Skocz do zawartości

Wiatrak wyje, gry zwalniają...


muayfan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wróciłem z delegacji i zastałem na moim laptopie problem, wydaje mi się, że to kwestia jakiegoś wirusa.

 

-System działą niestabilnie, często się wiesza na parę sekund

-Wiatrak wyje ze "zmienną modulacją" - szału idzie dostać

-Komp dziwnie łatwo grzeje się bez powodu

-Bardzo słabo chodzą gry z którymi dotąd nie było problemu (Assassins, Skyrim itp)

-Napęd optyczny często "brzęczy" bez powodu

 

Próbowałem używać Ad-Aware SE Personal, CCleaner, RegClean-Pro, EMSI SOFT ANTI MALWARE itp - jakaś tam poprawa jest ale powyższe problemy pozostały

 

Komp ASUS G53SW

System WIN7 x64

 

 

Shortcut.txt

Addition.txt

FRST.txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W systemie są wprawdzie odpadki Bitcoin minera (co wyjaśniałoby wysokie obciążenie i "wycie"), ale to obiekt już nie ładowany, więc objawy nie są wynikiem infekcji. W Dzienniku zdarzeń jest powtarzający się błąd sugerujący trop sprzętowy:

 

System errors:

=============

Error: (11/29/2014 02:45:51 PM) (Source: atapi) (EventID: 11) (User: )

Description: Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Ide\IdePort0.

 

Temat przenoszę do działu Hardware na dalszą diagnostykę. Wymagane inne dane: KLIK.

 

 

PS.

 

Próbowałem używać Ad-Aware SE Personal, CCleaner, RegClean-Pro, EMSI SOFT ANTI MALWARE itp - jakaś tam poprawa jest ale powyższe problemy pozostały

O niektórych pozycjach należy zapomnieć raz na zawsze. Ad-Aware SE Personal to archaizm sprzed wielu lat i dziś w ogóle nieużytkowy, a RegClean-Pro to niepożądany program (klasyfikacja "PUP", reklamiarz i mało wiarygodne wyniki)! W spoilerze doczyszczanie systemu ze śmieci oraz wyłączenie usługi nVidia produkującej poniższe błędy:

 

Application errors:

==================

Error: (11/29/2014 02:11:15 PM) (Source: NvStreamSvc) (EventID: 1) (User: )

Description: NvStreamSvcNvVAD initialization failed [6]

 

Error: (11/29/2014 02:11:15 PM) (Source: NvStreamSvc) (EventID: 1) (User: )

Description: NvStreamSvcFailed to set NvVAD endpoint as default Audio endpoint [0]

 

 

 

1. Przez Panel sterowania odinstaluj stary Ad-Aware SE Personal, zbędny pasek AVG Web TuneUp oraz niepożądany RegClean-Pro.

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
AppInit_DLLs-x32: C:\Users\Kubix\AppData\Local\DProtect\eBP.dll => "C:\Users\Kubix\AppData\Local\DProtect\eBP.dll" File Not Found
AppInit_DLLs-x32: ,C:\Users\Kubix\AppData\Local\DProtect\eBPSD.dll => "C:\Users\Kubix\AppData\Local\DProtect\eBPSD.dll" File Not Found
S3 xhunter1; \??\C:\Windows\xhunter1.sys [X]
Task: {00B9DDD9-2E94-43E4-B3A7-3DB37C301A83} - System32\Tasks\{70CC391B-9627-4A59-B544-F24D9BE8F219} => C:\Program Files (x86)\R.G. Mechanics\Bastion\Bastion.exe
Task: {1DD9169C-92CD-47F2-895F-BDA619B4E58D} - System32\Tasks\{D817E2D9-67EE-45A1-9E93-E4A70E869B2D} => C:\Program Files (x86)\Dz Repack Team\Bioshock Infinite\Binaries\Win32\BioShockInfinite.exe
Task: {462A2FFD-BEFD-4A14-B860-27B58A0CC6D3} - System32\Tasks\RegClean Pro_DEFAULT => C:\Program Files (x86)\RCP\RegCleanPro.exe [2014-10-27] () 
Task: {A72F26EB-51A1-4D7A-AA09-E23632743FC7} - System32\Tasks\RegClean Pro_UPDATES => C:\Program Files (x86)\RCP\RegCleanPro.exe [2014-10-27] () 
Task: {DE315D6E-8A73-4F87-AE32-C09FF0FAF00E} - System32\Tasks\{0E38D4F4-12AD-48CA-B4B5-DA52D430C4EB} => C:\Program Files (x86)\Dz Repack Team\Bioshock Infinite\Binaries\Win32\BioShockInfinite.exe
Task: C:\Windows\Tasks\RegClean Pro_DEFAULT.job => C:\Program Files (x86)\RCP\RegCleanPro.exe 
Task: C:\Windows\Tasks\RegClean Pro_UPDATES.job => C:\Program Files (x86)\RCP\RegCleanPro.exe 
GroupPolicy: Group Policy on Chrome detected 
CHR HKLM\SOFTWARE\Policies\Google: Policy restriction 
FF Plugin-x32: @avg.com/AVG SiteSafety plugin,version=11.0.0.1,application/x-avg-sitesafety-plugin -> C:\Program Files (x86)\Common Files\AVG Secure Search\SiteSafetyInstaller\18.1.10\\npsitesafety.dll No File
StartMenuInternet: IEXPLORE.EXE - C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe
C:\Program Files (x86)\RCP
C:\ProgramData\AVG Secure Search
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\RegClean Pro
C:\Users\Kubix\AppData\Local\qs.dll
C:\Users\Kubix\AppData\Local\qs64.dll
C:\Users\Kubix\AppData\Local\Google\Chrome
C:\Users\Kubix\AppData\Roaming\apachesrvin.vbs
C:\Users\Kubix\AppData\Roaming\die.bat
C:\Users\Kubix\AppData\Roaming\minerd
C:\Users\Kubix\AppData\Roaming\OnLive App
C:\Users\Kubix\AppData\Roaming\QuickScan
C:\Users\Kubix\AppData\Roaming\Systweak
C:\Windows\ati.exe
C:\Windows\cpu1.exe
C:\Windows\cuda.exe
C:\Windows\libcurl-4.dll
C:\Windows\proxy.exe
C:\Windows\pthread.dll
C:\Windows\zlib1.dll
C:\Windows\system32\roboot64.exe
CMD: sc config NAUpdate start= disabled
CMD: sc config NvStreamSvc start= disabled
CMD: sc config NvNetworkService start= disabled
Reg: reg delete HKCU\Software\Google\Chrome /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Google\Chrome /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{4F524A2D-5350-4500-76A7-A758B70C1200} /f
Reg: reg delete HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2 /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt - pokaż go.

 

3. Wyczyść Firefox: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone.

 

 

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

WItam , 

 

Dziekuję bardzo!

 

Podłączam fixloga oraz plik log który jest raportem z HWINFO64

 

Może to nic istotnego ale podczas pracy HWINFO obok pojawia się dodatkowe okno, które pokazuje taktowanie CPU, w moim przypadku taktowanie CPU oscyluje między wartościami 1300 a nawet 2700 . Cały czas spada i wzrasta na zmianę.

 

 

EDIT: temperetura GPU w trakcie zwalniania gry osiąga ponad 100 stopni - wg sensorów HWINFO

LOG.txt

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza

Powinno być : "W odpowiedzi na brak odpowiedzi" a odpowiedzi może udzielić ktoś kto jest obecny na forum.

 

Pokaż obrazek z System Summary z HWInfo + obrazek z Menadżera Urządzeń (devmgmt.msc).

 

Do wykonania log z Sensors HWInfo wg. opisu w Hardware od miejsca "Szczególny przypadek ....".

Log powinien być uruchomiony na wystudzonym sprzęcie. Zaznacz w Sensors - Configure Sensors - Log all values for Report.

Log około 30 min. Plik z logiem spakuj i shostuj na zewnętrzny hosting a tu daj linka.

 

Pokaż również SMART z CrystalDiskInfo.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Napisałem:

 

Log powinien być uruchomiony na wystudzonym sprzęcie. Zaznacz w Sensors - Configure Sensors - Log all values for Report.

 

Jeżeli na starcie procek i grafika przekracza 60 st C to olałeś temat. Powtórz log zgodnie z zaleceniami.

Sprawdź czy na wylocie wentylatora czujesz gorące powietrze i nadmuch. Wentylator chodzi?

 

Do naprawy dysk - ale to później.

Odnośnik do komentarza

Kilka dni temu robiąc na kompie porządek stwierdziłem że sformatuję dysk i posadzę system na nowo.

 

Po zainstalowaniu WIN7 i wszystkich sterowników pociągnąłem SKYRIM  ze Steama oraz Euro Truck Simulator 2 , gry które nigdy dla mojego lapka nie były żadnym problemem. Gry same ustawiły się na dużą ilośc detali i wysoką rozdzielczość, niestety parę minut po odpaleniu grafika grzeje się tak mocno że gra staje się praktycznie niemożliwa- to samo dzieje się przy niższych ustawieniach.

 

Wentylator chodzi ale mam wrażenie że nie daje sobie rady. Co ciekawe wentulator strasznie wył nawet przy instalowaniu WIN7. Plik z owym wyciem w linku:

http://sendfile.pl/183139/Glos_003.m4a

 

Kolejnym dziwnym objawem jest zawieszający się HWINFO w trakcie uruchamiania - na etapie  "checking intel management engine"

Zdaje się że komp powinien trafić do naprawy bo nie mam już pomysłów co dalej.

Odnośnik do komentarza

Dlaczego upierdliwie nie robisz tego o co proszę?

 

Zrobiłeś najgłupszą rzecz jaką mogłeś instalując ponownie system. Pisałem, że masz problem z dyskiem.

A problem jest raczej taki, że docelowo dysk nadaje się do wymiany (1018 sektorów remapowanych a dalszych 71 oczekuje remapowania i końcówka wolnych sektorów).

Konieczny test MHDD dla potwierdzenia.

 

Czy masz płytę instalacyjną systemu?

 

Grzanie:

- prosiłem o ponowny log by sprawdzić czy to tylko zaśmiecenie wentylatora, radiatora i wylotu czy również konieczność wymiany pasty (termopada)

- albo próbujesz sam oczyścić albo serwis

- tylko nie zgadzaj się na dmuchanie sprężonym powietrzem i podobne bzdury

- jeżeli serwis (porządny) to bierz rachunek aby móc reklamować

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...