Skocz do zawartości

Brak internetu po uśpieniu komputera.


stefel

Rekomendowane odpowiedzi

Zerknij na to może się przyda -> http://superuser.com...er-on-windows-7

 

Poza tym, problem wydaje się bardziej rozległy jak by mogło się wydawać. Znaczy to, że nie ma jednego lekarstwa na ten sam problem na różnych maszynach.

 

Jedni piszą że to problem z routingiem, inni zaś twierdzą, że po aktualizacji BIOS czy sterowników chipsetu płyty głównej, tudziesz sterów karty sieciowej problem ustąpił.

 

Dlatego warto sukcesywnie próbować tego i owego, każda podpowiedź może być przydatna :)

 

 

 

 

Powodzenia życzę !

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To podłącz tego lapka kablem i zobacz czy to coś zmieni.

Przynajmniej ułatwi to szukanie przyczyny.

I wyłącz na próbę protokół IPv6.

Podłączenie kablem - wszystko jest ok.Laptop łączy się natychmiast z internetem.IPv6 mam wyłączone na stałe.Przy ustanowionym połączeniu kablem próba połączenia jednoczesnego przez wifi następuje w ten sam sposób co opisany w moim pierwszym postcie

 

U mnie domyślnie ta opcja jest wyłaczona

Myślałem, ze korzystasz z Lanu. Skoro nie - wyłącz urządzenie w MU. Nie ma sensu, by zabierało zasoby skoro nie jest używane. Jeśli jest jeszcze coś podpiete, a nie musi być - też do wyłączenia.

W WiFi takich opcji nie ma.

 

Może trzeba będzie odinstalować stery. I poszukać starszej wersji.

 

I jeszcze jedno: czy laptop jest podłaczony do zasilacza, czy leci tylko na baterii?

Wyłączyłem kartę LAN i dodatkowo Virtual Mini Port Adapter-nic to nie wnosi nowego.Laptop cały czas podłączony do zasilacza

 

Zerknij na to może się przyda -> http://superuser.com...er-on-windows-7

Wolę nie ryzykować,problem ten jest opisany http://support.microsoft.com/kb/299357/pl , ale jak piszą nie dotyczy Win 7.

Po różnych próbach zauważyłem,że np. zaznaczenie we właściwościach sieci bezprzewodowej opcji "Połącz,nawet jeśli sieć nie emituje nazwy" nie pozwala w ogóle na uzyskanie połączenia.Polecenie "Rozwiąż problem" zwraca wiadomość

post-1320-0-26358800-1294771236_thumb.jpg

Pomaga dopiero restart.Normalnie, jeśli nie korzystam z funkcji uśpienia takie ustawienie nie stwarza żadnych problemów. Co do dziennika zdarzeń-nie jestem w tym mocny.Po wyjściu ze stanu uśpienia są zapisy typu(nie cytuję całości ,bo to dosyć dużo tekstu):

"Komputer nie uzyskał przydziału adresu z sieci (od serwera DHCP) dla karty sieciowej o adresie sieciowym 0x701A04FB6BC3. Wystąpił następujący błąd: 0x79. Komputer będzie ponawiał próby uzyskania adresu z serwera adresów sieciowych (DHCP)" ,

"Struktura diagnostyki sieci zakończyła naprawczą fazę operacji. Zastosowano następującą opcję naprawy lub obejście:

Nazwa klasy pomocy: RNWF MSM Helper Class

Opcja naprawy: Zresetuj kartę sieci bezprzewodowej

Spowoduje to wyłączenie, a następnie włączenie karty sieciowej "Moje połączenie" w komputerze.

Identyfikator Guid naprawy: {07d37f7b-fa5e-4443-bda7-ab107b29afb9}

Wygląda na to, że opcja naprawy pomyślnie usunęła zdiagnozowany problem."

Dodam jeszcze,bo jakoś mi to umknęło, że po wyjściu z uśpienia nie ma połączenia z routerem(pisałem odruchowo, że nie ma połączenia z internetem)

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Podłączenie kablem - wszystko jest ok.Laptop łączy się natychmiast z internetem.

....

Dodam jeszcze,bo jakoś mi to umknęło, że po wyjściu z uśpienia nie ma połączenia z routerem(pisałem odruchowo, że nie ma połączenia z internetem)

 

Albo korzystaj z kabla albo czekaj na poradę kogoś kto ma obcykane WiFi. Ja w tym temacie jestem zielony.

Kabel to podstawa. Zawsze działa no chyba, że ma się w domu psa obronno-myśliwskiego.

Ja musiałem kable zainstalować w korytkach (po wyjściu z podłogi).

Odnośnik do komentarza

PPM na Aplikacje/ Zapisz wszystkie zdarzenia jako. Plik spakuj do Zipa i prześlij na jakiś hosting a do posta daj linka

Link do dziennika zdarzeń: http://www.sendspace.pl/file/360cd2c0d8cfe57becb04d0

Dodam jeszcze, że z uśpienia korzystam sporadycznie(czytaj bardzo, bardzo rzadko). Automatyczne usypianie mam ustawione tylko dla baterii.Ale lubię wiedzieć dlaczego coś nie działa, albo działa nie tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza

A wylogowanie i zalogowanie ponownie pomaga? Jak czytam, to mi się wydaje, że komp wyłącza kartę i nie włącza jej ponownie, czyli pozostaje wchodzenie np do menadżera urządzeń i uruchamianie jej ręcznie. Głupi problem, miałem to samo na Viście.

Po wyjściu z uśpienia karta jest włączona.Ponowne zalogowanie nie daje efektu,niby jest próba nawiązania połączenia z siecią(animacja ikony w trayu) ale na tym koniec

PPM na Aplikacje/ Zapisz wszystkie zdarzenia jako

Dzienniki zdarzeń wyczyściłem przed uśpieniem.Po wyjściu z uśpienia w dzienniku "Aplikacje" nie było żadnych zapisów

Odnośnik do komentarza

Sądzę, że to może być tylko problem z łącznością. Może na drodze sygnału do WIFI są jakiś ściany lub inne przeszkody albo urządzenia, które zakłócają jego poziom. Warto spróbować zmienić położenie lapka, modemu lub routera.

 

Poziom	Data i godzina	Źródło	Identyfikator zdarzenia	Kategoria zadania
Informacje	2011-01-12 14:06:38	Microsoft-Windows-Diagnostics-Networking	6100	Informacje o klasie pomocniczej	"Szczegółowe informacje diagnozy łączność bezprzewodowa: 

Aby uzyskać pełne informacje o tej sesji, zobacz zdarzenie informacyjne łączności sieci bezprzewodowej.

Klasa pomocy: Autokonfiguracja
Stan inicjowania: Sukces

Informacje o diagnozowanym połączeniu
Identyfikator GUID interfejsu: b2d62a86-6add-4952-9c4f-561fff9bd3fb
Nazwa interfejsu: Realtek RTL8191SE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC
Typ interfejsu: Macierzysta sieć WiFi
Profil: Prywatna-BMW
Identyfikator SSID: Prywatna-BMW
Długość SSID: 12
Typ połączenia: Infrastruktura
Zabezpieczenia: Tak
Połącz, nawet jeśli sieć nie wykonuje emisji: Nie

Wynik diagnozy: Znaleziono problem
Problem przekazano do: RNWF MSM Helper Class

Główna przyczyna:
System Windows nie może połączyć się z siecią "Prywatna-BMW".
Możesz spróbować połączyć się później.

Opcja naprawy:
Zresetuj kartę sieci bezprzewodowej
Spowoduje to wyłączenie, a następnie włączenie karty sieciowej "Moje połączenie" w komputerze.

Odnośnik do komentarza

Sądzę, że to może być tylko problem z łącznością. Może na drodze sygnału do WIFI są jakiś ściany lub inne przeszkody albo urządzenia, które zakłócają jego poziom. Warto spróbować zmienić położenie lapka, modemu lub router

Ściany są-szt.1.ale przy normalnej pracy nie przeszkadzają-sieć melduje ,że siła sygnału jest znakomita.Zresztą przed rozpoczęciem procedury naprawiania problemu, skutkującej zresetowaniem karty, komputer widzi tą sieć w znakomitej kondycji.

sprawdzałem problem gdy laptop stał przy samym routerze i nic to nie dawało.Myślę, że jest to raczej problem z kartą sieciową, bo przecież ustanowienie połączenia następuje dopiero po zresetowaniu karty.Wcześniejsze resetowanie routera i modemu nie pomaga.

Daję sobie z tym spokój,a wszystkim którzy próbowali pomóc- dziękuję

Odnośnik do komentarza

Podsumowując.

Problem został rozwiązany i ewidentnie spowodowany był przez sterownik karty.Pisałem,że mam aktualny sterownik do wifi bo pod koniec listopada go uaktualniałem.Okazało się jednak, że w grudniu wydali nową wersję.Po aktualizacji karta łączy się samoczynnie z siecią po wyjściu z uśpienia.Wprawdzie trwa to ponad minutę zanim połączy, ale to już pryszcz.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...