gry\S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl.lnk
C:\Documents and Settings\Dom\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\User Data\Default\Preferences
C:\Documents and Settings\Dom\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\WorldofTanks
C:\Program Files\Between Lines
C:\Program Files\Mozilla Firefox
C:\Program Files\SUPERAntiSpyware
C:\WINDOWS\system32\Drivers\ASPI32.sys
C:\WINDOWS\System32\Drivers\hamachi.sys
Reg: reg delete HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2 /f
Reg: reg delete HKCU\Software\MozillaPlugins /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\MozillaPlugins /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg" /f
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

4. Zrób nowy log FRST z opcji Scan, zaznacz ponownie pole Addition, by powstały dwa logi. Dołącz też plik fixlog.txt i wypowiedz się na czym stoimy. Jeśli nadal problemy sieciowe, dostarcz dane wymagane działem Sieci i kto inny się prawdopodobnie tym zajmie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Nie wiem w czym siedzi problem. Nadal nie mogę tego naprawić. Doszedłem jedynie do tego że winowajcą MOŻE być oprogramowanie obsługujące dostarczany internet. Gdy podłączam palucha z kartą sim autoinstalacja odpala programik "Huawei E3372" (mbbService.exe). Program/usługa zwał jak zwał często zamula cały komputer, zawiesza przeglądarkę a po wyjęciu z gniazda usb wszystko od razu działa (poza internetem).

 

Może to kogoś naprowadzi bo od dłuższego czasu zero porad :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...