Skocz do zawartości

Windows długo się włącza po formacie


kacprzak

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli nikt jeszcze nie odpisał, a chcesz uzupełnić post, stosuj opcję Edytuj, a nie post pod postem. Posty skleiłam.

 

 

Po formacie komputer długo się włącza i widzę lekki spadek fps w grach.

Jednak najgorszy jest start windowsa . (...) Dodam że system długo muli na napisie ZAPRASZAMY

Brak danych o systemie. Proszę dostarczyć raporty z FRST. Aczkolwiek Ty już sugerujesz, że jest problem z dyskiem twardym:

 

I jeszcze czasami gdy włączę komputer muszę nacisnąć F1 nie wiem dlaczego

F1 - czyli widzisz komunikat rodzaju "...Hard Disk S.M.A.R.T Command Failed. Press F1 to Resume."? W takim przypadku temat przesunę do działu Hardware, a dane wymagane działem są inne: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Z raportów FRST (notabene: Addition jest urwany) nic nie wynika, widać tylko ten błąd w Dzienniku zdarzeń:

System errors:
=============
Error: (11/25/2014 08:38:16 PM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7023) (User: )
Description: Usługa Wstępne ładowanie do pamięci zakończyła działanie; wystąpił następujący błąd:
%%2


Tu się raczej szykuje sprawa sprzętowa:
 

jeśli ten komunikat z F1 wspomina "Hard Disk S.M.A.R.T Command Failed" to jednak dane sprzętowe z kolejnego linka, a temat zostanie przeniesiony do działu Hardware.


Podałam już link jakie dane należy podać (KLIK), a temat przesuwam do działu Hardware.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Przy starcie systemu - klawisz Del aby wejść do BIOS.

Sprawdzasz, że ten dysk jest widoczny na pierwszej stronie.

W sekcji BOOT - (prawdopodbnie) kolejność urządzeń do startu systemu ustawiasz 1. np. CD(DVD); 2. HDD wykryty na pierwszej stronie.

Wybierasz F10 (lub inny, który zapisuje ustawienia BIOS) , akceptujesz i restart.

 

Po uruchomieniu systemu pokaż SMART tego dysku z np. CrystalDiskInfo (link w przyklejonym Hardware).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...