Skocz do zawartości

Aktualizacja KB3004384 - czy ją posiadam?


gnomiuszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pewne wątpliwości, czy posiadam zainstalowaną wadliwą aktualizację KB3004384 , czy nie

Nie mogę uaktualnić sterownika NVIDIA. Mam komunikat, że ostatnia aktualizacja udała się 24 października, ale gdy próbuję sprawdzać dostępność aktualizacji, pojawia się pasek łączenia, który leci w nieskończoność. 

3da863fdf4006f6fgen.png

I teraz nie mam pewności, czy sterownik jest aktualny, czy nie. Poza tym nie stwierdziłem innych problemów. 

To mi nasunęło myśl, że mogę mieć KB3004384 w systemie, ale jak wchodzę w programy i funkcje > wyświetl aktualizacje systemu windows, to tej aktualizacji KB3004384 nie widać. Na wszelki wypadek wyłączyłem aktualizacje automatyczne. Co ciekawe, na drugim komputerze też mi nie wyszukuje tej aktualizacji KB3004384 a przy próbie aktualizacji sterownika NVIDIA dostaję komunikat, że nie można się połączyć z serwerem. 

 

Logi:

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie mogę uaktualnić sterownika NVIDIA. Mam komunikat, że ostatnia aktualizacja udała się 24 października, ale gdy próbuję sprawdzać dostępność aktualizacji, pojawia się pasek łączenia, który leci w nieskończoność.

To jest problem z funkcją połączenia internetowego, a nie z podpisanymi cyfrowymi (co rozwala KB3004384).

 

 

To mi nasunęło myśl, że mogę mieć KB3004384 w systemie, ale jak wchodzę w programy i funkcje > wyświetl aktualizacje systemu windows, to tej aktualizacji KB3004384 nie widać

Raport FRST nie przedstawia usterki, którą produkuje KB3004384 (w przeciwnym wypadku od góry do dołu na wszystkich usługach i sterownikach Microsoftu byłby odczyt "File not signed").

 

 

I teraz nie mam pewności, czy sterownik jest aktualny, czy nie.

Datowanie kompnentów nVidia:

 

DRV - [2014-10-16 17:38:21 | 010,891,464 | ---- | M] (NVIDIA Corporation) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\Windows\System32\drivers\nvlddmkm.sys -- (nvlddmkm)

DRV - [2014-10-16 17:38:21 | 000,162,592 | ---- | M] (NVIDIA Corporation) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\Windows\System32\drivers\nvhda32v.sys -- (NVHDA)

DRV - [2014-09-17 03:14:55 | 000,019,272 | ---- | M] (NVIDIA Corporation) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\Program Files\NVIDIA Corporation\NvStreamSrv\NvStreamKms.sys -- (NvStreamKms)

DRV - [2014-09-04 20:14:38 | 000,032,928 | ---- | M] (NVIDIA Corporation) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\Windows\System32\drivers\nvvad32v.sys -- (nvvad_WaveExtensible)

 

 

PS. Posługujesz się starszą wersją FRST.

Odnośnik do komentarza

To jest problem z funkcją połączenia internetowego, a nie z podpisanymi cyfrowymi (co rozwala KB3004384).

Ufff, dziękuję, czyli tej aktualizacji nie ma  :) Natomiast co do problemów z aktualizacjami, zauważyłem jeszcze jeden szczegół, o którym wcześniej zapomniałem wspomnieć. Otóż nie tylko nie mogę sprawdzić aktualizacji NVIDIA, ale również przeglądarki google chrome. Objawia się to następującym komunikatem

 

Aktualizacja zakończona niepowodzeniem (błąd: 7)Podczas sprawdzania dostępności aktualizacji wystąpił błąd: Ojej! Instalacja się nie udała. Spróbuj ponownie. Kod błędu = 0x00000000.

 

Ten problem miałem już wcześniej, gdy próbowałem aktualizować przeglądarkę. Co ciekawe, w trybie awaryjnym z obsługą sieci aktualizacja poszła bez problemu. Pomyślałem, ze to może jakieś porty mam zablokowane albo mam ustawione DNS, ale sprawdziłem to i w ustawieniach ipv 4 jest wszystko ustawione na automatyczny. 

 

Podejrzewałem antywirusa AVG free antivirus 2015, że coś blokuje, ale nawet jego tymczasowe wyłączenie nie rozwiązuje problemu. 

Co do FRST, pobrałem jeszcze raz ze strony podanej w temacie o tworzeniu logów. 

 

Nowe logi

Odnośnik do komentarza

Ok. Wygląda na to, ze problemy udało się rozwiązać za pomocą adwCleaner. Najdziwniejsze było to, że nie mogłem uruchomić tego programu na koncie administratora. Udało się to dopiero w trybie awaryjnym z obsługą sieci. Gdy wszystko się wyczyściło, aktualizacje działają normalnie i mogę też normalnie uruchomić adwCleaner. Po tym wszystkim sprawdziłem jeszcze raz aktualizację NVIDIA i wygląda na to, że mam najnowszą wersję sterownika. 

 

Dodatkowo przeprowadziłem czyszczenie najnowszą wersją CCleaner

 

Nowe logi

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Dodatkowo zamieszczam log z AdwCleaner

AdwCleanerR0.txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...