Skocz do zawartości

rumburaq

Użytkownicy
  • Postów

    37
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. Bardzo dziękuję za pomoc i zaangażowanie. Mimo, że nie udało uratować się dysku to jednak przedstawione przez Ciebie wskazówki pozwoliły mi na zrozumienie wielu zagadnień związanych z zapisem danych. Oczywiście pytań pojawiło się wykładniczo więcej ale to materiał na inne tematy. Pozdrawiam i dziękuję. Temat zamykamy.
  2. załączam zdjęcie po skanowaniu MHDD
  3. Witam Pisząc o braku podglądu zdjęć, nie miałem na myśli zawartości swojego dysku lecz podgląd zdjęć w instrukcji obsługi MHDD, według której miałem postępować. Po prostu w tej instrukcji wyświetlały się tylko krzyżyki zamiast zdjęć i nie wiedziałem jaki ma być wizualny efekt poszczególnych moich czynności. Stąd umieściłem zdjęcie, które pokazywało wynik mojego (błędnego) działania. Poradziłem sobie i uruchomiłem już skanowanie dysku. Właśnie trwa. Pytanie: Jeśli piszesz "zdjęcia" to rozumiem, że trzeba będzie trybem typu PgUp/PgDn uruchamiać kolejne widoki stron do fotografowania. Czy tymi właśnie ( PgUp/PgDn) klawiszami?
  4. Dziękuję. Chodziło mi raczej o to czy uruchamiać bezpieczne usuwanie sprzętu przed wyłączeniem komputera, a w zasadzie czy procedura zamknięcia komputera zawiera bezpieczne usuwanie sprzętu.
  5. Korzystam często z zewnętrznych nośników podłączanych przez USB do komputera (pendrive, dysk zewnętrzny WD itp.). Samo włączanie nie budzi moich wątpliwości, bowiem za każdym razem system je zauważa i udostępnia lub instaluje odpowiedni sterownik. Gdy fizycznie odłączam je, to używam bezpiecznego usuwania sprzętu. Zdarza się, że wylogowuję się i wyłączam komputer bez fizycznego odłączania tych nośników. Czy należy przed wyłączaniem komputera uruchamiać bezpieczne usuwanie sprzętu? Teraz tak robię, bowiem zdarzyło mi się, że po uruchomieniu komputera z podłączonym wcześniej dyskiem 2TB system zalecił mi przeskanowanie tego dysku z powodu niewłaściwego odłączenia nośnika. Od tego czasu problem nie wystąpił lecz wolę dmuchać na zimne. Jest to uciążliwe bowiem skanowanie dość długo trwa i uniemożliwia dostęp do zapisanych na tym dysku danych. Jeśli ten temat był już omawiany będę wdzięczny za wskazanie miejsca.
  6. Czy to właściwy widok? Widzę że program gdzieś zapisał LOG\smart.log. Ciekawe gdzie jeśli dysk C jest niedostępny?
  7. Dziękuję, bo już zamierzałem postępować według pełnej instrukcji. Czyli: "Pierwsza czynnosc jaka nalezy wykonac to F8 - czyli SMART dysku. Caly wynik (czasem podzielony na ekranie) nalezy sfotografowac i wkleic zdjecie na forum."
  8. Nagrałem właśnie płytę z MHDD. Po włożeniu do napędu uszkodzonego komputera, uruchamia się zgodnie z instrukcją. Zanim rozpocznę proces, jeszcze raz przygotuję się z materiałów informacyjnych, bo jak czytałem w zalecanym temacie łatwo tu o błąd a i sam proces potrafi trwać co najmniej 2 godziny. Nie otwierają mi się pliki zdjęciowe z instrukcji, może dlatego, że trzeba użyć innej przeglądarki? Jeszcze dzisiaj przystąpię do działania. Czy na coś zwrócić uwagę przed uruchomieniem procesu?
  9. Wyłączenie opcji AHCI w biosie, w moim przypadku, powoduje ustawienie opcji Compatibility. Cały fragment dotyczący napędów w tabeli biosu wygląda teraz tak: DRIVES I/0 Built - in HDD = Primary IDE (1F0H/IRQ14) CD-ROM = Secondary IDE(170H/IRQ15) SATA Controller Mode = Compatibility Trochę to odbiega od opisu Instrukcji. Czy można przyjąć, że jest to inny opis tego samego ustawienia?
  10. Chyba rozumiem W instrukcji napisano: Program pracuje z dyskami ustawionymi na MASTER. W przypadku problemów z detekcją dysku SATA: 1. Dyski w trybie AHCI są niedostępne dla programu. Czyli wyłączamy opcję w ustawieniach bios-u. 2. W przypadku laptopów (o ile istnieje możliwość) włączamy emulację P-ATA <> S-ATA Nie chodziło o fotografię ekranu lecz wykonanie powyższych czynności, czyli zdjęcie (usunięcie) opcji AHCI. Tak?
  11. Druga strona biosu. Może się przyda.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...