Skocz do zawartości

Przekierowanie na istart.webssearches.com, a potem brak klucza Win7, zablokowany Chrome i KIS 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowym użytkownikiem i od soboty szukam przyczyny problemów jak w temacie, ale do rzeczy.

Ściągnięto Drivers Genius z chomika i podczas próby instalacji KIS2014 wyświetlił jakiś komunikat ostrzegawczy(nie wiem nawet co bo nie ja instalowałam i nie zdążyłam przeczytać) komunikat zignorowano i instalacja rozpoczęła się. Potem to już same problemy. Przeglądarki Chrome i IE przekierowane na istart.weebssearches...(nie pamiętam reszty linku) oraz instalacja Speedup PC. Aby się tego pozbyć zaczęło się szukanie i zmienianie stron startowy, wyinstalowanie Geniusa,Speeduppc, czyszczenie CCleanerem. Niewiele to pomogło.

 

KIS już chyba wtedy był zablokowany, komunikat:

C:Program Files (86x)\Kasperski Lab\Kaspersky Internet Security 14.0.0\avpui.exe

System Windows nie może uzyskać dostępu do określonego urządzenia ścieżki lub pliku. Możesz nie mieć odpowiednich uprawnień, aby uzyskać dostęp do elementu.

 

Podczas przejścia na pulpit zauważyłam w prawym rogu komunikat o nielegalnym Win 7  :o prawoklik na mój komputer i faktycznie aktywacja systemu i identyfikator niedostępne(lapek kupiony z oprogramowaniem).

Po telefonie do odpowiedzialnego za ten stan rzeczy - punkt przywracania systemu.Odblokowało to KIS, ale szybki skan(coś znalazł) restart i znów blokada. Gdzieś w międzyczasie skany Malwarebytes-137 plików w kwarantannie, potem usunęłam. AdwCleaner (logi w załączniku) i JRT blokowany(w awaryjnym część skanowania większość blokowało).

I tak w kółko CCleaner i googlowanie przez IE co jeszcze zrobić.

 

Znalazłam to forum i wczoraj i przedwczoraj zrobiłam zalecane logi, ale nie wiem czy będą aktualne bo nagle podczas wyłączania robi się update z MS coś konfiguruje - niepowodzenie więc "przywraca" i tak w kółko.

 

Jeszcze, jak klikam w C: i tam katalogi to po chwili okno wyłącza się, Menadzer urządzeń-uruchamia instalator mmc.exe(nawet w to już nie klikam) nie wiem co się jeszcze dzieje w kompie :angry:  

 

Dziś wykonałam jeszcze od Was SecurityCheck, ale to też blokuje.Podczas pobierania przez zapisz:"Ten program może być szkodliwy dla komputera-pomimo to uruchom(wiem miał być dwuklik, ale nie było już opcji zapisz) jakiś log jest.

 

Tak to mniej więcej u mnie wygląda. Da się coś z tym zrobić czy potraktować to przez format C: <_< W razie udzielenia pomocy proszę o szczegółowe podpowiedzi bo jakoś sobie radzę z kompem, ale nie jestem ekspertem ;).

 

To miałam chyba wkleić(przepraszam jeśli nie tak to zrozumiałam :)

 

 Results of screen317's Security Check version 0.99.92 
 Windows 7 Service Pack 1 x64 (UAC is enabled) 
 Internet Explorer 11 
``````````````Antivirus/Firewall Check:``````````````
 Windows Security Center service is not running! This report may not be accurate!
Kaspersky Internet Security  
 Antivirus up to date!  (On Access scanning disabled!)
`````````Anti-malware/Other Utilities Check:`````````
 Java 7 Update 67 
 Java 8 Update 25 
 Java version 32-bit out of Date!
 Adobe Flash Player 15.0.0.239 
 Google Chrome (39.0.2171.65)
 Google Chrome (39.0.2171.71)
````````Process Check: objlist.exe by Laurent```````` 
`````````````````System Health check`````````````````
 Total Fragmentation on Drive C: 
````````````````````End of Log``````````````````````
 

Addition.txt

AdwCleanerR0.txt

Extras.Txt

FRST.txt

JRT.txt

logGR.txt

OTL.Txt

raport mbam.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W raportach nie widać oznak czynnej infekcji. Do korekty byłyby detale, ale na razie jest to niezasadne:

 

 

Po telefonie do odpowiedzialnego za ten stan rzeczy - punkt przywracania systemu.Odblokowało to KIS, ale szybki skan(coś znalazł) restart i znów blokada.

Proponuję rozpocząć od całkowitej deinstalacji Kaspersky Internet Security - choćby tymczasowo (potem można go będzie na czysto zainstalować ponownie) - by wykluczyć jego negatywny wpływ na system. Póki co, to tu wygląda, iż to on blokuje funkcje systemowe.

 

 

Podczas przejścia na pulpit zauważyłam w prawym rogu komunikat o nielegalnym Win 7 :o prawoklik na mój komputer i faktycznie aktywacja systemu i identyfikator niedostępne(lapek kupiony z oprogramowaniem).

Problemem jest dysfunkcja usługi Ochrona oprogramowania, uruchamianie tej usługi zwraca "Odmowę dostępu" (nie wiadomo co ją blokuje, ale KIS mocno podejrzany):

 

System errors:

=============

Error: (12/10/2014 06:05:40 PM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7000) (User: )

Description: Nie można uruchomić usługi Ochrona oprogramowania z powodu następującego błędu:

%%5

 

 

Jeszcze, jak klikam w C: i tam katalogi to po chwili okno wyłącza się

W systemie jest zainstalowany firmowy ASUS Webstorage (to zbędnik, rodzaj magazynu plików w chmurze). Delikwent nie lubi się z powłoką eksplorer i na forum regularnie pojawiają się tematy tego rodzaju: KLIK.

 

ShellIconOverlayIdentifiers: [AsusWSShellExt_B] -> {6D4133E5-0742-4ADC-8A8C-9303440F7190} => C:\Program Files (x86)\ASUS\ASUS WebStorage\3.0.84.161\ASUSWSShellExt64.dll (eCareme Technologies, Inc.)

ShellIconOverlayIdentifiers: [AsusWSShellExt_O] -> {64174815-8D98-4CE6-8646-4C039977D808} => C:\Program Files (x86)\ASUS\ASUS WebStorage\3.0.84.161\ASUSWSShellExt64.dll (eCareme Technologies, Inc.)

 

 

Czyli na teraz proponuję:

 

1. Zastosuj ponownie Przywracanie systemu do momentu, gdy Kaspersky nie był zablokowany, nie uruchamiaj w nim żadnego skanowania, ani nie resetuj systemu, tylko w poprawny sposób odinstaluj via Panel sterowania KIS oraz ASUS WebStorage.

 

2. Przejdź w Tryb awaryjny Windows:

- Zastosuj firmowy czyściciel Kaspersky Remover.

- Wyczyść Dzienniki zdarzeń: Start > w polu szukania wpisz eventvwr.msc > rozwiń sekcję Dzienniki zdarzeń systemu Windows i z prawokliku na system + Aplikacja opróżnij gałązki.

 

3. Przejdź w Tryb normalny Windows. Zaktualizuj FRST (jest nowsza wersja) i zrób nowe raporty FRST (wszystkie trzy). Podsumuj co się dzieje po w/w operacjach.

Odnośnik do komentarza

Postaram się wykonać, mam nadzieję ze w awaryjnym sobie poradzę.

Awaryjny z obsługą sieci czy bez?

 

Wyżej dodałam wynik przywracania i dalej się zatrzymałam.

 

FRST ściągnięty z forum, jest już odnośnik do nowego?

 

 

Hmm jak dodać post bez tego Twojego?

Może głupie pytanie, ale dawno nie korzystałam z forum :]

 

Sorry już widzę ;)

post-14629-0-99270000-1418324663_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Wyżej dodałam wynik przywracania i dalej się zatrzymałam.

Przejdź w Tryb awaryjny Windows i ponów próbę z Przywracaniem systemu.

 

 

Awaryjny z obsługą sieci czy bez?

Deinstalacje w Trybie normalnym. Drugi punkt wykonaj w Trybie awaryjnym bez obsługi sieci.

 

 

FRST ściągnięty z forum, jest już odnośnik do nowego?

Link jest cały czas ten sam (nowa wersja jest podstawiana w to samo miejsce). Po prostu skasuj obecny FRST z dysku i pobierz ponownie.

 

 

PS. Twój post zedytowałam wycinając z niego cały ogromny cytat.

Odnośnik do komentarza

Jest tu w systemie kilka punktów Przywracania:

 

==================== Restore Points =========================

 

25-11-2014 18:43:34 Windows Update

02-12-2014 08:06:11 Windows Update

05-12-2014 23:28:25 Windows Update

06-12-2014 18:42:39 Przed zainstalowaniem nowych sterowników - 2014-12-06 19:42:35

06-12-2014 18:50:03 Zainstalowany program DirectX

07-12-2014 02:00:13 Windows Update

07-12-2014 09:17:49 Removed Java 7 Update 67

07-12-2014 17:53:20 Removed Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable - x64 9.0.30729.6161

07-12-2014 19:23:59 Operacja przywracania

10-12-2014 03:05:28 Windows Update

 

Który wybierasz? Czy błąd występuje przy każdym z nich?

Odnośnik do komentarza

Tych dwóch akurat już nie widzę nawet po rozwinięciu listy. Nie pamiętam czy wcześniej je widziałam. Ostatni jaki mam jest z 6-12-2014 również nie działa, w awaryjnym też. Był jeszcze jakiś inny, ale nie ma go teraz. :| Może dlatego że nie cofałam zmian. Teraz je cofnęłam .

Foto,jak uruchamia się Punkt przywracania w normalnym systemie(tak samo menadżer urządzeń o czym pisałam wcześniej) W awaryjnym normalnie działa.

 

ASUS Webstorage usunięty(dodaj usuń taki sam rozruch jak na foto)

 

 

Jakieś inne sugestie? Jeżeli tak to jutro pokombinuję. A co gdyby bez przywracania udało się odinstalować KIS? Nie sprawdzałam tego.

post-14629-0-22090000-1418337144_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Ad. 1 Przywracanie nieudane o czym pisałam, ale KIS i ASUS Webstorage odinstalowane via Panel sterowania.

Ad. 2 W Trybie awaryjnym: 

- Czyściciel Kaspersky Remover - zakończone powodzeniem.

- W Dzienniku zdarzeń nie znalazłam aplikacji Opróżnij gałązki, a Wyczyść dziennik(Czy coś takiego) nie wiem czy dobrze zrobiłam, ale wyczyściłam.

Ad. 3 Logi w załączniku.

 

Tak jak przypuszczałaś, po usunięciu KIS odblokował się klucz do WIN7 oraz Przeglądarka Chrome. :cheer: (nie mogłam się powstrzymać ;))

 

Panel sterowania również uruchamia Menadżera urządzeń tak jak powinien. Dalej nic nie sprawdzałam bo rano jak to robiłam to zawiesił się panel, lapek troszkę się muli i czasami nad czymś "myśli". Ale to i tak nic w porównaniu z systemem obciążonym KIS. Już zapomniałam jak to jest gdy po wciśnięciu Power, System ładuje się w mig :D  Cóż, coś za coś, a klucz Kaspra mam jeszcze na długo.

 

Ponownie włączyłam Windows Update i już mi wiszą jakieś aktualizacje do zainstalowania, więc jeśli powinnam go na razie wyłączyć to napisz.

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza

Ponownie włączyłam Windows Update i już mi wiszą jakieś aktualizacje do zainstalowania, więc jeśli powinnam go na razie wyłączyć to napisz.

To potem, tylko wyklucz od razu instalację krytycznej łaty KB3004394, o ile Ci się pokazuje: KLIK.

 

 

W Dzienniku zdarzeń nie znalazłam aplikacji Opróżnij gałązki, a Wyczyść dziennik(Czy coś takiego) nie wiem czy dobrze zrobiłam, ale wyczyściłam.

"Opróżnij gałązki" to nie była nazwa funkcji, tylko moje własne słowa opisowe co tam zrobić. Oczywiście to miało być wyczyszczenie Dzienników. Czyszczenie miało na celu odsiać błędy już nieaktualne po deinstalacji Kasperskiego. Pojawiły się nowe wtręty, aczkolwiek nie jest pewne czy wszystko jest aktualne:

 

Application errors:

==================

Error: (12/12/2014 05:21:56 AM) (Source: Microsoft-Windows-CAPI2) (EventID: 257) (User: )

Description: Zainicjowanie bazy danych wykazu przez Usługi kryptograficzne nie powiodło się. Błąd ESENT: -1305.

 

Error: (12/12/2014 05:04:44 AM) (Source: Microsoft-Windows-CAPI2) (EventID: 512) (User: )

Description: Zainicjowanie obiektu System Writer kopii zapasowej VSS przez Usługi kryptograficzne nie powiodło się.

 

Details:

Could not query the status of the EventSystem service.

 

System Error:

Trwa proces zamykania systemu.

 

Error: (12/11/2014 11:03:40 PM) (Source: System Restore) (EventID: 8210) (User: )

Description: Wystąpił nieokreślony błąd podczas przywracania systemu: (Windows Update). Informacje dodatkowe: 0x8000ffff.

 

 

System errors:

=============

Error: (12/12/2014 06:48:26 PM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7000) (User: )

Description: Nie można uruchomić usługi Google Update Service (gupdate) z powodu następującego błędu:

%%1053

 

Error: (12/12/2014 06:48:26 PM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7009) (User: )

Description: Upłynął limit czasu (30000 ms) podczas oczekiwania na połączenie się z usługą Google Update Service (gupdate).

 

Error: (12/12/2014 06:46:06 PM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7000) (User: )

Description: Nie można uruchomić usługi WebcamMax, WDM Video Capture z powodu następującego błędu:

%%1058

 

Error: (12/12/2014 05:27:35 AM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7023) (User: )

Description: Usługa Windows Update zakończyła działanie; wystąpił następujący błąd:

%%-2147467243

 

 

1. Uruchom narzędzie Fix It 50202: KLIK. Zaznacz tryb agresywny.

 

2. Proponuję jeszcze pozbyć się innych zbędnych zintegrowanych programów ASUS, np. AsusVibe2.0, Bing Bar (odpadnie kilka procesów startowych), Google Toolbar for Internet Explorer.

 

3. Uruchom Autoruns.

- W karcie Services odznacz pozycje gupdate, gupdatem, NvNetworkService, NvStreamSvc, Stereo Service

- W karcie Scheduled Tasks odznacz pozycje związane z Google.

 

4. Ponownie wyczyść Dzienniki zdarzeń (Aplikacja + System). Następnie otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
S3 esihdrv; C:\Users\asus\AppData\Local\Temp\esihdrv.sys [122240 2014-12-09] (ESET)
S3 cpuz135; \??\C:\Users\asus\AppData\Local\Temp\cpuz135\cpuz135_x64.sys [X]
C:\ProgramData\F-Secure
C:\ProgramData\Temp
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

5. Zrób nowy log FRST z opcji Scan, zaznacz ponownie pole Addition, by dwa logi powstały. Dołącz też plik fixlog.txt. Wypowiedz się czy nadal występuje efekt "mulenia".

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Mam robić każdy punkt kolejno?

Mogę jeszcze coś poodinstalowywać? GG, Winamp. To co nie używam.

WIN Update wyłączyłam na razie, a potem musze pamiętać o uruchomieniu z pozwoleniem wyboru, a nie z atomatu hehe

Rozumiem, że Czyszczenie dziennika w Trybie normalnym, skoro nie piszesz o awaryjnym?

Odnośnik do komentarza

Ad. 1 Wykonane

Ad. 2 Wykonane

Ad. 3 Kazało mi użyć trybu Administratora więc klikałam ok

- Service - wykonane

- Scheduled Tasks - wykonane(po kliku w jeden z Google otworzył się Harmonogram zadań, ale zamknęłam to).

Ad. 4 Wykonane

 

Na razie nie "muli". Chociaż podczas odinstalowywania Google Toolbar nie pokazało mi się nic na monitorze, a dioda świeciła, że coś robi. Myślałam że jakiś zawias złapał, ale potem ten Toolbar znikł z listy dodaj/usuń i resztę odinstalowałam bez problemów.

 

Ps. Od jakiegoś czasu wyskakuje mi okienko jak w załączniku, klikać ok? Potrzebne?

Ps.2 Przypomniało mi się, że na pulpicie mam jeszcze .txt po kavremver. Potrzebny?

 

Addition.txt

Fixlog.txt

FRST.txt

post-14629-0-79710000-1418419383_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeszcze drobne poprawki:

 

1. Jakoś przeoczyłam w Autoruns operacje w karcie Logon: odfajkuj sobie jeszcze pozycje FancyStart daemon, NvBackend, Nuance PDF Reader-reminder, SunJavaUpdateSched, UpdateLBPShortCut, UpdateP2GoShortCut. Ponadto, w karcie Drivers odznacz pozycję WCMVCAM - Dziennik zdarzeń to dręczy:

 

System errors:

=============

Error: (12/12/2014 09:51:25 PM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7000) (User: )

Description: Nie można uruchomić usługi WebcamMax, WDM Video Capture z powodu następującego błędu:

%%1058

 

==================== Drivers (Whitelisted) ====================

 

S2 WCMVCAM; C:\Windows\System32\DRIVERS\wcmvcam64.sys [1071032 2012-04-15] (Windows ® Win 7 DDK provider)

 

2. Usunięcie szczątków po deinstalacjach. Otwórz Notatnik i wklej w nim;

 

CustomCLSID: HKU\S-1-5-21-3757016675-200659705-1208912013-1001_Classes\CLSID\{E68D0A55-3C40-4712-B90D-DCFA93FF2534}\InprocServer32 -> C:\Users\asus\AppData\Roaming\GG\ggdrive\ggdrive-menu.dll No File
BHO-x32: Google Dictionary Compression sdch -> {C84D72FE-E17D-4195-BB24-76C02E2E7C4E} -> C:\Program Files (x86)\Google\Google Toolbar\Component\fastsearch_B7C5AC242193BB3E.dll No File
C:\Program Files (x86)\Winamp
C:\Users\asus\AppData\Local\GG
C:\Users\asus\AppData\Roaming\Google
C:\Users\asus\Desktop\GG dysk.lnk
RemoveDirectory: C:\Windows\SysWOW64\catroot2.bak

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Pokaż wynikowy fixlog.txt.

 

 

Ps. Od jakiegoś czasu wyskakuje mi okienko jak w załączniku, klikać ok? Potrzebne?

Komunikat enigmatyczny i nie wiem o jaką aktualizację chodzi. Ale skoro jest dostępna, to czemu nie.

 

Ps.2 Przypomniało mi się, że na pulpicie mam jeszcze .txt po kavremver. Potrzebny?

Możesz plik usunąć. Ja w raportach i tak mam obraz co się zmieniło, jakie obiekty startowe Kasperskiego zostały usunięte.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jak już robimy te przedświąteczne porządki :D  to:

1. WebcamMax o ile dobrze pamiętam miał być jakimś bajerem do kamerki, chyba się nie sprawdził więc raczej został usunięty, ale jak widać nie do końca. Nie widzę tego w Odinstaluj, a w Pliki programów(x86) folder powstał w styczniu tego roku. Więc myślę, że możemy się tego pozbyć.

 

2. Zastanawia mnie w Odinstaluj:

- dlaczego java jest 7 i 8

- co z Malwarebytes Anti-Malware(jakiś Pro czy coś) był to trial  na 30 dni więc teraz część funkcji jest nieaktywna. Zapewne na koniec ponownie zainstaluję KIS 2014, czy malwarebytes będzie potrzebny?

- Canon(drukarka) czego mogę się z tego pozbyć? Trochę tego jest w Odinstaluj.

 

Wszystkim zajmę się popołudniu lub późnym wieczorem.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

1. WebcamMax o ile dobrze pamiętam miał być jakimś bajerem do kamerki, chyba się nie sprawdził więc raczej został usunięty, ale jak widać nie do końca. Nie widzę tego w Odinstaluj, a w Pliki programów(x86) folder powstał w styczniu tego roku. Więc myślę, że możemy się tego pozbyć.

W tej sytuacji poszerz skrypt do FRST do postaci:

 

S2 WCMVCAM; C:\Windows\System32\DRIVERS\wcmvcam64.sys [1071032 2012-04-15] (Windows ® Win 7 DDK provider)
CustomCLSID: HKU\S-1-5-21-3757016675-200659705-1208912013-1001_Classes\CLSID\{E68D0A55-3C40-4712-B90D-DCFA93FF2534}\InprocServer32 -> C:\Users\asus\AppData\Roaming\GG\ggdrive\ggdrive-menu.dll No File
BHO-x32: Google Dictionary Compression sdch -> {C84D72FE-E17D-4195-BB24-76C02E2E7C4E} -> C:\Program Files (x86)\Google\Google Toolbar\Component\fastsearch_B7C5AC242193BB3E.dll No File
C:\Program Files (x86)\Winamp
C:\Users\asus\AppData\Local\GG
C:\Users\asus\AppData\Roaming\Google
C:\Users\asus\Desktop\GG dysk.lnk
C:\Windows\System32\DRIVERS\wcmvcam64.sys
RemoveDirectory: C:\Windows\SysWOW64\catroot2.bak

 

A "C:\Program files (x86)\Folder powiązany" dokasuj ręcznie.

 

 

2. Zastanawia mnie w Odinstaluj:

- dlaczego java jest 7 i 8

- co z Malwarebytes Anti-Malware(jakiś Pro czy coś) był to trial na 30 dni więc teraz część funkcji jest nieaktywna. Zapewne na koniec ponownie zainstaluję KIS 2014, czy malwarebytes będzie potrzebny?

- Canon(drukarka) czego mogę się z tego pozbyć? Trochę tego jest w Odinstaluj.

- Linie Java 7.x i Java 8.x nie zastępują się, stąd instalacje się mnożą. Ta wersja Java 7 i tak nie jest najnowsza, a producent przygotowuje całkowitą migrację na Java 8, więc wersję 7 możesz odinstalować.

- MBAM w wersji darmowej jest instalowany z opcjonalną aktywacją trial (to należało pominąć), wersja darmowa może zostać w systemie jako skaner na żądanie. O Kasperskym jeszcze pogadamy. Na razie dokończmy roboty.

- Niezbędnym elementem obsługi drukarki Canon są sterowniki, reszta to opcjonalne programy pomocnicze do różnych celów i tu już sama decyduj co nie jest potrzebne.

 

==================== Installed Programs ======================

 

Canon Easy-PhotoPrint EX (HKLM-x32\...\Easy-PhotoPrint EX) (Version: - ) ----> kreator wydruków albumów, wizytówek, etc.

Canon Easy-WebPrint EX (HKLM-x32\...\Easy-WebPrint EX) (Version: - ) ----> wtyczka dla IE umożliwiająca wydruk stron

Canon Inkjet Printer/Scanner/Fax Extended Survey Program (Version: - ) ----> ankieterski śmieć

Canon MG5100 series MP Drivers (Version: - ) ----> sterowniki konieczne do obsługi drukarki

Canon MP Navigator EX 4.0 (Version: - ) ----> umożliwia skan, zapis i wydruk zdjęć czy dokumentów, również edytor

Canon My Printer (Version: - ) ----> diagnostyk

Canon Solution Menu EX (HKLM-x32\...\CanonSolutionMenuEX) (Version: - ) ----> menu dostępowe do aplikacji Canon i manuali

Odnośnik do komentarza

Ad. 1 Wykonane

Ad. 2 Wykonane, plik usunęłam

 

Java 7 - wyinstalowana,

Canon - uznałam, że wyinstaluję w całości(w razie potrzeby mam gdzie indziej, a i tak drukarka raczej do wymiany)

Co do MBAM, celowo zainstalowałam cały trial(jakiś czas temu) potem usunęłam, teraz gdy miałam te problemy zainstalowałam ponownie, ale jak to bywa z takimi programami zostawił po sobie ślad i nadal uruchamia się trial. Można to usunąć i zainstalować czysty, darmowy program, czy zostawić jak jest?

 

W Odinstaluj chyba już nie będę nic zmieniać. Zastanawiałam się jeszcze nad grami, ale czasem się przydają, aby kogoś zając więc niech zostaną. Na pulpicie to mam już prawie samą tapetkę :D . Jeżeli uznasz, że coś jeszcze można usunąć to daj znać co i do czego służy. Rozważę czy jest mi potrzebne. Usunę lub zostawię o czy poinformuję i nie będziesz musiała doczyszczać reszty co chwila, a za jednym zamachem sprzątniemy wszystko.

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza

Kończąc czyszczenie:

 

1. Jeszcze wtyczki Adobe Flash: używasz Google Chrome, które ma własny wewnętrzny Flash. Odinstaluj Adobe Flash Player 15 Plugin (to wersja dla Firefox i pochodnych), natomiast zaktualizuj Adobe Flash Player 15 ActiveX (to wersja dla IE). Instalator offline dla IE linkowany w przyklejonym: KLIK.

 

2. Usuń ręcznie wszystkie pobrane kopie FRST (były w różnych folderach). Zastosuj DelFix oraz wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

3. Utwórz ręcznie nowy punkt Przywracania systemu. Następnie zainstaluj Kasperskiego i sprawdź co się stanie. W razie zamulenia lub dodatkowych awarii pozbybasz się definitywnie programu / cofasz stan systemu.

 

 

Co do MBAM, celowo zainstalowałam cały trial(jakiś czas temu) potem usunęłam, teraz gdy miałam te problemy zainstalowałam ponownie, ale jak to bywa z takimi programami zostawił po sobie ślad i nadal uruchamia się trial. Można to usunąć i zainstalować czysty, darmowy program, czy zostawić jak jest?

Przed instalacją Kasperskiego zdeaktywuj osłonę rezydentną MBAM.

Odnośnik do komentarza

Dodam jeszcze, że podpięłam Chrome jako przeglądarkę domyślną (o czym może już wiesz)

 

Ad. 2 Mam manię zapisywania, katalogowania i segregowania wszystkiego co robiłam, stąd te foldery. Taki mój świr :lol: Postaram się pousuwać to wszystko(i tak logi dodane).

 

Ad. 3 Kasper zawsze muli na starcie co odczułam teraz gdy go nie ma.  W razie problemów pozbywam się go tylko przez cofnięcie systemu bez usuń? Dobrze rozumiem?

 

Przed instalacją Kasperskiego zdeaktywują osłonę rezydentną MBAM.

Tu potrzebuję wyjaśnienia :P Jakoś sobie radzę z komputerem, ale nadal jestem laikiem, któremu trzeba przełożyć na chłopski rozum.(PS.przeczytałam zdeaktywuj :x)

Ps. poradziłam sobie chyba z tym, ale:

MBAM na skrócie ma ikonkę pliku, który nie rozpoznaje system, a nie logo. Coś chyba z nim nie tak. Wywalam.

 

 

 

To teraz po kolei co nawyczyniałam:

Ad.1 Wykonane, wydaje mi się, że poprawnie.

Ad.2 Wykonane, ale zanim zrobiłam DelFix wyłączyłam aktywację PRO MBAM, a potem całkiem go wyinstalowałam. Usunęłam Punkty przywracania.(D:wyłączona ochrona).

Ad.3 Utworzony nowy punkt przywracania.

 Zainstalowany KIS 2015 i już słyszę pracę lapka hehe, a była cisza.(z czasem się uspokaja)

Czy muli?, na chwilę obecną niebardzo, to wyjdzie w trakcie i na starcie. Jeden komunikat mi wyskoczył przy uruchomieniu Chrom (załącznik).

Podczas instalacji KIS wszystko odhaczyłam, nie wiem czy dobrze, ale zawsze tak instalowałam. Dla mnie to jest Ich jakieś tam "widzimisię", że powinnaś dać nam to i tamto... Mogę się mylić, więc mnie oświeć.

 

 

W Chrome podobno nie mam Flash, a jest mi potrzebny. We wtyczkach jest

 

Adobe Flash Player - Wersja: 15.0.0.239

 

Czy miałam zrobić wszystkie aktualizacje z załączonego odnośnika? Jeżeli tak to niestety nie zrobiłam :unsure:

post-14629-0-60370000-1418512634_thumb.jpg

DelFix.txt

Odnośnik do komentarza

W Chrome podobno nie mam Flash, a jest mi potrzebny. We wtyczkach jest

Adobe Flash Player - Wersja: 15.0.0.239 (Wyłączone)

Nie wiem czy rozumiem co mówisz - pokazujesz mi, że wtyczka jest wyłączona, to należy ją włączyć. Czy jest z tym jakiś problem? Dodatkowo: zaktualizuj Google Chrome z posiadanej 39.0.2171.71 do najnowszej 39.0.2171.95 - ma ona zintegrowaną nowszą wersję 16.0.0.235.

 

 

Czy miałam zrobić wszystkie aktualizacje z załączonego odnośnika? Jeżeli tak to niestety nie zrobiłam

Kierowałam tylko do aktualizacji Adobe Flash dla IE. Java była załatwiona wcześniej. Google Chrome powyżej. System ma bazowe aktualizacje tam wyliczane.

 

 

MBAM na skrócie ma ikonkę pliku, który nie rozpoznaje system, a nie logo. Coś chyba z nim nie tak. Wywalam.

Jeśli ów skrót jednak uruchamiał program bez błędu, to mógł być przypadek ze zdefektowanym cache ikon Windows: KLIK.

 

 

Zainstalowany KIS 2015 i już słyszę pracę lapka hehe, a była cisza.(z czasem się uspokaja)

 

Czy muli?, na chwilę obecną niebardzo, to wyjdzie w trakcie i na starcie. Jeden komunikat mi wyskoczył przy uruchomieniu Chrom(załącznik).

Podczas instalacji KIS wszystko odhaczyłam, nie wiem czy dobrze, ale zawsze tak instalowałam. Dla mnie to jest Ich jakieś tam "widzimisię", że powinnaś dać nam to i tamto... Mogę się mylić, więc mnie oświeć.

- Hałasy: nie sądzę, bym tu coś już zaradziła, bo nie widzę sensu wyłączania określonych funkcji w programie, by obniżyć ilość i zakres wykonywanych zadań.

- Google Chrome: wszystko się zgadza, Kaspersky montuje korespondujące do określonych funkcji rozszerzenia w przeglądarkach IE, Firefox i Google Chrome. Firefoxa tu nie ma, ale pewnie i na niego "czekają" takie instalacje (stworzone gotowce Kasperskiego w kluczach Mozilla).

 

 

W razie problemów pozbywam się go tylko przez cofnięcie systemu bez usuń? Dobrze rozumiem?

Chodziło mi tu o asekurację, gdyby się okazało, że nie można go odinstalować. Zawsze należy próbować w pierwszej kolejności normalnej deinstalacji.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy rozumiem co mówisz - pokazujesz mi, że wtyczka jest wyłączona, to należy ją włączyć. Czy jest z tym jakiś problem? Dodatkowo: zaktualizuj Google Chrome z posiadanej 39.0.2171.71 do najnowszej 39.0.2171.95 - ma ona zintegrowaną nowszą 16.0.0.235

Chodziło mi o to, że przecież Flash 15 wyinstalowałam, więc zdziwiło mnie, że wtyczka taka jest.

Wyłączone dlatego, że od jakiegoś czasu mam problem z wtyczkami shockwave flash(dość znany w necie) Wiesza się i np. nie uruchamia na yt czy innych stronach(nie pamiętam już tego komunikatu) Gdzieś tam, kiedyś wyczytałam, że powinny być w Chrome dwie wtyczki dotyczące flash i wyłączenie jednej poprawia sytuację. Wyłączenie jednej trochę pomogło.

 

Aktualizuję Chrome z chrome://help/  i otrzymuję taki komunikat:

Wersja 39.0.2171.71 Aktualizacja zakończona niepowodzeniem (błąd: 3)Podczas sprawdzania dostępności aktualizacji wystąpił błąd: Uruchamianie sprawdzania aktualizacji nie powiodło się (kod błędu 3: 0x80080005 -- system level).

 

Jaka jest przyczyna?

 

Z MBAM masz rację, ale niestety usunęłam więc nieaktualne.

 

 

Czy potrzebujesz jeszcze jakieś logi, żeby wszystko posprawdzać zanim włączę CCleaner i skaner KIS, czy może mogę to zrobić i dopiero potem logi potrzebne.

Na pulpicie widzę jeszcze skrót do podręcznika Canona więc pewnie pozostały jeszcze jakieś śmieci po odinstalowaniu. 

 

Pozdrawiam i dziękuję, za cierpliwość też :)

 

 

 

 

Ps.Strasznie  wygląda ten post, a jak piszę to mam wszystko ładnie pooddzielane.

 

Ps.2 Nie wiem czy dobrze zrobiłam jeśli nie nakrzycz na mnie :D , ale dodaję logi z FRST.

Co do pierwszego Ps. to tekst mam "zlany" tylko w Chrome bo w IE widzę tak jak napisałam.

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza

Chodziło mi o to, że przecież Flash 15 wyinstalowałam, więc zdziwiło mnie, że wtyczka taka jest.

vs.

 

Jeszcze wtyczki Adobe Flash: używasz Google Chrome, które ma własny wewnętrzny Flash. Odinstaluj Adobe Flash Player 15 Plugin (to wersja dla Firefox i pochodnych), natomiast zaktualizuj Adobe Flash Player 15 ActiveX (to wersja dla IE).

Google Chrome ma wbudowany na stałe Adobe Flash, on nie występuje na liście zainstalowanych i nie można go odinstalować. Zaleciłam do deinstalacji wtyczkę dla Firefox - ona owszem też była widoczna w Google Chrome (dlatego były dwie wtyczki). Popatrz ponownie na przyklejony na temat aktualizacji Adobe Flash, bo dziś go zedytowałam i dodałam kilka nowych informacji.

 

Pytaniem jest więc: czy po deinstalacji wtyczki Firefox nadal widziałaś dwie pozycje? Jeśli nie, to został tylko ten wbudowany.

 

 

Aktualizuję Chrome z chrome://help/ i otrzymuję taki komunikat:

Wersja 39.0.2171.71 Aktualizacja zakończona niepowodzeniem (błąd: 3)Podczas sprawdzania dostępności aktualizacji wystąpił błąd: Uruchamianie sprawdzania aktualizacji nie powiodło się (kod błędu 3: 0x80080005 -- system level).

Nie wiem skąd ten błąd. Może KIS bruździ? Alternatywnie: odinstaluj Google Chrome (nie zaznaczaj opcji "Usuń także dane przeglądarki", by zachować profil na dysku) > zainstaluj najnowszą wersję.

 

 

Czy potrzebujesz jeszcze jakieś logi

Nie, logów już nie potrzebuję.

 

 

Ps. Strasznie wygląda ten post, a jak piszę to mam wszystko ładnie pooddzielane.

Skorygowałam, wystarczy przełączyć na Tryb BBcode na chwilę, a się "prostuje treść". W czym post przygotowujesz, w jakimś zewnętrznym programie?

Odnośnik do komentarza

Google Chrome ma wbudowany na stałe Adobe Flash, on nie występuje na liście zainstalowanych i nie można go odinstalować. Zaleciłam do deinstalacji wtyczkę dla Firefox - ona owszem też była widoczna w Google Chrome (dlatego były dwie wtyczki). Popatrz ponownie na przyklejony na temat aktualizacji Adobe Flash, bo dziś go zedytowałam i dodałam kilka nowych informacji.

 

Pytaniem jest więc: czy po deinstalacji wtyczki Firefox nadal widziałaś dwie pozycje? Jeśli nie, to został tylko ten wbudowany.

Załącznik, doczytam nowe informacje.

 

Spróbuję odinstalować i dodać chrom na nowo jak zalecasz.

 

Tamten post pisałam pisałam tu, przez Chrome

post-14629-0-38440000-1418549174_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...