Skocz do zawartości

Przekierowanie na istart.webssearches.com, a potem brak klucza Win7, zablokowany Chrome i KIS 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dziwne, ale nie mogę odinstalować Chrome ani przez Panel, ani CCleaner (google chrome nie ma tam żadnego rozmiaru) Gdy klikam w odinstaluj nic się nie dzieje.
Uninstall Google Chrome - najpierw System szuka setup.exe a potem jest komunikat, ze jest problem ze skrótem(załącznik)
W Trybie awaryjnym to samo. 

Znów KIS mi miesza? Wcześniej(przed tym przekierowaniem) nie miałam z nim takich problemów. Wyłączenie jego ochrony również nic nie daje.
 
Czy jeżeli bez odinstalowania uruchomię instalację nowego Google Chrome to usunie mi starą wersję?

Przepraszam, że  zawracam Tobie głowę takimi pierdołami, ale wcześniej nie miałam problemów z tak prostymi rzeczami.

 

 

Edit.

W Menedżerze zadań proces od KIS to avpui.exe *32, w opisie Kasperski Anti-Virus :huh:  Zdawało mi się, że mam Kaspersky Internet Security. Taki ściągałam i taki napis jest na skrócie.

Chciałabym jeszcze raz spróbować z instalacją KIS, ale tym razem nie odhaczę tych ich wymaganych "ptaszków" i sprawdzę co wtedy będzie się działo. Co o tym sądzisz? Pytanie: Czy powinnam znów użyć Kaspersky Remover(w awaryjnym po odinstaluj) czy wystarczy samo odinstaluj.

 

Ten lapek wykończy mnie, albo ja jego, a że jestem uparta i zawzięta(bardzo złe cechy :lol: ) obstawiam to drugie :x

post-14629-0-05940000-1418552813_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

W Menedżerze zadań proces od KIS to avpui.exe *32, w opisie Kasperski Anti-Virus :huh: Zdawało mi się, że mam Kaspersky Internet Security. Taki ściągałam i taki napis jest na skrócie.

Tu wszystko się zgadza. Jest zainstalowany Kaspersky Internet Security 2015. KIS składa się z kilku modułów (antywirus jest uruchamiany jako osobny proces). Cały majdan Kasperskiego:

 

 

 

==================== Security Center ========================

 

AV: Kaspersky Internet Security (Enabled - Up to date) {179979E8-273D-D14E-0543-2861940E4886}

AS: Kaspersky Internet Security (Enabled - Up to date) {ACF8980C-0107-DEC0-3FF3-1313EF89023B}

FW: Kaspersky Internet Security (Enabled) {2FA2F8CD-6D52-D016-2E1C-81546ADD0FFD}

 

==================== Installed Programs ======================

 

Kaspersky Internet Security (HKLM-x32\...\InstallWIX_{8ED07EBD-22AD-415A-B71E-C1AD86862C2E}) (Version: 15.0.1.415 - Kaspersky Lab)

Kaspersky Internet Security (x32 Version: 15.0.1.415 - Kaspersky Lab) Hidden

 

==================== Processes (Whitelisted) =================

 

(Kaspersky Lab ZAO) C:\Program Files (x86)\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 15.0.1\avp.exe

(Kaspersky Lab ZAO) C:\Program Files (x86)\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 15.0.1\avpui.exe

(Kaspersky Lab ZAO) C:\Program Files (x86)\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 15.0.1\plugin-nm-server.exe

 

==================== Services (Whitelisted) =================

 

R2 AVP15.0.1; C:\Program Files (x86)\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 15.0.1\avp.exe [234520 2014-08-30] (Kaspersky Lab ZAO)

 

==================== Drivers (Whitelisted) ====================

 

R0 cm_km_w; C:\Windows\System32\DRIVERS\cm_km_w.sys [238288 2013-01-14] (Kaspersky Lab UK Ltd)

R0 kl1; C:\Windows\System32\DRIVERS\kl1.sys [468576 2014-03-31] (Kaspersky Lab ZAO)

R2 kldisk; C:\Windows\System32\DRIVERS\kldisk.sys [46144 2014-07-02] (Kaspersky Lab ZAO)

R3 klflt; C:\Windows\System32\DRIVERS\klflt.sys [150536 2014-12-14] (Kaspersky Lab ZAO)

R1 klhk; C:\Windows\System32\DRIVERS\klhk.sys [246456 2014-08-12] (Kaspersky Lab ZAO)

R1 KLIF; C:\Windows\System32\DRIVERS\klif.sys [818888 2014-12-14] (Kaspersky Lab ZAO)

R1 KLIM6; C:\Windows\System32\DRIVERS\klim6.sys [30304 2014-02-25] (Kaspersky Lab ZAO)

R3 klkbdflt; C:\Windows\System32\DRIVERS\klkbdflt.sys [28768 2014-03-28] (Kaspersky Lab ZAO)

R3 klmouflt; C:\Windows\System32\DRIVERS\klmouflt.sys [29280 2013-08-08] (Kaspersky Lab ZAO)

R1 klpd; C:\Windows\System32\DRIVERS\klpd.sys [15456 2013-04-12] (Kaspersky Lab ZAO)

R1 kltdi; C:\Windows\System32\DRIVERS\kltdi.sys [55872 2014-06-05] (Kaspersky Lab ZAO)

R1 Klwtp; C:\Windows\System32\DRIVERS\klwtp.sys [77512 2014-12-14] (Kaspersky Lab ZAO)

R1 kneps; C:\Windows\System32\DRIVERS\kneps.sys [179776 2014-07-09] (Kaspersky Lab ZAO)

U4 klkbdflt2; system32\DRIVERS\klkbdflt2.sys [X]

 

==================== Internet (Whitelisted) ====================

 

BHO: Content Blocker Plugin -> {03C04F0A-E2A3-4F7F-BA30-BFA06FFD1358} -> C:\Program Files (x86)\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 15.0.1\x64\IEExt\ie_plugin.dll (Kaspersky Lab ZAO)

BHO: Virtual Keyboard Plugin -> {B5D5BB14-C8E2-478D-9C97-574AC10AF9E8} -> C:\Program Files (x86)\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 15.0.1\x64\IEExt\ie_plugin.dll (Kaspersky Lab ZAO)

BHO: Safe Money Plugin -> {E3D96E85-529D-4269-AC6A-97CF9E2221E3} -> C:\Program Files (x86)\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 15.0.1\x64\IEExt\ie_plugin.dll (Kaspersky Lab ZAO)

BHO-x32: Content Blocker Plugin -> {03C04F0A-E2A3-4F7F-BA30-BFA06FFD1358} -> C:\Program Files (x86)\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 15.0.1\IEExt\ie_plugin.dll (Kaspersky Lab ZAO)

BHO-x32: Virtual Keyboard Plugin -> {B5D5BB14-C8E2-478D-9C97-574AC10AF9E8} -> C:\Program Files (x86)\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 15.0.1\IEExt\ie_plugin.dll (Kaspersky Lab ZAO)

BHO-x32: Safe Money Plugin -> {E3D96E85-529D-4269-AC6A-97CF9E2221E3} -> C:\Program Files (x86)\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 15.0.1\IEExt\ie_plugin.dll (Kaspersky Lab ZAO)

 

FireFox:

========

FF HKLM-x32\...\Firefox\Extensions: [content_blocker_6418E0D362104DADA084DC312DFA8ABC@kaspersky.com] - C:\Program Files (x86)\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 15.0.1\FFExt\content_blocker@kaspersky.com

FF Extension: Модуль блокування небезпечних веб-сайтів - C:\Program Files (x86)\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 15.0.1\FFExt\content_blocker@kaspersky.com [2014-12-13]

FF HKLM-x32\...\Firefox\Extensions: [virtual_keyboard_294FF26A1D5B455495946778FDE7CEDB@kaspersky.com] - C:\Program Files (x86)\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 15.0.1\FFExt\virtual_keyboard@kaspersky.com

FF Extension: Віртуальна клавіатура - C:\Program Files (x86)\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 15.0.1\FFExt\virtual_keyboard@kaspersky.com [2014-12-13]

FF HKLM-x32\...\Firefox\Extensions: [online_banking_69A4E213815F42BD863D889007201D82@kaspersky.com] - C:\Program Files (x86)\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 15.0.1\FFExt\online_banking@kaspersky.com

FF Extension: Безпечні платежі - C:\Program Files (x86)\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 15.0.1\FFExt\online_banking@kaspersky.com [2014-12-13]

 

Chrome:

=======

CHR Extension: (Kaspersky Protection) - C:\Users\asus\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\dbhjdbfgekjfcfkkfjjmlmojhbllhbho [2014-12-14]

CHR HKLM\...\Chrome\Extension: [dbhjdbfgekjfcfkkfjjmlmojhbllhbho] - https://chrome.google.com/webstore/detail/dbhjdbfgekjfcfkkfjjmlmojhbllhbho [Not Found]

CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [dbhjdbfgekjfcfkkfjjmlmojhbllhbho] - https://chrome.google.com/webstore/detail/dbhjdbfgekjfcfkkfjjmlmojhbllhbho [Not Found]

 

PS. Nie zwracaj uwagi na te ruskie opisy wtyczek Firefox oraz "not found" w Google Chrome - to są niuanse skanu FRST (niedokładny pobór danych), wszystko jest OK.

 

 

 

 

 

Dziwne, ale nie mogę odinstalować Chrome ani przez Panel, ani CCleaner (google chrome nie ma tam żadnego rozmiaru) Gdy klikam w odinstaluj nic się nie dzieje.

Uninstall Google Chrome - najpierw System szuka setup.exe a potem jest komunikat, ze jest problem ze skrótem(załącznik)

W Trybie awaryjnym to samo.

 

Znów KIS mi miesza? Wcześniej(przed tym przekierowaniem) nie miałam z nim takich problemów. Wyłączenie jego ochrony również nic nie daje.

Ten skrót jest rzeczywiście uszkodzony i kieruje do nieistniejącego pliku, skrót usuń. W podanym powyżej logu Shortcut stoi:

 

Shortcut: C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Google Chrome\Google Chrome.lnk -> C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe (Google Inc.)

Shortcut: C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Google Chrome\Uninstall Google Chrome.lnk -> C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\3.0.195.27\Installer\setup.exe (No File)

 

To kierunek na jakąś super starą wersją:

 

C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\3.0.195.27\Installer

 

Powinno być skierowanie na plik wersji, która była w Panelu sterowania:

 

C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\39.0.2171.71\Installer

 

 

Czy jeżeli bez odinstalowania uruchomię instalację nowego Google Chrome to usunie mi starą wersję?

Instalacja nowszej wersji "na starszą", a także i normalna aktualizacja, powoduje że mnożą się w/w foldery oznaczające wersję, choć Google Chrome i tak korzysta z najnowszej:

 

C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\x.x.x.x

 

Po instalacji nakładkowej / aktualizacji można ręcznie usunąć wszystkie foldery wersji starszych niż obecna.

 

 

Proponuję wykonać następującą akcję:

 

1. Uruchom narzędzie Microsoftu: KLIK. Zaakceptuj > Wykryj problemy i pozwól mi wybrać poprawki do zastosowania > Odinstalowywanie > zaznacz na liście ukryty wpis Google Update Helper > Dalej.

 

2. Sprawdź czy istnieje plik C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\39.0.2171.71\Installer\setup.exe.

 

----> Jeśli tak, to Start > w polu szukania wpisz cmd > z prawokliku "Uruchom jako Administrator" > wklej poniższą komendę i ENTER:

 

"C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\39.0.2171.71\Installer\setup.exe" --uninstall --multi-install --chrome --system-level

 

----> Jeśli nie, to uruchom nakładkowo pobrany instalator Google Chrome.

Odnośnik do komentarza

Tu wszystko się zgadza. Jest zainstalowany Kaspersky Internet Security 2015. KIS składa się z kilku modułów (antywirus jest uruchamiany jako osobny proces). Cały majdan Kasperskiego:

Tak, po napisaniu doczytałam sobie co jest.

 

Wykonane akcje:

Ad.1 Wykonane, zakończone powodzeniem(przynajmniej tak pokazywał raport szczegółowy)

Ad.2 Plik istnieje, jest również folder 39.0.2171.65 i tam też jest setup.exe, ale 3.0.195.27 nie widzę.

 

I teraz  tak, wchodzę w wiersz poleceń i jest:

C:\Windows\system 32>(miga kursor) więc wklejam za pomocą myszki(CTRL+V tu nie działa, co też doczytałam bo raczej nie bawię się w wierszu poleceń :D)

 

"C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\39.0.2171.71\Installer\setup.exe" --uninstall --multi-install --chrome --system-level

po wklejeniu klikam ENTER i nie dzieje się nic. Kursor przeskakuje niżej i tyle.

Coś źle robię?

 

Ps. Tak sobie jeszcze popatrzyłam po folderach i jest pełno śmieci po wyinstalowanych programach, czym to można usunąć? Czy może muszę ręcznie.

Odnośnik do komentarza

po wklejeniu klikam ENTER i nie dzieje się nic. Kursor przeskakuje niżej i tyle.

Coś źle robię?

Oczywiście nie ma oznak deinstalacji w innych częściach systemu? W tej sytuacji przejdź już po prostu do nakładkowej instalacji Google Chrome. Gdy ją ukończysz, usuń foldery starszych wersji:

 

C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\x.x.x.x

 

 

Ps. Tak sobie jeszcze popatrzyłam po folderach i jest pełno śmieci po wyinstalowanych programach, czym to można usunąć? Czy może muszę ręcznie.

To już ręcznie.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście nie ma oznak deinstalacji w innych częściach systemu?

Tzn.? Chodzi o odinstaluj(tam nadal nie działa)? Wiesz, że jestem zielona i chociaż do tej pory jakoś sobie poradziłam to na pewne Twoje pytania czy polecenia reaguję > :huh: hehe

 

Jak zacznę instalować nowy Chrome to coś mi się wpakuje w autorun? Czy to można jakoś odhaczyć przy instalacji?

 

To już ręcznie.

Rozumiem, że jak wejdę w wyszukaj i wpiszę nazwę np. Canon (całość wyinstalowana) to mogę ręcznie usunąć wszystko co mi wyskoczy?

 

Boszz, czasem czuję się zażenowana swoją niewiedzą i pytaniami. Mam nadzieję, że to już są ostatnie pytania i powyższa instalacja i sprzątanie pójdą  gładko.

Odnośnik do komentarza

Tzn.? Chodzi o odinstaluj(tam nadal nie działa)?

Chodzi o to, czy proces zaczął usuwać z dysku jakieś obiekty Google, np. folder C:\Program Files (x86)\Google\Chrome. Ale wątpię w to, w przeciwnym wypadku nie pytałabyś się o co chodzi.

 

 

Rozumiem, że jak wejdę w wyszukaj i wpiszę nazwę np. Canon (całość wyinstalowana) to mogę ręcznie usunąć wszystko co mi wyskoczy?

Zrozumiałam, że odwiedzasz konkretne lokalizacje i wiesz co i gdzie pozostało, a nie wyszukiwane ich dopiero. Ja nie mogę wiedzieć co zwróci Ci wyszukiwarka i czy można to bez zastanowienia usuwać. Przejrzyj ręcznie poniższe foldery:

 

C:\Program Files

C:\Program Files (x86)

C:\Program Files\Common Files

C:\Program Files (x86)\Common Files

C:\ProgramData

C:\Users\asus\AppData\Local

C:\Users\asus\AppData\LocalLow

C:\Users\asus\AppData\Roaming

 

+ Menu Start.

Odnośnik do komentarza

 

 

Chodzi o to, czy proces zaczął usuwać z dysku jakieś obiekty Google, np. folder C:\Program Files (x86)\Google\Chrome. Ale wątpię w to, w przeciwnym wypadku nie pytałabyś się o co chodzi.

 

Jak już pisałam wcześniej, po wklejeniu komendy i wciśnięciu ENTER, kursor przeskoczył w linijkę niżej i nic się dalej nie działo.

 

Zrozumiałam, że odwiedzasz konkretne lokalizacje i wiesz co i gdzie pozostało, a nie wyszukiwane ich dopiero. Ja nie mogę wiedzieć co zwróci Ci wyszukiwarka i czy można to bez zastanowienia usuwać.

Owszem odwiedzałam, ale chciałam sobie uprościć żeby wyszukaj wyrzuciło mi wszystko i wtedy dopiero usuwać ręcznie. Na pewno nie usuwałabym czegoś co byłoby w system, itp. Ale skoro wyszczególniłaś foldery to tam poczyściłam.

 

Chrome> Zainstalowałam nakładkowo i pomyślałam, że teraz spróbuję go odinstalować przez Panel. Udało się :) nawet poznikały te starsze foldery więc zainstalowałam go jeszcze raz i wydaje mi się, że jest ok.(wersja najnowsza, wtyczka flash również).

 

 

Teraz żeby sobie jeszcze doczyścić i usprawnić czy mogę użyć:

- ccleaner

- oczyszczanie dysku

- defragmentator dysku?

 

Jeżeli tak to temat można zamknąć, jak do tej pory nie zauważyłam więcej żadnych problemów.

 

Mam jeszcze jeden problem odnośnie niezainstalowanego sterownika jakiegoś zewnętrznego urządzenia Bluetooth, ale że jest to prawdopodobnie któryś z telefonów to dam chyba sobie spokój. :)

 

 

Dziękuję bardzo za pomoc i cierpliwość :) i w najbliższym czasie postaram się choćby minimalnie za to odwdzięczyć :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Teraz żeby sobie jeszcze doczyścić i usprawnić czy mogę użyć:

- ccleaner

- oczyszczanie dysku

- defragmentator dysku?

Jasne.

 

 

Mam jeszcze jeden problem odnośnie niezainstalowanego sterownika jakiegoś zewnętrznego urządzenia Bluetooth, ale że jest to prawdopodobnie któryś z telefonów to dam chyba sobie spokój.

Owszem, widać to w FRST Addition:

 

==================== Faulty Device Manager Devices =============

 

Name: Zewnętrzne urządzenie Bluetooth

Description: Zewnętrzne urządzenie Bluetooth

Class Guid:

Manufacturer:

Service:

Problem: : The drivers for this device are not installed. (Code 28)

Resolution: To install the drivers for this device, click "Update Driver", which starts the Hardware Update wizard.

 

Name: Zewnętrzne urządzenie Bluetooth

Description: Zewnętrzne urządzenie Bluetooth

Class Guid:

Manufacturer:

Service:

Problem: : The drivers for this device are not installed. (Code 28)

Resolution: To install the drivers for this device, click "Update Driver", which starts the Hardware Update wizard.

 

Z kolei na liście zainstalowanych jest ta instalacja:

 

==================== Installed Programs ======================

 

Bluetooth Win7 Suite (64) (HKLM\...\{230D1595-57DA-4933-8C4E-375797EBB7E1}) (Version: 7.2.0.65 - Atheros Communications)

 

 

w najbliższym czasie postaram się choćby minimalnie za to odwdzięczyć

Dzięki!

Odnośnik do komentarza

W Menedżerze urządzeń wygląda to tak jak w załączniku i on nie znajduje aktualizacji. To zainstalowane to chyba jest wewnętrze Bluetooth laptopa.

 

Ten identyfikator sprawdzałam kiedyś w necie i wywnioskowałam, że to przez jeden z telefonów. Powiązanych telefonów jest kilka, a te co używam nie sprawiają problemów więc odpuściłam z zewnętrzną instalacją sterownika.

 

 

Dziękuję jeszcze raz :)

post-14629-0-20930000-1418661715_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...