Skocz do zawartości

Brak uruchamiania VISTA 32bit SP2


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba mam patową sytuację bo na moim Ubuntu nie znalazłem opcji sprawdzanie dysku. Ponadto obawiam się, że  tak jak wcześniej pokazywałem na zrzucie z ekranu dysk C nie będzie widoczny. Foldery found 005 ...itp. widoczne na załączonym zdjęciu pochodziły z Kasperski Rescue, który ten dysk widzi. Niestety też nie ma funkcji sprawdzania dysku. Może jedynie przeskanować dysk pod kątem infekcji. Ma jednak tę paskudną cechę że po ok. 5 minutach bezczynności zamraża ekran a później uruchamia hibernację komputera i nie wiadomo czy dalej prowadzi jakieś sprawdzania czy nie bo nie reaguje na żaden ruch.

Być może źle przeszukuję to ubuntu.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tak jak wcześniej pisałem, pod kontrolą systemu wczytanego z płyty Kasperski Rescue, mogę eksplorować dysk z systemem Windows. Wszystkie foldery i pliki z tego dysku przepisałem na dysk zewnętrzny za wyjątkiem folderu Windows, który nie chciał się przepisywać. Otworzyłem ten folder i w ten sposób sporządziłem posegregowaną według dat, listę folderów i plików. Ostatnie, tj z dnia awarii zmienione foldery to INF, LASTGOOD.TMP, INSTALLER, PREFETCH, TEMP. Ostatnie tj. z dnia awarii zmienione piki w katalogu WINDOWS to bootstat.dat, WindowsUpdate.log, epplauncher.mif, PFRO.log, ntbtlog.log. Załączam jedynie ntbtlog bo tylko ten dał się umieścić w tym liście.

Mam nadzieję, że ta informacja będzie pomocna.

ntbtlog.txt

Odnośnik do komentarza

Mam płytę RECOVERY dostarczoną z komputerem. Nie otwierałem jej jeszcze i sprawdzę dzisiaj czy zawiera Recovery dla systemu narzędziowego Toshiba czy też jest tam także VISTA do odtworzenia (wg dostawcy była tam).

Płytę z MHDD nagram jak podłączę się do szybszej sieci.

Odnośnik do komentarza

To jest dość stara płyta. Była dostarczona z komputerem. Czy nie lepiej byłoby ściągnąć obraz VISTy ze strony Microsoft w najbardziej aktualnej wersji z SP2?

Czy jeśli okaże się, że jest dużo badsektorów to może pomyśleć o nowym dysku? 

Czy po założeniu nowego HD wystarczy włożyć do napędu płytę z obrazem i zainstalować system na nowo?

Ustawiłem w bios uruchamianie z CD.

Odnośnik do komentarza
zy nie lepiej byłoby ściągnąć obraz VISTy ze strony Microsoft w najbardziej aktualnej wersji z SP2?

 

Nie sciagniesz Visty ze strony Microsoftu. ServicePack 2 dla Visty mozna pobrać i doinstalować.

 

Czy jeśli okaże się, że jest dużo badsektorów to może pomyśleć o nowym dysku?

 

To sie okaze po tescie MHDD.

Najprościej wymontować dysk z lapka i podpiąc do Peceta. I z poziomu innego systemu zrobic skan np. HDTune

Odnośnik do komentarza

HdTune to inny program czy funkcja MHDD? Bo rozumiem, że MHDD instaluję na drugim komputerze, podpinam przez adapter badany dysk i uruchamiam program MHDD. Czy też uruchamiam bootowalną płytę z MHDD na uszkodzonym komputerze i uruchamiam sprawdzanie? 

 

Rozumiem, że po uruchomieniu płyty Recovery usunięte będą wszystkie dane z dysku HD czy też tylko z jego części "C" (partycji) gdzie był system?

Na tej (systemowej) części oprócz Windows Vista trzymałem także MSOffice bez dokumentów lecz z plikami poczty Outlooka. Trzymałem także foldery z podręcznymi obrazami. Te pliki Oulooka i obrazów zapisane były w folderze USERS na dysku (partycji) C. Sam folder dał się skopiować na drugą (magazynową) partycję E, lecz z niego na zewnętrzny dysk już nie.

Czy tę sprawną partycję, Recovery też usuwa?

Odnośnik do komentarza

HDTune to inny program.

 

Jak wystartujesz z Ubuntu masz taki obrazek

 

attachicon.gifURzAF.png

powinieneś wybrać opcję Check disk for Defects.

 

Wszystkie dane.

U mnie ta opcja brzmi: sprawdź płytę pod kątem uszkodzeń. i najwyraźniej sprawdza płytę w napędzie bo dioda dysku HD nie błyska ani się nie świeci. Natomiast świeci się dioda w napędzie CD.

Może to bez znaczenia lecz po ustawieniu w biosie uruchamiania ze sprawdzaniem zespołów komputera wyświetla przy HD - ok?

Płytę MHDD zapisałem w postaci iso. Jak przejść do wersji bootowalnej, która zawiera plik uruchomieniowy?

Rozumiem, że najpierw sprawdzić dysk MHDD a później ewentualnie potraktować go Recovery?

Odnośnik do komentarza

Chyba rozumiem

 

W instrukcji napisano:

 

Program pracuje z dyskami ustawionymi na MASTER. W przypadku problemów z detekcją dysku SATA:
1. Dyski w trybie AHCI są niedostępne dla programu. Czyli wyłączamy opcję w ustawieniach bios-u.
2. W przypadku laptopów (o ile istnieje możliwość) włączamy emulację P-ATA <> S-ATA

 

Nie chodziło o fotografię ekranu lecz wykonanie powyższych czynności, czyli zdjęcie (usunięcie) opcji AHCI.

 

Tak?

Odnośnik do komentarza

Wyłączenie opcji AHCI w biosie, w moim przypadku, powoduje ustawienie opcji Compatibility.

Cały fragment dotyczący napędów w tabeli biosu wygląda teraz tak:

DRIVES I/0

Built - in HDD = Primary IDE (1F0H/IRQ14)

CD-ROM = Secondary IDE(170H/IRQ15)

SATA Controller Mode = Compatibility

 

Trochę to odbiega od opisu Instrukcji.

Czy można przyjąć, że jest to inny opis tego samego ustawienia?

Odnośnik do komentarza

SATA Controller Mode = Compatibility

 

Trochę to odbiega od opisu Instrukcji.

Czy można przyjąć, że jest to inny opis tego samego ustawienia?

 

Opis jest poprawny. W róznych modelach laptopów przestawienie kontrolera dysku w opcje Compatibility to własnie ustawienie trybu IDE. Przy takim ustawieniu MHDD zobaczy dysk.

 

Tu masz podobny temat post 9 i 10.

 

https://www.fixitpc.pl/topic/26643-b%C5%82%C4%85d-dysku-liczba-sektor%C3%B3w-niestabilnych/

Odnośnik do komentarza

Nagrałem właśnie płytę z MHDD. Po włożeniu do napędu uszkodzonego komputera, uruchamia się zgodnie z instrukcją. Zanim rozpocznę proces, jeszcze raz przygotuję się z materiałów informacyjnych, bo jak czytałem w zalecanym temacie łatwo tu o błąd a i sam proces potrafi trwać co najmniej 2 godziny.

Nie otwierają mi się pliki zdjęciowe z instrukcji, może dlatego, że trzeba użyć innej przeglądarki?

Jeszcze dzisiaj przystąpię do działania.

Czy na coś zwrócić uwagę przed uruchomieniem procesu?

Odnośnik do komentarza

MHDD słuźy do diagnostyki dysku jako urzedzenia. Nie poogladasz na nim plików. Po prostu zrób skan zgodnie z instrukcją i podaj zdjęcia.

Dziękuję, bo już zamierzałem postępować według pełnej instrukcji.

Czyli:

"Pierwsza czynnosc jaka nalezy wykonac to F8 - czyli SMART dysku. Caly wynik (czasem podzielony na ekranie) nalezy sfotografowac i wkleic zdjecie na forum."

Odnośnik do komentarza

MHDD słuźy do diagnostyki dysku jako urzedzenia. Nie poogladasz na nim plików. Po prostu zrób skan zgodnie z instrukcją i podaj zdjęcia.

Witam

Pisząc o braku podglądu zdjęć, nie miałem na myśli zawartości swojego dysku lecz podgląd zdjęć w instrukcji obsługi MHDD, według której miałem postępować. Po prostu w tej instrukcji wyświetlały się tylko krzyżyki zamiast zdjęć i nie wiedziałem jaki ma być wizualny efekt poszczególnych moich czynności. 

Stąd umieściłem zdjęcie, które pokazywało wynik mojego (błędnego) działania.

Poradziłem sobie i uruchomiłem już skanowanie dysku. Właśnie trwa.

Pytanie:

Jeśli piszesz "zdjęcia" to rozumiem, że trzeba będzie trybem typu PgUp/PgDn uruchamiać kolejne widoki stron do fotografowania. Czy tymi właśnie ( PgUp/PgDn) klawiszami?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...