Skocz do zawartości

Brak internetu po uśpieniu komputera.


stefel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Nie chciałem wam zawracać gitarki jak to się mówi ale już nie wytrzymuje nerwowo. Po ostatnich problemach z kompem tutaj link- - który to Wasza załoga rozwiązała (za co jestem bardzo wdzięczny) wystąpił kolejny bardzo denerwujący problem.

Po przejściu komputera w stan uśpienia traci połączenie z internetem. Żeby wszystko działało muszę zrestartować system. Nigdy u mnie się tak nie działo. Da się coś z na to poradzić czy potrzebny jest format ?

Mam internet z UPC

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Możesz to rozwinąć? Czyli jak to masz podłączone - modem, router, wlan?

 

Mam modem przez telewizję kablową .

 

 

Zacznij od ustawień profilu zasilania: Panel Sterowania->Opcje Zasilania->Ustawienia zaawansowane.

Rozwiń wszystkie gałęzie urządzeń i sprawdź ustawienia (szczególnie dysk oraz karta sieciowa).

post-934-0-59924900-1294434786_thumb.gif

 

post-934-0-62620900-1294434787_thumb.gif

 

post-934-0-71686000-1294434788_thumb.jpg

 

post-934-0-14113200-1294434790_thumb.jpg

 

post-934-0-29128700-1294434791_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Przyłączę się do tematu.Mam podobny problem,Win 7 64-bit,internet z Vectry,modem kablowy,router Netgear WNR1000.Po wyjściu z uśpienia komputer nie nawiązuje automatycznie połączenia z internetem.Kliknięcie na polecenie połącz,system zwraca komunikat, że nie może nawiązać połączenia, post-1320-0-49841600-1294589093_thumb.jpg kliknięcie na polecenie "rozwiązywanie problemów" resetuje kartę sieci bezprzewodowej i dopiero wtedy komputer łączy się z internetempost-1320-0-26270000-1294589346_thumb.jpg Proponowane przez wieslaw531 "Ustawienie wstrzymywania selektywnego USB ustaw na Wyłączone" nic nie daje.

Odnośnik do komentarza

Tak dokładnie. Jest OK.

Kiedyś miałem problemy przy starcie kompa(ów) - długi czas przypisywania adresu.

Po konfiguracji z rezerwacją adresów wszystko działa poprawnie.

Nie korzystam z opcji uśpienia kompa. Nie mam noweg pomysłu w Twoim problemie.

Ewentualnie jeszcze raz dokładnie przejrzyj wszystkie opcje w zaawansowanych ustawieniach zasilania oraz zarządzanie energią w MU.

Czy sterowniki chipsetu aktualne?

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Z obrazka który przedstawiłeś wynika ze to jest laptop. Sprawdź w zaawansowanych opcjach zasilania jaki masz tryb ustawiony. Jeśli jest zrównoważony - ustaw na wysoką wydajność.

Można się też pokusić o wyłaczenie Aero, jeśli korzystasz.

Spróbowałem z wysoką wydajnością i wyłączeniem Aero-nie pomogło

Sterowniki są aktualne

Odnośnik do komentarza

Spróbuj takiego patentu. Wejdź do Menedżera Urządzeń, wybierz swoją karte sieciową > Właściwości > Zaawansowane i tam zobacz następującą wartość w okienku po lewej pt. Funkcje budzenia.

Ustaw na brak albo na dopasowany do wzorca.

Przy okazji przejrzyj Dziennik zdarzeń, sekcja Aplikacje i System pod kątem błędów dotyczących internetu.

Nie zaszkodzi, jak podasz co to za laptop i karta sieciowa.

Na samym dole listy Właściwości jest opcja Wyłaczanie i budzenie. Sprawdź jakie tam masz ustawienia

bogo.png

Odnośnik do komentarza

Przy karcie bezprzewodowej nie mam takiej opcji

post-1320-0-35234600-1294683909_thumb.jpg

Przy karcie LAN też nie jest do końca jak u Ciebie.Brak "Funkcji budzenia".Jest natomiast "zamknięcie wybudzenie przy uaktywnieniu sieci" ustawione na włączone

post-1320-0-46495500-1294685469_thumb.jpg

Laptop to Toshiba Satellite L550D-12H,nazwy kart sieciowych widoczne na obrazkach.Może nie pisałem tego wyraźnie,ale problem dotyczy wifi(na kablu nie sprawdzałem,bo praktycznie prawie nie korzystam)co można było wywnioskować z jednego z załączonych wcześniej obrazków.

Z Dziennikiem zdarzeń powalczę później, bo nie pamiętam dokładnie czasu zdarzeń.

Odnośnik do komentarza
Przy karcie LAN też nie jest do końca jak u Ciebie.Brak "Funkcji budzenia".Jest natomiast "zamknięcie wybudzenie przy uaktywnieniu sieci" ustawione na włączone

U mnie domyślnie ta opcja jest wyłaczona

Myślałem, ze korzystasz z Lanu. Skoro nie - wyłącz urządzenie w MU. Nie ma sensu, by zabierało zasoby skoro nie jest używane. Jeśli jest jeszcze coś podpiete, a nie musi być - też do wyłączenia.

 

Może nie pisałem tego wyraźnie,ale problem dotyczy wifi

 

W WiFi takich opcji nie ma.

 

Może trzeba będzie odinstalować stery. I poszukać starszej wersji.

 

I jeszcze jedno: czy laptop jest podłaczony do zasilacza, czy leci tylko na baterii?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...